Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Radio Navigation System MCD - Nie przyjmuje prawidłowego kodu.

sansai 24 Gru 2014 18:14 2307 5
  • #1 24 Gru 2014 18:14
    sansai
    Poziom 9  

Witam!
    Mam dziwny problem z wymienioną w tytule Navi. Musiałem przelutować złączkę bo miałem zrobioną masakrę w Passacie. Po robocie próbuję podłączać i na początek pytanie o kod. Wpisuję, ale się pomyliłem, potem jeszcze jedna pomyłka, po czym pojechałem do domu sprawdzić i każda kolejna próba wpisania była już ok. Za każdym razem (czy był wpisany dobrze czy źle) efekt jest taki że po zatwierdzeniu ponownie pojawia się SAFE i nic dalej się nie dzieję. Ma ktoś pomysła co to może się dziać? Kod na 99,99% jest ok, zresztą gdyby tak nie było to powinno go zablokować a wpisywałem już 10 razy i bez efektu. Pin SAFE podłączony, 12v stałe bez stacyjki, zresztą w razie braku napięcia powinien o tym poinformować, jednak nic takiego się nie dzieje. Jedyna rzecz która się zmieniła to nie mam teraz PLUSA po stacyjce, bo wcześniej był zrównoleglony bez stacyjki, ale podawałem napięcie na ten pin i bez efektu

Dziś znów z nim walczyłem, VAGiem łączę się z radiem bez problemu, odczytałem błąd 1044- złe kodowanie. Kodowanie początkowo pokazywało na 00400, a jak dałem przekoduj to pokazało 00002, i w sumie żadnej innej wartości nie chciało przyjąć, więc przekodowałem raz jeszcze na 00002, przyjęło i więcej tego błędu nie było. Jednak kodu wciąż nie przyjmuje Dziwna dodatkowo jest sprawa że aby włączyć radio trzeba czasem nacisnąć gałkę 2 lub nawet 3 razy, a czasem idzie za 1. Nie wiem czy ma to związek. Kod próbowałem zatwierdzać gałką, przyciskiem >> oraz >

0 5
  • #2 24 Gru 2014 18:58
    damian475
    Poziom 16  

Kod zatwierdza się chyba prawą gałką - chwile ją przytrzymując. Jeżeli masz sprzęt, warto odczytać pamięć FIS i sprawdzić czy wszystko ok, lub podstawić dobrą z internetu.

0
  • #3 24 Gru 2014 19:22
    sansai
    Poziom 9  

Tak zatwierdzałem prawą, oraz próbowałem przyciskami >> i >, wszystko wedle instrukcji obsługi.
    Do programatora mam dostęp ale FIS jeszcze nie robiłem i nie wiem czy dam sobie z tym radę.

0
  • #4 25 Gru 2014 22:56
    waldi58
    Poziom 23  

Podpinasz odpowiedni programator czytasz kod i licznik błędów i już wszystko wiesz na ten temat

2
  • #5 28 Gru 2014 12:27
    wolf16
    Poziom 19  

Radio zachowuje się zazwyczaj w taki sposób gdy nie podłączone jest któreś z zasilań sprawdź dobrze bo niektóre potrzebują 3 plusy.

Podłączasz radio w aucie?

0
  • #6 29 Gru 2014 20:54
    sansai
    Poziom 9  

Tak próbowałem i w aucie i na stole. Efekt zawsze taki sam

0
  Szukaj w 5mln produktów