Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy s4 - Brak dźwięku podczas rozmowy, głośnik zewnętrzny nie działa.

wowerman 24 Gru 2014 21:58 10620 1
  • #1 24 Gru 2014 21:58
    wowerman
    Poziom 23  

Witam.Ostatnio mój telefon wpadł do wody.Wyciągnąłem go po kilku sekundach.Dodam,że był też w ochraniaczu co zmniejszyło ilość wody która się tam dostała.Wilgoci nie było praktycznie wcale.Woda dostała się tylko do zewnętrznego głośniczka,portu usb, głośniczka rozmów oraz gniazda słuchawek.Nie działały też przyciski funkcyjne pod ekranem oraz przy niepodłączonych słuchawkach pozostawała ikona podłączonych słuchawek, zmiana trybu ekranu przy przekręcaniu telefonu nie działała dobrze.Po pierwszym suszeniu i rozkręceniu działały przyciski funkcyjne,po kolejnych kilku zmiana trybu wyświetlania.Nadal miałem ikonę słuchawek na ekranie.Po zmianie modułu gniazda słuchawek oraz przywróceniu telefonu do ustawień fabrycznych nadal miałem ikonę słuchawek.Po podłączeniu słuchawek jest mowa,główny mikrofon telefonu działa.Po odebraniu połączenia mikrofon działa, głośniczek nie działa.Po zmianie na głośnik zewnętrzny słychać rozmówcę.Dzwonek nadchodzącej rozmowy jest obecny.
    Dziś po ponownych czyszczeniu telefonu oraz kilkukrotnym blokowaniu/odblokowaniu opcji systemu PAGEBUDDY ikona słuchawek zniknęła.Dalej nie mam mowy na głośniczku, nie ma też dżwięku przy używaniu aplikacji typu youtube czy odtwarzacza audio.Nie ma dźwięku przy pokazywaniu się logo SAMSUNG.
    Dziwne jest to,że głośnik zewnętrzny działa podczas dzwonienia a nie działa dla youtube czy uruchamiania tel.
    wykorzystałem też opcję komendy *#0*#, test głośniczka rozmów to biały ekran i słyszalny ton , po aktywacji testu głośniczka nic nie słychać, słychać ale na słuchawkach.Telefon od kilku dni działa na wersji systemu 4.2.2 Lollipop.
    Po podłączeniu słuchawek brak ikonki słuchawek.
    Ponowny reset, brak dźwięku przy włączeniu telefonu, brak dźwięku przy uruchamianiu youtube oraz plików przy użyciu odtwarzacza.Ikonka słuchawek nie była aktywna do czasu podłączenia słuchawek, teraz jest znów na stałe.

3 1
  • #2 03 Maj 2016 19:57
    NikolaaAndroid01
    Poziom 1  

Tez tak mialam. Tylko ze wyszlam z telefonem na dwor podczas deszczu. Wystarczy przesuszyc telefon oraz nasaczyc papier czysta wodka lub perfumem zwinac w rulonik wlozyc do gniazdka i delikatnie ocierac. Nastepnie wloz sluchawki do gniazdka odczekaj dluzszy moment (10-15 sekund) i powoli wyciagnij sluchawki. Mi to pomoglo. Jezeli nie dziala skontaktuj sie z dobrym technikiem aby naprawil ta usterke :).

0