Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka etykiet jaką wybrać?

czarnuch18 24 Gru 2014 22:33 4038 21
  • #1 24 Gru 2014 22:33
    czarnuch18
    Poziom 12  

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale ale elektrycy raczej tego używają.
    Chcę kupić drukarkę etykiet. Będę jej używał do różnych rzeczy, opisywanie styczników, przekaźników etc. takie żółte karteczki.
    Cena do 150 zł
    Chcę żeby była tania w eksploatacji, nie wiem co się tam dokupuję czy tą taśmę czy jakiś tusz? Polecicie coś?

0 21
  • #2 24 Gru 2014 22:39
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

czarnuch18 napisał:
    Chcę żeby była tania w eksploatacji, nie wiem co się tam dokupuję czy tą taśmę czy jakiś tusz? Polecicie coś?
    Tak - na przykład Brother

0
  • #3 25 Gru 2014 02:09
    czarnuch18
    Poziom 12  

Ok taka drukareczka jest mi w stanie drukować kilka linii na jednej naklejce? Obsługa jest prosta? Ile kosztuje ta taśma i na ile ona starcza?

0
  • #5 25 Gru 2014 15:02
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Taśmy w kasecie jest 8m zaś co do oszczędności taśmy można by rzec mogła by być oszczędniejsza oczywiście drukarka. Cena taśmy to ok 45zł jak pamiętam kupowałem poprzez allegro z własnym odbiorem.
    Bardzo wkurzające jest to że brak układu klawiatury QWERTY. Nie mogę przywyknąć.
    Drukuje na taśmie 12mm dwa rzędy tekstu na węższych nie próbowałem podwójnego druku.

Jedno co mnie bardzo zdziwiło to kwestia zasilania jest do dup...y.
    Kupiłem baterie AAA załadowałem wydrukowałem ok 1 metra taśmy i drukarkę schowałem na półkę po dobrym miesiącu drukarkę biorę i chce drukować dupa baterie do kosza. Teraz jak co to jadę tylko na zasilaczu.
    Brak baterii to wszystko co było w ustawieniu się traci.
    Niby ma fajne funkcje ułatwiające drukowanie oznaczeń ale nie korzystam, nie stać mnie na eksperymenty z taśmą.
    Nie wiem czy da się dokupić gilotynę jak się stępi.

Troszkę nie podchodzi mi kontrast wyświetlacza.

Oczywiście odniosłem się do E100
    Zaś czy kupić? Cena przystępna wiadomo że firma zarabia na materiałach eksploatacyjnych jak obecnie w każdej drukarce tusze tonery. Nie wiem czy są zamienniki taśm tańsze jak szukałem to nie znalazłem.
    Ogółem warta kupna jak ma się okrojony budżet.
    Oczywiście rurek termo kurczliwych jako oznaczniki nie drukuje.

0
  • #6 25 Gru 2014 15:25
    15kVmaciej
    Poziom 35  

zdzisiek1979 napisał:

(...)

Woda za rzadka? ;)

0
  • #7 25 Gru 2014 15:42
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Dlaczego za rzadka?
    Czyżby temu że wygrałem na elektrodzie w konkursie?
    Opisałem własne doświadczenia z nią :D

0
  • #8 25 Gru 2014 15:54
    Darom
    Specjalista elektryk

zdzisiek1979 napisał:
    Cena taśmy to ok 45zł jak pamiętam kupowałem poprzez allegro z własnym odbiorem.
    W swoim mieście na Łaskiej przy Lotosie kupisz 2x taniej.
    zdzisiek1979 napisał:
    Kupiłem baterie AAA załadowałem wydrukowałem ok 1 metra taśmy i drukarkę schowałem na półkę po dobrym miesiącu drukarkę biorę i chce drukować dupa baterie do kosza.
    Mamy w firmie kilka etykieciarek Brothera i nie mamy takich problemów. Może jakieś trefne baterie były.

Znam firmy, które mają Dymo i też są zadowoleni. Ja bardziej orientuję się na Brothera, bo już mamy ich kilka. Ostatnio kupiłem 2430PC do udziwnionych wydruków i też jestem zadowolony.
    pzdr
    -DAREK-

0
  • #10 25 Gru 2014 17:30
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

No cóż, niektórzy mają E 100 od Brothera i Rhino PRO 5000 od DYMO.
    Pracuje się zamiennie :D Też na zasilaczach

0
  • #11 26 Gru 2014 00:30
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

zdzisiek1979 napisał:
    Taśmy w kasecie jest 8m zaś co do oszczędności taśmy można by rzec mogła by być oszczędniejsza oczywiście drukarka. Cena taśmy to ok 45zł jak pamiętam kupowałem poprzez allegro z własnym odbiorem.
    Bardzo wkurzające jest to że brak układu klawiatury QWERTY. Nie mogę przywyknąć.
    Drukuje na taśmie 12mm dwa rzędy tekstu na węższych nie próbowałem podwójnego druku.

Kupiłem baterie AAA załadowałem wydrukowałem ok 1 metra taśmy i drukarkę schowałem na półkę po dobrym miesiącu drukarkę biorę i chce drukować dupa baterie do kosza. Teraz jak co to jadę tylko na zasilaczu.
    Brak baterii to wszystko co było w ustawieniu się traci.
    Niby ma fajne funkcje ułatwiające drukowanie oznaczeń ale nie korzystam, nie stać mnie na eksperymenty z taśmą.

Zaś czy kupić? Cena przystępna wiadomo że firma zarabia na materiałach eksploatacyjnych jak obecnie w każdej drukarce tusze tonery. Nie wiem czy są zamienniki taśm tańsze jak szukałem to nie znalazłem.
    Ogółem warta kupna jak ma się okrojony budżet.

Niestety potwierdzam wszystko co napisałeś. Cieszę się, bo nie muszę pisać :D
    Z tą taśmą to już naprawdę przegięcie, pięć napisów zrobisz i metra już nie ma...

0
  • #12 26 Gru 2014 00:36
    czarnuch18
    Poziom 12  

A na tym "braderze" to można 3 linie wydrukować małą czcionką? Czy ktoś drukuje na zamiennikach?

0
  • #14 26 Gru 2014 01:16
    czarnuch18
    Poziom 12  

a jak się ma drukowanie na zamiennikach? Używacie laminowanej czy nielaminowanej taśmy?

0
  • #16 26 Gru 2014 01:36
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

W wolnej chwili popytam w sklepie z zamiennikami do drukarek. Patrząc na necie to Link to coś jest dostępne już. Może były prędzej ale nie znalazłem więc jadę na razie na oryginałach.

Zaś ostatnio zrobiłem praktyczny test taśmy na skrzynce na listy zobaczymy ile wytrzyma :D

0
  • #17 26 Gru 2014 02:00
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Ooo, faktycznie są.
    Jak ostatnio dwie taśmy zamawiałem (oryginalne oczywiście) to żadnych zamienników nie było. Ewentualnie źle szukałem.
    Zawsze staram się mieć dwie, tzn jedna w środku a druga w rezerwie, gdyż drukarka nawet nieraczy poinformować kiedy się skończy taśma, tylko drukuje pół metra czarnych pionowych kresek na koniec zasłaniających napisy :cry: Już lepiej jakby się po prostu skończyła...
    Niby jest wizjer rolki ale mało przydatny.

0
  • #18 26 Gru 2014 12:25
    Darom
    Specjalista elektryk

Witam kolegów

Ja kupuję zamienniki o szerokości 9mm/8m za 16 zł (za 1 kartridż). Oczywiście przy tej cenie nie kupuję pojedyńczego kartridza tylko całą paczkę. Na razie jedynym minusem ich jest to, że nieco trudniej zdejmuje się folię zabezpieczającą klej.

Łukasz-O napisał:
    zdzisiek1979 napisał:
    Cena taśmy to ok 45zł jak pamiętam kupowałem poprzez allegro z własnym odbiorem.

Niestety potwierdzam wszystko co napisałeś. Cieszę się, bo nie muszę pisać :D
    Z tą taśmą to już naprawdę przegięcie, pięć napisów zrobisz i metra już nie ma...

Narzekania kolegów Zdziśka i Łukasza są dla mnie jakby z kosmosu. O ile komuś może i nie odpowiadać układ klawiatury, czy kontrast wyświetlacza i być zawidzionym że na termokurczu nie nadrukuje - to narzekanie na baterie i ilość wydruków z 1m to dla mnie SF. Ja sam wożę ze sobę inny model Brothera(nie pamiętam w tej chwili symbolu, ale układ klawiatury jest QWERTZ). Baterie wymieniałem pół roku temu. Przez ten czas zużyłem z 4 czy 5 kartridzy 8 metrowych i jeszcze drukuje. W firmie mamy też E100 i nie słyszałem aby ktoś narzekał na baterie.
    Także ilość wydruków z 1m nie jest chyba problemem. Dla celów wysunięcia taśmy przed i za wydrukiem mamy 2 czy 3centymetrowe marginesy. Czyli pojedyńczy wydruk jednego znaku np. "A" zajmie zapewne z 5cm. Z jednego metra uzyskamy więc nie więcej niż 20 wydruków (ale nie kilka!). Aby uniknąć marnowania taśmy - komasuję kilka wydruków w jeden i problem marginesów staje się nieistotny.

pzdr
    -DAREK-

0
  • #19 26 Gru 2014 13:20
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Zaraz że narzekania :D
    Tylko napisałem swoje spostrzeżenia.
    Co do baterii to mnie zdziwiło i wkurzyło baterie duracel sklep pewny.
    Nawet zrobiłem sobie taki myk bym nie upuścił przypadkiem podczas pracy mobilnej
    Teraz jadę tylko na zasilaczu.

Zaś kontrast, kontrast jest OK ale mógł by być lepszy by nie zaszkodziło bo różnie jest z oświetleniem. W końcu to drukarka do konkretnych zastosowań i różnie bywa.
    To ze rurek nie drukuje to nie narzekanie tylko uwaga by ktoś nie pomyślał że może drukować. Mi to i tak niepotrzebne by było.
    Klawiatura, zawsze mam problem nie mogę przywyknąć :D

Zaś co do oszczędności to cóż robię bez marginesów druk i tak oszczędzam na taśmach.

0
  • #20 26 Gru 2014 13:45
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

:arrow:Darom Masz rację, trochę przesadziłem z tymi kilkoma sztukami na 1 metr ale to nie powód aby uznać, że problem marnowania taśmy w tym modelu nie istnieje. Istnieje i moim zdaniem to wada.
    Dużo napisów za jednym razem też nie wydrukujesz, bo pamięć jest mała. Jak dodamy jeszcze podwójne wiersze to już w ogóle. Zabawa z ustalaniem marginesów, sprawdzanie za każdym razem podglądu jest pracochłonne.

Niemniej jednak używam tej drukarki i niejeden raz zaoszczędziła dodatkowy dojazd na wykonanie opisów, które zawsze drukowałem na komputerze stacjonarnym w domu.

0
  • #21 19 Gru 2017 23:22
    elektronikq
    Poziom 24  

Widzę temat o podobnej tematyce. Czy teraz ta drukarka E100 jest godna polecenia czy są już lepsze modele?
    A taka drukarka się nadaje?:

0
  • #22 24 Kwi 2018 16:16
    Djbaggi
    Poziom 8  

A jaką drukarkę etykiet polecacie do małej firmy?
    Ja wybrałem Zebra ZT220 od chłopaków .............................

Ale myślę nad modelem wyżej ZT420

Moderowany przez Krzysztof Reszka:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

0