Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV za 3-4 tys do salonu

25 Gru 2014 00:17 1308 21
  • Poziom 9  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 5 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? tylko na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna na przeciwko telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Philips full hd 40"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    10 .Jakie urządzenia? dekoder, XBOX, kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 50-60"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie jest to konieczne

Proszę o doradzenie jakiegoś konkretnego telewizora.
  • Poziom 29  
    Polecam najnowszy Sony Bravia 42". Mam pokój o podobnych wymiarach i przy telewizji analogowej telewizor sprawuje się bardzo dobrze :)
  • Poziom 28  
    Philips z ambilightem to jest to :). Zapomniałem o tym modelu.
  • Poziom 11  
    skoro kolega ma już 40 cali to faktycznie proponowanie 42 mija się z celem. Bierz tego Philipsa co Locoloco pisał, wygodzi taniej a jakość ta sama
  • Poziom 17  
    Bierz Philipsa, a później się wkurzaj. Poczytaj na hdtv.com.pl jakie ludzie mają problemy. Sam mam Philipsa kupionego 2 lata temu, akurat mój jest w porządku. Lepiej już tą Toshibę.
  • Poziom 28  
    Kolego jakie wkurzaj? Nowe Philipsy to dzieła sztuki :). Nie znamy się, nie komentujemy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    @Mariano11 spoko, wiem Ambilight, Piksel Plus i jego późniejsze modyfikacje, robi z obrazu cuda, bardzo dobre skalowanie sygnału SD. Znam poszczególne modele Philipsów, sam mam Phila, kupionego po recenzji kikiego na czarnym forum, ale też czytam niezadowolonych użytkowników, i samoczynne wyłączania telewizora, wolne menu, zawieszający się smard, jeżeli by było tyle negatywnych opinii co teraz, to chyba bym nie kupił. Dodam że mój Phil akurat chodzi dobrze, ale ja wykożystuję go tylko do kablówki UPC.
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Na jaki, jeśli można wiedzieć, i jaki miałeś?
    Ale nowych modeli na 2015 jeszcze nie ma, czy może już gdzieś jest info, a ja przegapiłem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Chyba masz/miałeś PFL7108 a nie PFS, czy strony Ambilicht super sprawa, ja mam dwustronny PFL6007 w wersji 47

Piszesz Spectral, ale to już było ja mam spectra, chyba że spectral to inna technologia, przyznam się że nie czytałem.

Czytałem o Ambilight Afterglow, czyli o Ambilicht poświata, wygląda to tak jak by telewizor miał mini projektory z tyłu i rzucał obrazy na ścianę, taką jakby poświatę wygenerowaną z obrazu na matrycy. Widziałem z pokazu Philipsa filmik na YouTube. Ale to ma wejść dopiero w 2016 r.
  • Poziom 28  
    Afterglow to już inny wymiar :). Wrażenia lepsze niż w kinie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    a wiadomo już ile tv z Afterglow będą kosztować? kto wie może Philips wypuści je wcześniej niż pod koniec roku i warto się wstrzymać
  • Poziom 28  
    55 cali podobno 2600 euro. Na IFA 2014 o tym wspominano.
  • Poziom 28  
    Każdy o tym wie :). Luźna dyskusja.
  • Poziom 8  
    Zarąbista ta relacja Kazimierz. No coś czuję, że Philips zarządzi z tym tematem.
  • Poziom 1