Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kidstab blow 7,2 - Sklep play - brak polaczenia.

missanna 01 Sty 2015 21:37 20619 68
    mikee86
    Poziom 8  
    Raz krócej, raz dłużej. Naprawdę kilkunastu różnych konfiguracji spróbowałem. Jak masz taki duży problem, to mogę jutro spróbować podłączyć tabka jeszcze raz do tego BatchToola, to zwrócę większą uwagę kiedy ten kwadrat się zapalił i dam Ci znać jak to wygląda.
    missanna
    Poziom 9  
    DZieki :) Wlasnie o to chodzilo.

Tylko jest jedna sprawa.. Czym mam uruchomic rozpakowanie, skoro aplikacji nie moge pobrac ze sklepu?
    Freddy
    Poziom 43  
    Pobierz na PC przegraj na kartę SD i uruchom z karty. Tak trudno się domyślić ?
    Magdziam
    Poziom 8  
    Freddy chyba źle sie domysliles bo wszystko instalujesz na kompie nic na tablecie więc karta sd nie potrzebna
    missanna
    Poziom 9  
    Udalo sie.. Trwa upgrade.. Mialam jednak spore problemy..
    Opisze je pokrotce, moze komus pomoge.

Zainstalowalam i sciagnelam wszystko na komputer, poneiwaz tablet nie ogarnial ani pliku img ani exe.
    Wszystko szlo sprawnie do czasu gdy program Batch tool nie widzial pliku img, ktory juz przenioslam nawet do tego samego folderu w ktorym zainstalowalam sterowniki.

Zdecydowalam sie podlacztyc tablet kablem i skopiowac fizycznie pliki do nowego utworzonego folderu w tablecie. Dopiero po tej operacji program Batch tool zobaczyl plik.

Wylaczylam tablet [caly czas jest podpiety do ladowarki i komputera.
    Uruchomilam na nowo Batch Tool z folderu zapisanego w komputerze [ten zapisany na tablecie zniknal po wylaczeniu tableta], i nagle wow! plik jest widoczny.
    Zaladowalam go, nacisnelam power i + i - na tablecie, pojawil sie na komuputerze zielony kwadracik. Kliknelam upgrade.

Tablet wylaczony, podlaczony do ladowarki, nie reagowal, do czasu az Batch Tool pokazal ze upgrade zostalo zakonczone sukcesem.

Na ten moment tablet sie uruchamia. Nic nie robie. Czekam, zgodnie z tym co napisaliscie powyzej.

Skoro ja juz sobie poradzilam, to kazdy laik tez ogarnie.
    Wklejam obrazek z zakonczonego upgrade.

Uruchomilam juz google play!

Dzieki! Nalezy Wam sie po piwku!
    mikee86
    Poziom 8  
    Magdziam sprawdziłem jeszcze raz podłączenie tabka przy uruchomionej aplikacji BatchTool. Wciskasz w jednym momencie wszystkie przyciski. Poszło za pierwszym razem. Rozpoczyna się proces instalacji sterowników (ale innych niż przy samym podłączeniu tabka do komputera, bez BatchToola). Po 20-30 sekundach zapala się zielony kwadracik i można Upgrade'ować.
    Magdziam
    Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim, ale upragniony zielony sie nie pojawił w serwisie dali drugi sposób plik z obrazem trzeba nagrać na kartę micro sd i nazwać go update.ing wkładamy do tabletka i sie aktualizuje
    punisher123m
    Poziom 10  
    miałem ten sam problem ze sklepem play. zrobiłem jak pisał mikee86 i zadziałało za 1 razem. Dzięki stary, masz browara :D
    madziulas3
    Poziom 1  
    Witam wszystkich! Kurde mam ten sam problem i zatrzymuję się na etapie oczekiwania na zielony kwadracik, tyle prób i nic... Może coś źle robię? Kończy mi się powoli cierpliwość :/

Dodano po 14 [minuty]:

Jedno mi umknęło... nie chce mi zainstalować sterowników, wyskakuje komunikat "no found driver inf!"

Dodano po 1 [minuty]:

Ktoś pomoże?
    mikee86
    Poziom 8  
    Jak Wam nie idzie przez program, to próbujcie z kartą SD. Tera każdy taką kartę ma, choćby w telefonie.
    mikee86
    Poziom 8  
    No i po zabawie. Tablet po kilku dniach znikomego użytkowania nagle przy 90% naładowania baterii zaniemógł. Nie idzie go włączyć, podłączyć do BatchToola, ładować...jednym słowem - NIC. Tanie i wolne gówno, a do tego teraz jeszcze zepsute. Kupię córce chyba normalnego tableta. Szkoda czasu i nerwów.
    naraska
    Poziom 2  
    zrobiłem aktualizację programem batchtool wszystko ładnie się wgrało pokazał się zielony pasek że wgrał się prawidłowo i tablet uruchomił się ponownie pokazał sie zielony robocik i tak przez cały czas, na nic nie reaguje można go jedynie zresetować ale to nic nie daje dalej jest czarny ekran i ten robocik komputer nie widzi tableta czy jest ktoś kto może mi pomóc ?

oska-cinek
    Poziom 1  
    Witam mam ten sam problem aplikacje zainstalowalem jak w instrukcji ,poszło gładko włączyłl się i się zawiesil.Wylaczylem go i powtórnie włączyłem tu nic ,nie pomogło resetowanie.Proszę o pomoc.
    naraska
    Poziom 2  
    pisałem do producenta maila to kazał mi zadzwonić do siebie do serwisu, tylko że w tym samym dniu co dostałem wiadomość poszedłem do sklepu z telefonami i za 30 zł wgrał nowego androida i działa sklep nareszcie.producent sprzedając tablet praktycznie bez najważniejszej funkcji powinien zostać ukarany. to tak jak bym sprzedawał mówiące lalki które nie mówią, a jak chcesz żeby mówiły to sobie kombinuj!!!! :!: pzdr jak zadzwonisz do serwisu to daj znać co ci powiedzieli
    wiszmu
    Poziom 2  
    czy ktoś może wie jak ustawic karte pamięci aby domyślnie można było instalowac na niej aplikacje/gry?
    kaszub89
    Poziom 1  
    UWAGA dla mających problemy z przycisnieciem tak aby pojawił sie zielony kwadrat.
    U mnie pomogło wywalenie tego pierwszego sterownika! Wcisnalem wszystkie na raz i po sekundzie był zielony kwadrat, kto by pomyslał. 2 razy restart tableta i sklep play działa
    nickolas21
    Poziom 1  
    Pomocy robie tak jak w instrukcji i wyświetla mi androida z otwartą klapą na brzuchu
    pshemeq84
    Poziom 9  
    Witam

a ja dla odmiany zainstalowałem nie ten firmware (Kidstab 7) - po instalacji uruchomił się na środku zielony ludek i KONIEC.... nic dalej nie mogę zrobić.... po podłączeniu do kompa kablem usb nie mogę zainstalować sterownika, batch tool nie znajduje urządzenia....

czy jest jakis jeszcze sposób żeby to uruchomić czy urządzenie się skończyło??

Pozdrawiam
    nutergsm
    Moderator - GSM
    Skoro tablet daje oznaki życia, to jest szansa. Spróbuj tak jak tu jest opisane. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14278260#14278260
    sysha495457
    Poziom 2  
    Ile trwa ponowne uruchomienie tabletu? Wszystko sie udalo tylko stanelo na uruchamianiu, czekam juz godzine.
    sysha495457
    Poziom 2  
    A czy przy wlaczaniu sie tableta musi on byc dalej podpiety pod komputer?
    Freddy
    Poziom 43  
    sysha495457 napisał:
    A czy przy wlaczaniu sie tableta musi on byc dalej podpiety pod komputer?
    Jak inaczej zrobisz aktualizację z komputera?
    sysha495457
    Poziom 2  
    Jest napisane w Batch Tool ,,Upgrade Done Success" czy w tym momencie tablet ma byc caly czas podpiety do momentu calkowitego wlaczenia? Przepraszam za moje prymitywne pytania ale ja juz po prostu nie wiem... Jest podlaczony juz 20 min i dalej stoi w momencie tego ekranu uruchamiania
    Freddy
    Poziom 43  
    Nie musi być podłączony.
    Czy wgrałeś właściwy firmware?
    sysha495457
    Poziom 2  
    Wedlug instrukcji KidsTab 7s.2

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

W koncu po 5 probach zadzialalo, tablet sie wlaczyl, sklep play dziala :) dziekuje za pomoc
    witekowidzki
    Poziom 1  
    Witam
    Kids Tab 7.4 - ten sam problem.
    Aktualizacja na sposób podany na stronie BLOW, z wciskaniem przycisków w najróżniejszych kombincjach nie powoduje pojawienia się zielonego kwadracika w aplikacji RK Batch Tool.
    Jeżeli wciskam przyciski gdy tab jest wyłączony - win pisze mi, że nie udąło się zainstalować sterownika ADB
    Jeżeli wciskam gdya tab jest włączony - win pisze, że udało się zainstalować sterownik ADB - w niczym nie przybliża to jednak zapalenia się kwadracika (obraz systemu ładuje się do aplikacji poprawnie).
    Jedyne co udaje mi się uruchomić to android recovery tool

czy ktoś z Was wybrnął z tej sytuacji?

Dodano po 1 [minuty]:

acha, włożenie do urządzenia karty SD z plikiem obrazu systemu przemianowanym na update.ing też nic nie daje...
    Freddy
    Poziom 43  
    witekowidzki napisał:
    czy ktoś z Was wybrnął z tej sytuacji?
    Czytaj opisy ze zrozumieniem. Wytłumaczono tam ze szczegółami co i jak zrobić, jakie drivery itd.
    _MANTIS_
    Poziom 12  
    Witam.
    Podczepię się pod temat z moim problemem.
    U mnie sprawa wygląda tak:
    Za chiny nie mogłem wejść w tryb, z którego można by zainstalować firmware, kombinowałem na wszystkie sposoby i nic.
    Postanowiłem wgrać poprzez kartę pamięci. Zmieniłem nazwę pliku na update.img wrzuciłem na kartę, system się zainstalował a tablet już się nie uruchomił.
    Teraz leży martwy hehe, no może nie do końca bo po podłączeniu do PC pojawia się w menedżerze urządzeń.
    W Batchtool kwadracik raz jest zielony raz granatowy, jednak każda próba czy to upgrade czy restore kończy się błędem albo 'Download Boot Fail' albo 'Chip... coś tam, nie pamiętam.
    Czy jest jakaś szansa ożywić to padło?
    Freddy
    Poziom 43  
    _MANTIS_ napisał:
    Zmieniłem nazwę pliku na update.img
    Sama zmiana nazwy pliku na update.img nie wystarczy do takiej aktualizacji. Teraz masz fajny przycisk do papieru :D. Uwaliłeś go na własne życzenie.
    Spróbuj ponownej aktualizacji softem ze strony producenta dokładnie według jego wskazań.