Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX 660 - znikający obraz

25 Gru 2014 03:25 1554 22
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam dziwny problem z kartą graficzną Geforce GTX 660 OC od czasu, kiedy wgrałem najnowsze sterowniki do tej karty. Przed instalacją tych sterowników wszystko działało bez zarzutów.
    Problem jaki występuje, to znikający obraz na około 1s po czym powraca spowrotem + "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność". Problem dość dziwny, ale spróbowałem go rozwiązać. Pierwsze co zrobiłem, to usunięcie sterowników i pozostałości po nich programem DriverSweeper i wgranie tych poprzednich. Niestety bez rezultatu, ale udało mi się odpalić grę World Of Warcraft. Gra działała normalnie przez jakieś 40 min, po czym wyskoczyły mi małe zniekształcenia, po czym obraz gasł i wracał z powrotem na moment. Po chwili zrobił się następny dziwny problem, a mianowicie obraz zgasł i powrócił z tym, że wywaliło mnie do pulpitu, a gra się nie zacięła było słychać normalnie dźwięk, a na pasku zadań w bardzo szybkim tempie skakała ikonka od WOWa. Nie mogłem zmaksymalizować gry, a na pulpicie normalnie mogłem korzystać z innych programów. To samo miałem w innych grach.
    Następna czynność jaką wykonałem to format, niestety też bez poprawy.
    Kartę testowałem również programem FurMark przez 30 min temperatury były ok, czyli 68 stopni w stresie, wcześniej wyczyściłem kartę i zmieniłem pastę na nową.
    Próbowałem zaktualizować BIOS na płycie głównej, ale niestety wystąpił problem, a dokładnie to Seciurity check failed (instalowałem z pendrive).

Specyfika komputera:
    Zasilacz: Ocz XStream 650W
    Karta graficzna: Geforce Gtx 660 OCZ
    Płyta główna: Asus M5A97 LE R2.0
    Pamięć: GoodRam 8 GB 2x 4 GB
    Monitor: LG 24EA53
    Dysk twardy: 300GB
    Procesor: AMD Phenom II x4 960 Ti
    P.S kartę graficzną mam dopiero od roku. :(

I teraz nie wiem czy karta graficzna się zrąbała, czy to wina czegoś innego, tak więc proszę o pomoc.
    Z góry dziękuję.

Systemy na których instalowałem sterowniki to Windows 8.1 64 bit i Windows 7 zaktualizowany też na 64 bit.
  • Spec od komputerów
    Najłatwiej i najszybciej będzie sprawdzić kartę w innym komputerze. W furmarku pojawiają Ci się artefakty?
  • Poziom 6  
    No właśnie nie pojawiają mi się artefakty, karta chodzi jak trzeba. Postaram się sprawdzić kartę na innym komputerze. Hmm dziś udało mi się pograć w WOWa 2 godziny bez problemu. Jak włączam inną grę, to pojawiają się te małe zniekształcenia. W CS:GO np. gra działa normalnie, aż do momentu zwiechy, po tym słychać dźwięk w grze, ale ekran mam ciemny. :/
  • Poziom 23  
    Nie prościej wgrać starszy sterownik?
  • Poziom 6  
    Wgrywałem już 3 inne sterowniki wraz z tymi co na płycie otrzymałem to samo się dzieje. Oo dzisiejszych paru godzinach grania zauważyłem, że ten obraz się rozmazuje i zaraz wraca z powrotem do normy.

Edit:

Hmm już wiem co crashuje mi system i wywala ten komunikat,

Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

Crash dumps are enabled on your computer.

On Fri 2014-12-26 12:22:13 GMT your computer crashed
    crash dump file: C:\Windows\Minidump\122614-14788-01.dmp
    This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x157BBC)
    Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800882F010, 0xFFFFF88011229BBC, 0x0, 0xD)
    Error: VIDEO_TDR_ERROR
    file path: C:\Windows\system32\drivers\nvlddmkm.sys
    product: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 344.60
    company: NVIDIA Corporation
    description: NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 344.60
    Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
    A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 344.60 , NVIDIA Corporation).
    Google query: NVIDIA Corporation VIDEO_TDR_ERROR

On Fri 2014-12-26 12:22:13 GMT your computer crashed
    crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
    This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (0xFFFFF88011229BBC)
    Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800882F010, 0xFFFFF88011229BBC, 0x0, 0xD)
    Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
    A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: nvlddmkm.sys (NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 344.60 , NVIDIA Corporation).

On Thu 2014-12-25 21:33:28 GMT your computer crashed
    crash dump file: C:\Windows\Minidump\122514-18408-01.dmp
    This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (nvlddmkm+0x13EBFC)
    Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA800B02C4E0, 0xFFFFF88004A20BFC, 0x0, 0xD)

I teraz nie wiem już sam o co chodzi. :/
    Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień". swiercm
  • Poziom 23  
    Odinstaluj wszystkie sterowniki włącznie z chipsetem. Wyłącz PC, zresetuj cmos, włącz i instaluj najpierw chipset później grafikę i resztę.
  • Poziom 6  
    Niestety nie pomogło, gra się włącza chodzi normalnie a za moment wysyp kwadracików i crash. To samo mam jak korzystam z przeglądarki co chwila wywala mi crash sterownika. Na karcie graficznej zauważyłem od spodu na płytce takie napuchnięte luty, reszta lutów jest mniejsza i sam nie wiem czy to normalne czy też nie. W mojej okolicy jest człowiek który trudni się naprawą kart graficznych i właśnie się zastanawiam czy nie dać tej karty do tego pana.
  • Spec od komputerów
    Nie masz gwarancji już? Zrób zdjęcie tych 'napuchniętych lutów' bo nie mam bladego pojęcia o co Ci chodzi. Zawsze można obniżyć taktowanie rdzenia/pamięci ale naprawą nazwać tego nie można, raczej - zniwelowaniem skutków.
  • Poziom 29  
    Tutaj jest ewidentnie uszkodzenie karty, obawiam się ze obniżenie taktowań na długo nie pomoże.
  • Poziom 6  
    Hmm dziwna sprawa z tą kartą, teraz mogę normalnie grać w gry bez problemów z zniekształceniami, jedynie od czasu do czasu jak korzystam z przeglądarki wywala mi crash sterownika. Normalnie zgłupiałem już.
    P.S. Nic nie kombinowałem z taktowaniem itp.
  • Poziom 29  
    To spróbuj zjechać z taktowaniami rdzenia i pamięci, wtedy sprawdź czy będzie się wysypywać.
  • Poziom 43  
    krzych2422 napisał:
    Geforce Gtx 660 OCZ

Chyba jakiś błąd bo OCZ nie robi kart graficznych więc OC.
  • Poziom 6  
    Małe przejęzyczenie z mojej strony oczywiście OC. Hmm zjechałem taktowaniem pamięci i rdzenia. Tak na marginesie to przypomniało mi się że jakieś pół roku temu też miałem taki problem z tym że wywalało mi tylko sterownik jak korzystałem z przeglądarki, obecnie też crashuje mi się jak korzystam z przeglądarki. Wtedy mi ten problem powstał po zaktualizowaniu sterowników, tak jak i teraz, z tym że wtedy pomógł reinstall sterownika.
  • Poziom 29  
    Możesz spróbować zainstalować starszą wersją sterowników.
  • Poziom 6  
    Próbowałem już. Nawet wywalało mi ten błąd po instalacji sterowników z płyty którą otrzymałem wraz z kartą.
    Dziś zaktualizuje biosa bo mam wersje z 2013 roku a do pobrania jest aktualna wersja z 2014, może to jest przyczyną.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    No to niedobrze, daj znać czy zjechanie z taktowaniami pomogło. Powinno, ale tak, jak ktoś wyżej napisał, to jest tylko zatuszowanie problemu.
  • Poziom 43  
    Najlepiej jak podasz Markę i model karty graficznej.
  • Poziom 6  
    Hmm a w razie wymiany na inną kartę jaką panowie proponujecie tak do 800 zł ?
    Ja prywatnie zastanawiam się nad radeonem R9 270 ale szczerze nie wiem czy to dobry wybór.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Bardzo dobry wybór, ale załóż temat w dziale "Co kupić?". Tu jest dział techniczny.
  • Poziom 6  
    Dokładna nazwa karty to:
    Gigabyte GeForce GTX660 2GB OC (GV-N660OC-2GD)
    Ok, przepraszam za mały oftop.
  • Poziom 43  
    Coś mi się nie zgadza jak karta mogła się posypać od nowszych sterowników.
    Daj zdjęcia całego PC możliwe że kłopot tkwi w hardware.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Karta się nie posypała od nowych sterowników, po prostu się uszkodziła. Autorze, czy obniżenie taktowań pomogło?
  • Poziom 6  
    Jak gram to nie ma problemów tylko jak korzystam z przeglądarki wywala mi sterownik :(
    Ale chyba jednak kupię drugą kartę graficzną .