Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltron 100U - Podłączenie laptopa.

25 Gru 2014 10:10 2682 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    potrzebuję porady co do nabytego sprzętu Eltron 100U + kolumny Eltron 60, zdejmując obudowe wpadły mi w oczy poobcinane kabelki,nie wiem gdzie one idą a za razem zamiast wyjscia głośnikowego mam wyprowadzone gniazdo 5din i do niego przylutowany kabelek,zdaje mi się że to może jakieś dodatkowe wejście.
    Dodatkowo podłączając laptopa do 5 wejścia, strasznie przesterowany jest dźwięk wydobywający się z kolumny.Podłączając laptopa pod 1 wejście 5din z 775mV jest wszystko ok, muzyka ładnie czysto gra bez charczeń ,podpinając się pod 1 wejście nie stracę mocy na wzmacniaczu?Jak wiadomo laptop podaje namiecie do 2v wiec za duże, ale zarazem nie wiem czy 1 wejście nie tłumi za bardzo sygnału, w ten czas mogę nie uzyskać pełnej mocy wzmacniacza.
    Proszę o poradę i wyrozumiałość.
    PozdrawiamEltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa.

Dodano po 1 [minuty]:

Te ucięte przewody znajdują się w okolicach prawego górnego rogu wzmacniacza patrząc na 2 zdjęcie.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    To wzmacniacz estradowy. Współpracować ma z magnetofonem kilkaset mV, gitarą kilkadziesiąt mV, mikrofonem dynamicznym kilka mV. Jeżeli po podłączeniu był przester, znak że podłączyłeś pod wyjście o dużej czułości ( mikrofonowe, gitarowe). Gniazdo 5 pin to standard DIN, różni się troszeczkę wartościami sygnałów w laptopie. Co do uciętych przewodów, wzmacniacz padł ofiarą amatorskich napraw i nie wiadomo czy przewody zamontowano przypadkiem czy są orginalne i obcięte. Patrząc na gniazdo GŁ można spodziewać się nie fachowych napraw, obliczonych na efekt. Gniazdo GŁ powinno być 2 pin, ktoś założył 5PIN bo jet "mocniejsze". Poszukaj schematu i porównaj. Ze zdjęć nie da się ocenić.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Wejścia W3 W4 W5 są podłaczone do wzmacniacza przez przyciski, co pozwala schodkowy zmniejszać poziom sygnału . Bez naciśnięcia przycisków czułość maksymalna ( mikrofon, gitara ) . Przedstawiam schemat dla orientacji. Eltron 100U - Podłączenie laptopa. Eltron 100U - Podłączenie laptopa.