Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KAMERA CYFROWA Z USA

jasiek85 10 May 2005 05:45 2716 6
    jasiek85
    Level 2  
    Witam wszystkich forumowiczow!
    Mam szybkie pytanie poniewaz nie znam sie na kamerach a chce kupic w stanach kamere cyfrowa.
    czy nie bede mial problemow w Polsce z kamerka kupiona w USA?
    np. taka
    http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId...CategoryId=pcmcat31800050038&id=1099387233294

albo taka
    http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId...CategoryId=pcmcat21300050021&id=1099390045554

sorry za takie lamerskie pytanie ale sie po prostu na tym nie znam:)
    Elektrooonik
    Level 29  
    jasiek85 wrote:

czy nie bede mial problemow w Polsce z kamerka kupiona w USA?

W Polsce jak najbardziej... możesz mieć spore problemy z tą kamerą, zwłaszcza gdy będziesz szedł z nią ulicą i spodoba sie komuś kto będzie Cie próbował nakłonić w niekoniecznie delikatny sposób żebyś mu ją oddał.
    gabik001
    Level 37  
    Kolega oczywiscie zartuje...
    Odsylam do postow ktorych jest sporo na elce na temat takich walsnie kamer. Jedynym minusem tego typu kamer (czyli kupowanych na oceanem ) jest system w jakim nagrywaja - NTSC. Pewnie znowu sie bede powtarzal... Jezeli masz TV bez ntsc to nie obejrzysz sobie w kolorze tego co nagrales. Natomiast jezeli bedziesz zrzucal material na kompa to owszem pozniej mozesz nagrac na plytke w dowolnym systemie (konkretnie system przy zrzucaniuna kompa = ilosc fps i format czyli wysokoscXszerokosc). To jedyny mankament. Nawet zasilacz nie stanowi problemu (pracuje w zakresie 100-230V). Sam mam kamerke z ntsc i nie ma dla mnie problemu gdy jestem w Polsce.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    nairam111111
    Level 12  
    Jest tak jak napisał kolega. Każdy nowy telewizor odtwarza ntsc ( wejście av). Też mam kamerę z usa (jvc). Nawet niektóre stare telewizory mają tę funkcję ( ja mam taki 12-letni). Problem wystąpi gdy będziesz chciał wykorzystać analogowe wejście np: z magnetowidu (pal). Takiego sygnału kamera ci nie przyjmie. Podobnie gdybyś chciał zapisać na magnetowid vhs(pal) nagranie z kamery. Jednak tak jak napisał kolega po zgraniu na dvd problem znika, gdyż każdy odtwarzacz dvd czyta zarówno pal jak i ntsc więc nie ma potrzeby konwertoać na pal.
    jasiek85
    Level 2  
    wielkie dzieki panowie!
    jeszcze jedno pytanko czy kupowac kamerke mini DV, Hi8 czy digital8 ?
    jakie sa roznice miedzy tymi formatami?
  • Helpful post
    gabik001
    Level 37  
    Stanowczo MiniDV. Kasety mniejsze, i 99% ma wy. standartu ieee1394 (lub jak kto woli firewire, iLink, DV...). A roznice to znajdziesz wpisujac w goolach to co chcesz wiedziec ( nie bede zasmiecal forum czyms co jest ogolnie i za free dostepne).
    Pozdrawiam
    jasiek85
    Level 2  
    gabik001 wrote:
    Stanowczo MiniDV. Kasety mniejsze, i 99% ma wy. standartu ieee1394 (lub jak kto woli firewire, iLink, DV...). A roznice to znajdziesz wpisujac w goolach to co chcesz wiedziec ( nie bede zasmiecal forum czyms co jest ogolnie i za free dostepne).
    Pozdrawiam

no to juz wszystko wiem! dzieki za pomoc:)