Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo s40 1996 - Wpadłam w dziurę

ewelinkaaaaa 25 Gru 2014 10:22 912 6
  • #1 25 Gru 2014 10:22
    ewelinkaaaaa
    Poziom 10  

Co mogło się stać po wpadnięciu prawą stroną auta w dziurę?
    W ostatniej chwili przyhamowałam do ok 50 i puściłam hamulec.
    Czy jeśli opony nie są przebite to wszystko jest okey?

Jak sprawdzić czy poduszki skrzyni, silnika są ok?

0 6
  • #2 25 Gru 2014 10:25
    robokop
    Moderator Samochody

Mogło pół samochodu urwać. Wpadniesz w końcu na pomysł, żeby ze swoim wiekowym samochodzikiem podjechać do jakiegoś warsztatu, czy będziesz dalej zakładać 1001 wątków, z których i tak niewiele się dowiesz?

0
  • #3 25 Gru 2014 11:24
    mlewan
    Poziom 20  

Warsztat w święta? Nawet jak znajdzie, to zedrą z Niej potrójnie. Po pierwsze stwierdź czy samochód zachowuje się nietypowo - znosi w lewo lub prawo, szarpie i stuka przy ruszaniu, czy opona nie jest wybrzuszona. Jeśli masz możliwość skorzystania z kanału obejrzyj łapy poduszek i zawieszenie. Jeśli wszystko jest ok, a Ty nie planujesz większej trasy, to po świętach odejdź na stację diagnostyczną, bo tam nikt Cię nie naciągnie na zbędną naprawę.
    A samochód nie jest wiekowy, tylko pełnoletni ;)

0
  • #4 26 Gru 2014 10:26
    ewelinkaaaaa
    Poziom 10  

To auto stare?
    Pytam się tylko Was Panowie.
    No jest takie coś że jak jadę na 5 70 albo na 4 i nagle mocno wcisnę odpuszczę gaz to szarpie.

0
  • #5 26 Gru 2014 10:34
    mlewan
    Poziom 20  

ewelinkaaaaa napisał:
    No jest takie coś że jak jadę na 5 70 albo na 4 i nagle mocno wcisnę odpuszczę gaz to szarpie.

To może być poduszka, ale też problem np z układem paliwowym. To drugie o ile oczywiście miało miejsce przed wjechaniem w dziurę. Więcej obawiam się bez kontaktu z autem powiedzieć nie można. Oglądałaś auto na kanale?

0
  • #6 26 Gru 2014 11:25
    ewelinkaaaaa
    Poziom 10  

Nie to od zawsze było pytam się od czego to/

0
  • #7 03 Sty 2015 00:02
    Krzycho_L
    Poziom 14  

Powodów może być wiele. Kiedyś też tak miałem, winowajcą okazała się poduszka skrzyni biegów.

0