Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myphone Luna - telefon łączy się z Wi-Fi po przywróceniu ustawień fabrycznych.

xTaDeKx92 25 Gru 2014 14:48 3300 3
  • #1 25 Gru 2014 14:48
    xTaDeKx92
    Poziom 8  

Witam. Otóż zakupiłem niedawno telefon marki myphone. Jest to model Luna i jak narazie sprawuje się świetnie oprócz jednego mankamentu. Mianowicie, kiedy połączę się z routerem w moim domu (D-link go n-150), internet śmiga jak powinien. Niestety, po raz drugi, po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu telefonu dostaję komunikat "łączenie" --> "zapisano" i tak w kółko. Problem "naprawia" przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Jednak pozostawienie telefonu ciągle uruchomionego, lub codzienne przywracanie ustawień fabrycznych (w szczególności to drugie) nie wpływa korzystnie na użytkowanie. Dodam, iż telefon pracuje na systemie Android 4.4.2. Przejrzałem już różne fora i wygląda na to, iż wielu użytkowników tego systemu posiada takie problemy, z tą różnicą, że ja po przywróceniu ustawień fabrycznych jestem w stanie połączyć się ponownie z Wi-Fi. Czy macie może jakieś rozwiązanie dotyczące tego problemu? Z góry jestem wdzięczny za pomoc i pozdrawiam. :)

0 3
  • #2 11 Sty 2015 15:26
    darolek
    Poziom 2  

Hej. spróbuj wyłączyć opcję:
    ustawienia - wi-fi - zaawansowane - "unikaj słabych połączeń"

oraz w tym samym miejscu: "optymalizacja wi-fi"

Ja osobiście mam inny problem z tym modelem: wi-fi nie da się wyłączyć :-) tzn. niby wyłączam moduł wi-fi widegetem albo w ustawieniach, ale gdy rzucam okiem na historię wykorzystania baterii to wi-fi ... jest cały czas włączone :-(

1
  • #3 11 Sty 2015 18:40
    mobista
    Poziom 35  

Napiszcie do producenta o usterkachb WiFi - może wydadzą poprawkę do oprogramowania.

0
  • #4 11 Sty 2015 20:35
    xTaDeKx92
    Poziom 8  

Uwaga, co pomoglo w moim przypadku. Nie uzywanie aplikacji youtube. Wyglada na to, ze to wlasnie ta aplikacja cos psula. Po usunieciu historii youtube i pamieci cache, uruchomilem tel. ponownie i wi-fi dziala. Do tej pory ani razu nie rozlaczylo, ale nie wlaczam juz aplikacji youtube. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Po dłuższym czasie powracam do tematu, gdyż problem z moim wi-fi powrócił i o dziwo to nie aplikacja YouTube okazała się tym razem winowajcą (może nigdy nim nie była). Ze względu na pojawienie się nowej, bardzo popularnej gry ze stworkami, żeby móc w nią grać musiałem włączyć określanie lokalizacji przez właśnie wi-fi. Po jednym dniu, kiedy próbowałem się połączyć z innym hot spotem wi-fi, po raz kolejny wyświetlało iż jest zapamiętany i dostępny, ale nie mogłem się połączyć. Ostatecznie nie mogłem się również połączyć z wcześniej używanym spotem. Jeżeli u Was pojawi się taki problem, spróbujcie wyłączyć "określanie lokalizacji przez wi-fi", uruchomić ponownie telefon i wtedy połączyć z hot spotem. Prawdopodobnie jest to problem z oprogramowaniem i zabezpieczeniami androida, który powoduje problemy z połączeniem.

0