Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy s4 - ładowanie telefonu poprzez aktywny hub usb przy włączonym laptopie

25 Gru 2014 19:47 2538 12
  • Poziom 10  
    Nie wiem, czy jestem we właściwej kategorii forum, ale mam takie pytanie. Czy jeśli do takiego aktywnego huba dostępnego na przykład na aukcji allegro nr 4915867998, zasilanego załączonym do niego zasilaczem sieciowym i podłączonego do laptopa podepnę następnie Samsung Galaxy s4 i WYŁĄCZĘ ten laptop, to czy telefon będzie się ładował zasilaniem pochodzącym z zasilacza siecowego zasilającego ten hub?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  • Poziom 34  
    Loteria. Najlepiej spróbować.
  • Poziom 10  
    Problem polega na tym, że nie mam dostępu do urządzenia, tylko przez internet. Liczę, że ktoś ma doświadczenie z tego typu przypadkiem i coś podpowie, żebym nie kupił i nie wtopił... ;-)
  • Poziom 18  
    W niektórych laptopach ustawia się czy 5V ma być aktywne przy wyłączonym PC lub zamkniętej klapie. Nie jestem pewien, czy taka funkcja nie jest na zaimplementowana w Win 8 / 8.1
  • Poziom 10  
    Ja mam Win7. Gdzie jest ta funkcja?
  • Poziom 18  
    Bardzo przepraszam, ale nie wiem czy nie napisałem źle, te ustawienia o których wspomniałem są chyba dodatkiem do oprogramowania laptopów Samsung. Mam coś takiego - nie jestem pewien czy to jest funkcja Win 8 czy producenta laptopa.

Galaxy s4 - ładowanie telefonu poprzez aktywny hub usb przy włączonym laptopie
  • Poziom 10  
    W moim Lenovo ThinkPad W530 jest osobne żółte gniazdo USB, które przy odopowiednim skonfigurowaniu w "Power Manager" (chyba także w Bios'ie) ładuje telefony nawet przy wyłączonym komputerze, ale to nie o to mi chodzi. Wspomniany laptop jest podpięty do oryginalnej stacji dokującej i to do niej są podłączone wszystkie moje urządzenia peryferialne, także te na portach USB, żeby w razie potrzeby wypięcia laptopa nie motać się każdorazowo z kablemi, bo to o to przecież chodzi, gdy używasz stacji dokującej. Ta niestety NIE posiada, chociaż będąc dedykowaną do tego włąśnie laptopa moim zdaniem powinna, takiego żółtego gniazda USB, które by ładowało telefon przy wyłączonym laptopie. Dlatego właśnie poszukuję hub'a USB, który by zapewnił zarówno dostęp do pamięci telefonu i pozwolił na manipulowanie zawartością jego pamięci, a zarazem zasilał go (ładował), gdy laptop jest wyłączony, bądź nawet całkowicie wypięty ze stacji dokującej, do której telefon jest podłączony przez port USB. Intuicyjnie rozumując hub zasilany zewnętrznym zasilaczem powinien taką funkcję spełnić. Ale czy na pewno?
  • Poziom 34  
    0xC0FFEE napisał:
    Nie jestem pewien, czy taka funkcja nie jest na zaimplementowana w Win 8 / 8.1

To nie funkcja systemu a sprzętowa jeśli już, i mało ma wspólnego z problemem.

szaroczek napisał:
    Intuicyjnie rozumując hub zasilany zewnętrznym zasilaczem powinien taką funkcję spełnić. Ale czy na pewno?

Zrobiłem małe rozpoznanie specjalnie dla Ciebie i oto co jest:
    Posiadając takiego lapka który również posiada gniazdo prądowe, czyli takie na którym pomimo wyłączenia laptopa jest napięcie to nie działa nawet to w sposób jaki by wynikał z prostej logiki a tym bardziej tak jak by się zwyczajnie chciało/oczekiwało. Podłączając Motorolę Droid 4 do laptopa tylko za pomocą kabla, łączy się z komputerem i ładuje baterię dodatkowo oprócz możliwości przeglądania zawartości telefonu na komputerze. Podłączając Samsunga Galaxy Core Plus tak samo. Jednakże wyłączając laptopa w obu telefonach ładowanie jest przerwane chyba, że odłączy się kabel i podłączy ponownie, wtedy Samsung się ładuje, Motorola już nie, co jest dziwne bo przepinając kabel w gniazdo USB ładowarki sieciowej oba modele się ładują. Również z hubem chciałem sprawdzić ale okazało się, że się zepsuł kiedyś i nie jest rozpoznawany przez komputer jako żadne urządzenie. Podaje natomiast zasilanie nadal jak przedtem czy to pasywnie, podłączony tylko do komputera czy aktywnie wraz z zasilaczem naraz i tylko na samym zasilaczu bez udziału komputera. Samsung na nim się ładuje nie przerywając przy zmianach źródła zasilania huba, Motorola nie reaguje.
    Reasumując, najprawdopodobniejszą wersją wydarzeń przy sprawnym hubie będzie ta, gdy po wyłączeniu komputera trzeba będzie odłączyć i podłączyć kabel od huba.
    Sorki, że nie udało mi się sprawdzić sprawnego huba, byłem pewien, że mam sprawny. Rozważ więc takie ryzyko konieczności odłączania bo choć może być zupełnie odwrotne to widać, że co model to inne zachowanie a nigdzie to dokumentowane nie jest.
  • Poziom 10  
    Dzkiękuję za przeprowadzone testy i przedstawione wyniki. Dają dużo do myślenia ale rzeczywiście jeszcze jednoznacznej odpowiedzi nie przynoszą. W sumie zabrakło tego najważniejszego etapu jakim jest podłączenie aktywnego huba zasilanego zewnętrznym zasilaczem sieciowym do ZWYKŁEGO gniazda USB w laptopie (NIE tego specjalnego, jak go nazywasz: "prądowego"), następnie podpięcie telefonu i na koniec wyłączenie laptopa z ładującym się na tym hubie telefonem. Rozumiem, że stan twojego hub'a na to nie pozwala. Może znajdzie się jendak ktoś posiadający sprawnego aktywnego hub'a, kto by mógł taki eksperyment przeprowadzić. Wersję z wypinaniem i ponownym wpinaniem kabla po wyłączeniu laptopa uznał bym raczej jako nieakceptowanlą, bo staje w sprzeczności z samą ideą polegającą na zamiarze wyeliminowania jakichkolwiek dodatkowych czynności z kabelkami poza jednorazowym podłączeniem telefonu. ;-)
  • Poziom 34  
    Relacja z postępów?
  • Poziom 10  
    Tak. Chociaż były tańsze "no-name" alternatywy dla aktywnych hub'ów USB 3.0, jednak wydałem kupę kasy i kupiłem to: IB-AC611 (aktywny). Ma osobne gniazdo (żółte), które ładuje (ponoć dużym prądem) także przy wyłączeniu kompa do którego jest podpięte. Mam takie samo (żółte) gniazdo w moim Lenovo ThinkPad W530 i ono tak właśnie się zachowuje. Według konsultanta X-kom, bo tam to kupiłem, to gniazdo przesyła także dane, co jest w całej kwestii kluczowe. Ale nie tylko to, ten konsultant twierdzi, że pozostałe niebieskie (zwykłe USB 3.0) gniazda także będą ładować po wyłączeniu kompa, ale mniejszym prądem. Niestety, ponieważ przebywam za granicą, urządzenie, chociaż już teoretycznie jest w moim posiadaniu w Polsce, fizycznie dotrze do mnie z nieokreślonym jeszcze bliżej opóźnieniem, i dopiero wówczas będę w stanie w praktyce stwierdzić, jak będzie w rzeczywistości. Ale jestem przy nadziei - nie mylić ze stanem mojej żony, która właśnie jest w ósmym miesiącu. :wink:
  • Poziom 29  
    Może po prostu napisz do sprzedawcy, na allegro jest wygodna forma kontaktu poprzez opcję zadania pytania.
  • Poziom 10  
    Przepraszam, że zapomniałem zakończyć temat. Oto urządzenie o którym wcześniej pisałem działa według moich oczekiwań prawidłowo - będąc podłączone do wyłączonego komputera mimo to ładuje podpięte do niego urządzenia - hurrrrraaaaaa!!! :-) No i oczywiście pozdrawiam serdecznie wszystkich! ;-)