Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Seria 3 - Nie można skalibrować bateri

25 Gru 2014 21:02 1227 14
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z baterią w laptopie samsunga, otóż maksymalnie mogę ją rozładować do poziomu 20 %. Tak samo pod biosem jak i pod windowsem. Nie wiem jak ten temat ugryżć. Może ktoś ma pomysł?
  • Poziom 34  
    Dominus1986 napisał:
    maksymalnie mogę ją rozładować do poziomu 20 %

Chcesz przez to powiedzieć, że laptop wskazując 20% baterii nagle się wyłącza sam? W sensie nie, że zamyka grzecznie system tylko urywa zasilanie gwałtownie?
  • Poziom 9  
    Dokładnie do 20 % doszedłem, próbując kalibrować wkładając i wykładając. Włączając kalibrator zszedłem do 5 %, ale po ponownym naładowaniu, znów umiera przy 30 %.
  • Poziom 34  
    Zamieść szczegółowe informacje dotyczące baterii i jej ogniw. Podpowiem, że tego typu informacje możesz uzyskać np. HWMonitor lub jeszcze lepiej BatteryInfoView. Lektura Internetów Cię nie ominie a lenistwa się tutaj nie toleruje, odrobiną własnej inicjatywy i chęci trzeba się okazać. Z napisaniem posta dałeś sobie radę to i z tym sobie poradzisz. Zamieść info.
  • Poziom 9  
    Witam. Będę wdzięczny za poprowadzenie mnie w tej sprawie.
    Tu zamieszczam zdjęcie z Batterymon.
    Samsung Seria 3 - Nie można skalibrować bateri
  • Poziom 34  
    Dlaczegoś dał BatteryMon?
  • Poziom 34  
    Niech zgadnę, laptop ma jakieś trzy lata? Ogniwa baterii na wykończeniu są. Możliwa regeneracja starej lub zakup nowej. Pierwsza opcja wymaga więcej czasu, druga więcej pieniędzy.
  • Poziom 33  
    W biosie Samsunga jest opcja do kalibracji robi się to bez podpiętego zasilacza. Najprawdopodobniej jak kolega wyżej pisze to już ostatnie tchnienia tej baterii.
  • Poziom 9  
    Laptop ma 2.5 roku jezeli chodzi o funkcje w biosie to najwyzej do 19 % zejdzie i umiera.
  • Poziom 34  
    A weź jeszcze spróbuj podłączyć wyłączony laptop na noc, wyjąć baterię, zostawić na kilka dni w szafie/szufladzie i starać się kilka cykli nie spadać poniżej połowy.
  • Poziom 9  
    Czyli mam na noc zostawic podpiety laptop do zasilacza z wyjeta bateria? Spróbuje tak jeszcze zrobić. Później nie zchodzic ponizej 50 %?? dam znac jak to zrobie czy poskutkowało.
  • Poziom 34  
    Z wyjętą baterią chcesz ładować baterię?
    Edit:
    Jakieś zmiany?
    Posty scaliłem. swiercm
  • Poziom 9  
    Niestety nie dało to nic, bez zmian obecnie bateria wysiada przy 30 %. Podejrzewam że faktycznie bateria straciła już może któreś z ogniw i temu tak się dzieje. Niestety nie jestem w stanie przeprowadzić regeneracji baterii. Pozostaje opcja kupna nowej i tu jest dylemat czy inwestować w oryginał z samsunga, lub w zamiennik. Chyba że ktoś jeszcze ma pomysł jak doprowadzić tą baterię do porządku.
  • Poziom 33  
    Na zamiennik szkoda kasy chyba, że to zamiennik dobrej firmy np: Movano. Oryginalne są bardzo drogie. Jest jeszcze 3 opcja zregenerować baterię, ale musi się tym zająć ktoś to ma o tym pojęcie. Wszystkie ogniwa muszą zostać wymienione dobrane względem jak najbliższej pojemności i impedancji wewnętrznej + reset elektroniki. Plusem jest jeszcze, że można zastosować ogniwa o większej pojemności. Ja oddałem swój akumulator od Toshiby A200 do osoby z tego forum. Stare ogniwa 2200 mAh zostały wymienione na ogniwa pojemności 2900 mAh (laptop trzyma dłuzej na baterii). Całość kosztowała mnie 150zł. Po roku użytkowania posiada 94% swojej pojemności więc to naprawdę dobry wynik.