Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie dobre radio z SD i Bluetooth - bez CD ?

WIT-AWKA 09 Sty 2015 21:05 19299 42
    powalla
    Moderator CarAudio
    Diogenes napisał:
    że jest informatykiem, potrafi chyba odróżnić prawdziwe pliki od podróbek

Jak to rozróżnia? Programowo? ;)

Plik flac z mp3 nie odróżnisz od flac z ori krążka inaczej jak poprzez odsłuch ...a tu wykształcenie informatyczne nie jest potrzebne.

Co do testu obu radyjek to polecam wizytę w MediaMarkt lub "prawdziwym zakładzie CA" , bo powinni mieć na stanie tanie radia różnych firm i sobie posłuchasz. Świat nie kończy się na allegro ;)

W obu radiach jest identyczna regulacja pasm basowych .

Żadne fabryczne nagłośnienie nie jest dobre ...czy to Burmester, Infinity , czy też tym bardzie pospolite Bose . Ot nawalili głośników w każdy wolny kąt auta, stwarzają otoczkę ekskluzywności poprzez wywindowane ceny i podkręcone basy , a w rzeczywistości mogliby lepiej wytłumić drzwi ... jednak na tym nie zarobią ;)
    Diogenes
    Poziom 9  
    powalla napisał:

Co do testu obu radyjek to polecam wizytę w MediaMarkt lub "prawdziwym zakładzie CA" , bo powinni mieć na stanie tanie radia różnych firm i sobie posłuchasz. Świat nie kończy się na allegro ;)

Ciekawa propozycja - w MM nie widziałem akurat tych modeli. Zresztą na tej ich tablicy demonstracyjnej połowa sprzętów nie jest podłączonych, a jeżeli już nawet, to panuje tam taki hałas, że nie można spokojnie posłuchać.
    Co do tego CA, to mam nawet taki warsztat w okolicy, tylko jestem ciekawy, czy ceny u nich są w miarę konkurencyjne w stosunku do marketowych. Głupio byłoby podjechać tam, zawrócić im tyłek na pół godziny - żeby zademonstrowali mi kilka zestawów, a potem powiedzieć - to paa.... pojadę sobie kupić wybrane radio do marketu, albo w internecie, bo będzie 5 dych taniej.... :D
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro te bose jest takie referencyjne to co robi tam to

plastikowe radio.

Kolega podciął skrzydła temu systemowi.
    Diogenes
    Poziom 9  
    qstosz napisał:
    Skoro te bose jest takie referencyjne to co robi tam to

plastikowe radio.

Kolega podciął skrzydła temu systemowi.

Baaa...
    Niestety, jakość nie koniecznie idzie w parze z nowoczesnością.
    Kto pamięta jeszcze głośniki Tonsila - gdzie dziś robią takie?
    Radia firmowe zintegrowane z autem - w tamtym okresie - były jakościowo porównywalne do tych dzisiejszych, których cena zaczyna się od 500 zł. Niestety, te mające 10 lat, były wówczas wyposażone tylko w odtwarzacz CD, który dziś jest już zabytkiem - może nie tyle z uwagi na samą jakość, co wygodę.
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pozwolisz że nie będę tego komentował.
    WIT-AWKA
    Poziom 9  
    Wracając do mego (głównego) tematu, to miałem okazję przetestować w salonie 2 modele radioodtwarzaczy firmy PEIYING modele PY-9348 i PY-9398. Oba modele posiadają Bluetooth i odtwarzanie kart SD.
    Pierwszy z nich jest z wyświetlaczem więc można odtwarzać filmy lecz nie odtwarza formatu WAV natomiast drugi jest bez wyświetlacza ale obsługuje WAV.
    Niestety jeden i drugi model odtwarza pliki nie w porządku alfabetycznym lecz wg. daty utworzenia pliku.
    Podejrzewam, że chyba wszystkie odtwarzacze działają wg. tej samej zasady. Jeżeli ktoś z was znajdzie radio, które odtwarza pliki wg. alfabetu to bardzo proszę o informacje.
    Jest to dla mnie ważne, bo katalog, który dogrywam jako ostatni będzie odtwarzany jako ostatni. Gdybym chciał ten ostatnio dodawany katalog umieścić obok innego podobnego katalogu (z podobną zawartością muzyczną), czyli nadaję mu taką samą nazwę z dopiskiem np. "_2", to i tak nie będzie odtwarzany na końcu (po odtworzeniu wszystkich katalogów).
    Jeżeli możliwe byłoby odtwarzanie wg. alfabetu to nie byłoby takiego problemu.
    Wtedy ponumerowałbym sobie katalogi od "01" nawet do np. .... "88" albo i więcej (nie wiem ile ich może być) i miałbym odtwarzanie w kolejności jaką sam ustawiłem.
    WIT-AWKA
    Poziom 9  
    Przeszukałem cały portal Elektroda tak bardzo dokładnie i przekonałem się, że prawdziwe jest zdanie "Szukajcie a znajdziecie" :)
    Dowiedziałem się, że chyba wszystkie radia samochodowe z odczytem plików z USB albo z karty SD mają ten sam "problem". Odczytują je w kolejności daty zapisu na nośniku.
    Wprawdzie ktoś napisał, że chyba Kenwood-y odczytują alfabetycznie. Niestety nie jest to prawdą przynajmniej w przypadku modelu KDC-3054 UG, bo ktoś testował to radio i miał ten sam problem. Ktoś inny napisał, że ponoć model Clarion CZ702 czyta alfabetycznie. Tego nie wiem, więc jeszcze to sprawdzę, chociaż ma CD i nie ma odczytu SD. Sprawdzę to jednak z ciekawości.
    Ktoś polecił programik sortujący alfabetycznie pliki na FAT32, ale jeszcze go nie testowałem a tu jest link do jego opisu i ściągnięcia ttp://fenux.net/story/fatsorteroneohfour
    Generalnie nie pozostaje mi nic innego jak cieszyć się moim "biedronkowym" radyjkiem za 100 zł które niczym nie odbiega od markowych modeli, skoro robi to samo za znaczne mniejsze pieniądze :). Pewnie w wypasionych i drogich sprzętach jakość dźwięku może być lepsza. Jednak skoro producenci nie podają już wartości pasma przenoszenia to mogę podejrzewać, że jakość dźwięku jest zbliżona.
    Oczywiście będę szukał takiego radyjka które spełnia moje wymagania, bo postęp idzie do przodu i może za kilka dni czy miesięcy coś takiego zacznie się pojawiać w sprzedaży.
    Wątku jeszcze przez kilka dni nie zamykam, bo może ktoś jeszcze coś mądrego wniesie do tematu a ja może sprawdzę ten model Clarion-a.
    powalla
    Moderator CarAudio
    Cde 178 Alpine i Kenwood kdc 53u czytaja na bank w sposob "alfabetyczny" pliki , a co do pasma przenoszenia , to po kiego grzyba Ci ta informacja? Passmo 40-15000Hz (pasmo slyszalne dla normalnego Kowalskiego) kazde radio spelnia z naddatkiem , bo na ogol wszyscy podaja 20-20000Hz .

Co do wyboru radia. Bierzesz swoj pendriv do Media Markt , czy innego sklepu i w kilka minut sprawdzisz jak poszczegolny model odczytuje pliki na pendrivie .
    WIT-AWKA
    Poziom 9  
    Zgadzam się z tobą, więc pasmo przenoszenia już dawno sobie podarowałem. To było raczej rozważanie filozoficzne - taki żarcik :)
    Niestety oba modele Kenwood kdc-bt53u oraz ALPINE CDE-178BT nie mają czytnika SD a to dla mnie jest najważniejsze. Napędu CD akurat nie potrzebuję.
    powalla
    Moderator CarAudio
    Kenwood 5057sd jest ujety w tej samej instrukcji obslugi , czyli mozna domniemywac iz tez czyta pliki jak potrzebujesz . Kdc 92sd tez mialem ale nie pamietam jak tam to wygladalo .
    WIT-AWKA
    Poziom 9  
    Ten KDC-BT92SD to faktycznie cacko. Ma SD i Bluetooth. Jest w EuroAgd za 800 zł. Cena trochę boli. Można wziąć na raty. Szkoda, że ma CD bo to niepotrzebnie podraża ten model. Muszę jeszcze sprawdzić jak odtwarza mp3, czy alfabetycznie czy "normalnie" :). Trzeba wybrać się do salonu i sprawdzić. Mam nadzieję, że będzie podłączony.
    Niestety KDC-5057SD nie ma bluetooth -dziwne.
    WIT-AWKA
    Poziom 9  
    Ten KDC-BT92SD faktycznie odtwarza wg. alfabetu - znalazłem taką informację w necie na stronie Kenwood:
    http://www.kenwood.com/cs/ce/audiofile/index.php?model=KDC-BT92SD&lang=polish
    Niestety w Sklepach Euro dostępny jest tylko na zamówienie, więc nie mam możliwości fizycznie go sprawdzić.
    Bardzo dziękuję za pomoc "powalla" - jesteś wielki, że wyczaiłeś ten model.
    Jednak nie wiem jeszcze czy go kupie bo ma to niepotrzebne dla mnie CD no i cena porażająca - ale kto wie, jak nic innego się nie znajdzie to się chyba skuszę. Dzięki więc wszystkim za pomoc i zamykam temat.
    WIT-AWKA
    Poziom 9  
    Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie a w szczególności dla "powalla".
    Ostatecznie zakupiłem Philipsa CE152/12. Radyjko posiada odczyt SDHC do 32GB, USB bez odtwarzacza CD. Najważniejszą dla mnie funkcją jest opcja przeglądania katalogów. Dzięki temu mam bardzo szybki i prosty sposób na odnalezienie konkretnego katalogu i utworu.
    Zamykam więc temat gdyż cel został osiągnięty.