Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie dobre radio z SD i Bluetooth - bez CD ?

WIT-AWKA 25 Gru 2014 22:57 15666 42
  • #1 25 Gru 2014 22:57
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Proszę o pomoc fachowców od sprzętu car audio.
    Szukam dobrego jak w tytule. Powinno mieć dobre parametry dźwiękowe czyli dobre szerokie pasmo przenoszenia. Niestety producenci nie podają już takich danych. USB może mieć ale nie musi. Mam na myśli sprzęt o wielkości 1DIN i chciałbym zmieścić się do 500 zł. Oczywiście jak ktoś mnie przekona, że warto dołożyć 200 zł to nie będę uparty :).

• #2 25 Gru 2014 23:38
    powalla
    Moderator CarAudio

WIT-AWKA napisał:
    dobre parametry dźwiękowe czyli dobre szerokie pasmo przenoszenia.

Że co? Przecież to nie idzie w parze, ba zresztą zobacz iż każde nawet "biedronkowe" radio ma pasmo przenoszenia którego normalny , zdrowy człowiek nie jest w stanie usłyszeć . Tak więc te papierkowe parametry zostaw ludziom którzy kupują oczami (napisy na kartoniku, folderze reklamowym itp) .

W takiej kasie poszukaj markowego radia w którym pasuje Ci podświetlanie klawiszy i wyświetlacza i które posiada na pokładzie takie bajery jakie tam potrzebujesz (BT, pilot, 3 wyjścia RCA itp) .

• #3 26 Gru 2014 00:13
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Dzięki za ekspres z odpowiedzią. Czyli co pasmo przenoszenia to lipa? Cała moja "wiedza" legła w gruzach ;). Skoro tak tak twierdzisz to ci wierzę tym bardziej, że producenci tego parametru i tak nie podają.
    Prawdę pisząc to właśnie nie tak dawno kupiłem biedronkowe BT-9000 i gra nieźle. Wkurza mnie tylko to, że utwory odtwarza nie wg. listy alfabetycznej czyli np. po numerze nadanym piosence np. 01, 02 .... tylko po dacie i godzinie utworzenia. I w ten sposób jak dogram na kartę SD kolejny utwór to będzie odtwarzany jako ostatni nawet wtedy kiedy nadam mu numer 01 a resztę utworów pozamieniam od 02 do 99. To jest masakra. Pomyślałem kupię sobie coś z lepszymi parametrami yo może i ta podstawowa obsługa będzie bardziej przyjazna. Czy znasz może jakiś sensowny model z dobrą obsługą lub zna może ktoś inny?

• #4 27 Gru 2014 20:40
    EdytaMaz
    Poziom 6  

Od poniedziałku w Biedronce. Bardzo dobre radio.

• #5 27 Gru 2014 20:46
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Dzięki za info. Zobaczę co to za cudo.

• #6 27 Gru 2014 21:35
    powalla
    Moderator CarAudio

Blaupunkt Tokio 110 ale czy ono jest dobre i w dobrej cenie? Dokładając dosłownie 30zł kupujesz najtańszego Pioneera MVH który nie dość że ma to samo co ten Blaupunkt , to jeszcze czyta WAV z pendriva (najlepsze i najdroższe Alpine może tylko o tym pomarzyć!) i ma filtry HPF (bardzo ważny!) i LPF , ba a jakby się uprzeć to zamiast tylnych głośników podpinasz 2 ohmowy subwoofer i szafa gra ;)

• #7 27 Gru 2014 21:44
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Dzięki to jest bardzo rzeczowa informacja. Czy możesz podać konkretny model tego Pioneera MVH? Sprawdzalem ale jest ich kilka.

• #8 27 Gru 2014 21:52
    powalla
    Moderator CarAudio

Zaczynają się od 150 poprzez 160 do 170 , bo tak Pioneer oznacza najtańsze modele . To niejako lata produkcji i tak MVH 150 jest najstarsze , a 170 jest nowością na 2014 . Graty w środku identyczne i różnią się tylko wyglądem panelu .

• #9 27 Gru 2014 21:58
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Wielkie dzięki, popatrzę dokładniej. Zastanawia mnie tylko to czemu tak mocno różnią się cenowo skoro bebechy podobne. Czy tylko to, że nowszy rocznik to musi być wyższa cena?

• #10 27 Gru 2014 22:32
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Dokładnie tak jest.

• #11 28 Gru 2014 11:08
    EdytaMaz
    Poziom 6  

Autor chciał coś z SD, seria MVH nie ma, ma USB i tu z kolei autor wątku zaznaczył, że może nie mieć-:) Na korzyść Pioneera przemiawia odtwarzanie plików flac.

• #12 28 Gru 2014 11:15
    powalla
    Moderator CarAudio

Po pierwsze ten Pioneer nie odtwarza flac , a po drugie mając USB kupuje się za 1.99zł czytnik kart microSD lub SD i już masz "coś z SD" ;)

• #13 28 Gru 2014 11:31
    EdytaMaz
    Poziom 6  

Czy rozmawiamy o tym samym Pioneerze?

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/MVH-170UB/specs.html

W Blaupunkcie SD jest chowane pod panelem - to duża zaleta, aczkolwiek nie bronię go z jakichś względów. Po prostu stosunek ceny do jakości jest kapitalny, Biedrona dała najniższą cenę, od jakichś 2mcy to najczęściej kupowane radio na allegro w cenie 179zł (później model Melbourne 120). Ergonomiczne menu, czytelny wyświetlacz, USB na froncie + SD pod panelem, zdejmowany panel i ta...cena, po prostu sugeruję, że zamiast typowych chinoli w kwocie 150zł lepiej uderzyć w tę niebieską kropkę, tutaj zaletą jest też gwarancja door to door.

A poza tym..., czy te budżetowe radyjka nie zagrają przypadkiem identycznie?

• #14 28 Gru 2014 11:41
    qstosz

Powalla wypisał cechy którymi się różnią.

• #15 28 Gru 2014 11:46
    EdytaMaz
    Poziom 6  

Ale chyba nieco błędnie pisząc, że Pioneer "ma to samo, co Blaupunkt" skoro nie ma SD - czyli kluczowej rzeczy, którą zaznaczył autor wątku. Drugim błędem jest twierdzenie, że Pioneer nie czyta flac. Odtwarza - potwierdzone w kilku różnych źródłach. Jedną z różnic jest jeszcze liczba zapamiętywanych stacji (30 kropa i i 24 Pionek), ale to szczegół.

• #16 28 Gru 2014 12:10
    powalla
    Moderator CarAudio

EdytaMaz napisał:
    Odtwarza - potwierdzone w kilku różnych źródłach.

Byłem własnie u żonki w aucie ...mvh 150 nie odtwarza , a mvh 170 też tego nie robi u znajomej w aucie . Dodam iż nawet najbardziej wypasiony pionek deh 80prs (1200zł) też tego nie łyka. Z markowych klocków czytających flac to tylko Kenwood sobie radzi i to od najtańszych klocków (za to nie mają filtrów co je skreśla z listy zakupowej przy założeniu iż wzmacniacza nie ma w systemie) .

Co do stacji radiowych ... masz u siebie zajęte wszystkie komórki pamięci stacji? Nawet mieszkając w dużej aglomeracji miejskiej mamy dostęp do góra 10 stacji ...aaa i nie licz tych co "szumią" głośniej niż sygnał radiowy ;)

Brak SD? Wpisz "czytnik kart microSD" w google i zobacz jak wygląda taki micro czytnik ...z portu USB wystaje dosłownie tyle plastiku żeby dało się to wyjąć ;)

• #17 28 Gru 2014 12:28
    EdytaMaz
    Poziom 6  

Czyżby producent pomylił się podajac w specyfikacji, że 170tka odtwarza flac? Bo jak to inaczej wytłumaczyć? Dla mnie osobiście podłączanie przejściówek do karty to porażka, być moze z uwagi na specyficze auto (Audii TT, w którym wkładam kartę pod panel, opuszczam aluminiową klapkę maskującą radio i nic nie wystaje). Jedno z najtańszych radyjek odtwarzających flac:
    http://allegro.pl/radioodtwarzacz-samochodowy-1din-jvc-kd-x210-usb-i4925544268.html

U mnie na zwykłych głośnikach z napisem "BOSE" pewnie jedno i drugie zagrałoby identycznie.

• #18 28 Gru 2014 12:36
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Szanowni koledzy, proszę tylko o takie podpowiedzi modeli, które mają SD i Bluetooth. :)

• #19 28 Gru 2014 13:44
    powalla
    Moderator CarAudio

EdytaMaz napisał:
    Czyżby producent pomylił się podajac w specyfikacj

Nie, to ja się pomyliłem, bo sprawdziłem i okazało się że znajoma ma model 160 , nie 170 ;)

Co do BT i SD , to miałem tylko model Kenwood kdc bt92sd ale jak dla mnie to miał jedną ale degradującą go cechę . Mianowicie po sparowaniu jakiegoś telefonu to w radiu migają klawisze żeby nas poinformować że należy uruchomić BT w telefonie ale jeśli nie chcemy tego robić , to tego migania nie można wyłączyć ...mega wkurzające! Poza tą wadą , radio grało bardzo fajnie ale jak to w najwyższym modelu bywa oczywiście nie ma co liczyć na Flac i Wav .

EdytaMaz napisał:
    zwykłych głośnikach z napisem "BOSE" pewnie jedno i drugie zagrałoby identycznie.

Tu się mylisz , bo jeśli radio posiada filtr HPF dla przodu , to głośniki przednie zostają odfiltrowane od częstotliwości które nie są w stanie przenieść (niskie tony) i przez to system gra dużo lepiej .

• #20 28 Gru 2014 14:17
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Znalazłem tylko BLAUPUNKT Sydney 220 BT . Co o nim myślicie? Może ktoś ma takie radio?
    Znalazłem także radio z Androidem - "ANDROID iOS iPHONE BT MP3 USB SD" czy wiecie może jak coś takiego się sprawdza? Generalnie nie zamierzam się bawić w sterowanie radiem poprzez telefon. Jak już to wolę przyczepić pilota do kierownicy.

• #21 28 Gru 2014 17:11
    qstosz

Podłączanie przejściówek to porażka?

Sama wykorzystałaś przejściówkę w swoim CA.

Może i inną ale osiągnęłaś cel.

• #22 29 Gru 2014 19:05
    WIT-AWKA
    Poziom 9  

Znalazłem jeszcze takie radyjka: PHILIPS CE152 /// BLAUPUNKT BRISBANE 230 - czy warto?
    Nikt nie wypowiedział się na temat BLAUPUNKT Sydney 220 BT oraz o ANDROID iOS iPHONE BT MP3 USB SD. Czy mogę liczyć na poradę? :)

• #23 29 Gru 2014 19:57
    Diogenes
    Poziom 9  

Właściwie, to chciałem podłączyć się pod temat i zapytać o jakieś w miarę sensowne radio do swojego volvo 850 - podaję model auta, nie po to, by się pochwalić (choć jest czym ), tylko by pokazać, jaki rodzaj wewnętrznego systemu nagłośnienia radio ma obsługiwać. Głośniki wewnątrz oryginalne i wszystkie w doskonałym stanie.

Dotąd używałem starego JVC (modelu już nie pamiętam) - solidna półtorakilogramowa cegła. Właściwie, to nadal jestem z niej zadowolony, bo ma piękny dźwięk i bardzo szeroki zakres regulacji tonów. Niestety, to jeszcze czasy formatu CD, co stwarza pewne ograniczenia, a nie mam ochoty inwestować w zmieniarkę.

Kolega kupił jakąś chińszczyznę (spolszczona Manta), którą bardzo zachwalał. Nie chciałem kupować podobnej w ciemno (choć kosztowała niecałe 200 zł) , więc poprosiłem go o test. Podłączyłem toto do swojego auta i zęby mnie rozbolały. Dźwięk tak plastikowy i płaski, że można to było porównać tylko do pisków torturowanej myszy. Zakres regulacji tonów tylko w pięciu "gotowcach" (jakieś DISCO, ROCK, POP, itp.), a to wszystko nie warte funta kłaków. Gitara brzmiała jak młynek do kawy, perkusja jak trzask łamanych zapałek, a innych instrumentów w ogóle nie rozpoznawałem - o głosach nawet nie wspominam.
    Kiedy wyciągałem to "radio", to dopiero wówczas zauważyłem, że o ile moje ważyło 1.5 kg, to owa Manta tyle, to wafelek PrincePolo - wówczas przestała mnie dziwić głębia wydawanych przez nie dźwięków.

Na allegro i w innych miejscach można kupić renomowane marki już gdzieś od 250 zł. Mnie interesuje przedział gdzieś do 350 zł. Domyślam się jednak, że nawet SONY, ALPINE, KENWOOD, JVC, BLAUPUNKT w tych cenach, to najniższa półka.
    Kiedy wszedłem sobie na stronę ze specyfikacją jakiegoś SONY za 290 zł (na allegro), to wyczytałem, że waży też niecały kilogram - dokładnie 700g. Więc, czy znów można się spodziewać plastikowego pogłosu z symbolicznym zakresem regulacji tonów?
    Jeżeli tak, to wolę już zostawić swoją starą cegłę i bawić się z nagrywaniem płyt CD. Przynajmniej będę mógł się cieszyć pięknym dźwiękiem.

P.S.
    Nie jestem jakimś pretensjonalnym melomanem, który musi mieć w aucie sprzęt klasy premium - bo ceny takiego zaczynają się pewnie dopiero od 1000 zł, ale też słoń mi na ucho nie nadepnął i chodzi o jakieś minimum przyzwoitości.

Czy te radia są coś warte?

SONY+DSX-A60BT
    PIONEER+DEH-1600UBG
    BLAUPUNKT+MANCHESTER+110
    KENWOOD+KMM-120Y
    PIONEER+DEH-X3600UI

Czy jest jakaś zauważalna różnica (chodzi o jakość dźwięku) między tymi za 250, a tymi za 350?

• #24 29 Gru 2014 20:02
    powalla
    Moderator CarAudio

Diogenes napisał:
    Czy jest jakaś zauważalna różnica (chodzi o jakość dźwięku) między tymi za 250, a tymi za 350?

Nie ma ...

Diogenes napisał:

Czytałeś ten temat przed dopisaniem posta? Widziałeś to ? >

powalla napisał:
    ma filtry HPF (bardzo ważny!) i LPF ,

powalla napisał:
    jeśli radio posiada filtr HPF dla przodu , to głośniki przednie zostają odfiltrowane od częstotliwości które nie są w stanie przenieść (niskie tony) i przez to system gra dużo lepiej .

Które z Twoich propozycji ma HPF dla przedniego zestawu ? Zacznij wyciągać sam wnioski , a nie czekaj na podanie modelu na tacy ...

• #25 29 Gru 2014 20:52
    Diogenes
    Poziom 9  

powalla napisał:
    Diogenes napisał:

Nie ma ...

Diogenes napisał:

Czytałeś ten temat przed dopisaniem posta? Widziałeś to ? >

powalla napisał:
    ma filtry HPF (bardzo ważny!) i LPF ,

powalla napisał:
    jeśli radio posiada filtr HPF dla przodu , to głośniki przednie zostają odfiltrowane od częstotliwości które nie są w stanie przenieść (niskie tony) i przez to system gra dużo lepiej .

Które z Twoich propozycji ma HPF dla przedniego zestawu ? Zacznij wyciągać sam wnioski , a nie czekaj na podanie modelu na tacy ...

Przeczytałem temat, ale jako humaniście, rozkminianie terminów technicznych przychodzi z pewnym trudem, za co przepraszam :D .

Z tego co wyczytałem w specyfikacjach - biorąc pod uwagę owo wskazanie na posiadanie tych filtrów HPF i LPF - to w grę wchodzą dwa gatunki PIONEER'A - DEH 1600 UGB (cena ok. 250 ) i MVH 170 UB (cena ok. 200).

Aż boję się zapytać, z czego wynika owa różnica 50 zł?
    :oops:

• #26 29 Gru 2014 21:20
    powalla
    Moderator CarAudio

Jeden ma napę CD , a drugi nie ale za to z pendriva spokojnie przeczyta FLAC i WAV .

• #27 29 Gru 2014 22:56
    Diogenes
    Poziom 9  

powalla napisał:
    Jeden ma napę CD , a drugi nie ale za to z pendriva spokojnie przeczyta FLAC i WAV .

A więc kupione - zatopione.
    Thank You very mucha... :D

• #28 09 Sty 2015 19:59
    Diogenes
    Poziom 9  

Diogenes napisał:
    powalla napisał:

A więc kupione - zatopione.
    Thank You very mucha... :D

No tak - miałem kupić, ale usłyszałem opinię kogoś, kto miał to radio i szybko się go pozbył. Chodzi oczywiście o PIONEER MVH 170.
    Kolega, który je dość krótko miał (auto: lancia Lybra - głośniki firmowe, podobno w Lybrach super jakości), stwierdził, że dźwięk jest strasznie blaszany. Strasznie ubogi zakres regulacji tonów, basów prawie wcale nie było. Nawet pliki w formacie FLAC brzmiały, jak z kieszonkowego radyjka wstawionego do wiadra. No i strasznie niestabilne radio - nawet w Warszawie. Dosłownie co kilkaset metrów gubiło falę - dawało się stabilnie ustawić tylko dwie stacje - RMF i "S". Reszta - dramat. W dodatku, po utracie fali radio przyciszało, a po odzyskaniu zasięgu ryczało na cały regulator - o mało nie spowodował wypadku.
    Zamienił je na KENWOODA KMM 157. Cena porównywalna. Pierwszą ulgą było radio - stabilnie łapało wszystkie stacje, bez gwałtownych zrywów. No i jak stwierdził - jakość dźwięku od razu daje poznać różnicę. Kilka zakresów regulacji samego basu, no i w ogóle dużo szersza paleta dźwięków. Nawet pliki MP3 brzmiały lepiej, niż FLAC w PIONEERze.

No i znów zagwozdka....

• #29 09 Sty 2015 20:13
    powalla
    Moderator CarAudio

Diogenes napisał:
    Pierwszą ulgą było radio - stabilnie łapało wszystkie stacje, bez gwałtownych zrywów.

Możesz jaśniej?

Diogenes napisał:
    podobno w Lybrach super jakości)

Podobno marsjanie mają lądować ... widziałeś głośniki w takim aucie? No i słuchałeś tego?

Diogenes napisał:
    Nawet pliki w formacie FLAC brzmiały, jak z kieszonkowego radyjka

Flac robił sam , czy ściągał z torenta pliki flac zrobione z MP3 128 ?

Diogenes napisał:
    . Kilka zakresów regulacji samego basu,

To regulacja BASS (100Hz) i +/- 6dB to te kilka zakresów?

Tani Kenwood traci na starcie, bo nie ma filtrów HPF dla głośników pod niego podpiętych , co ZAWSZE przynosi gorsze efekty brzmieniowe .

PS: mało mnie interesuje co tam sobie kupisz i mój post napisałem tylko w celu sprostowania tych "rzeczy" które kompletnie mijają się z rzeczywistością . Gust ma każdy swój i nie mam zamiaru go komentować .

• #30 09 Sty 2015 20:44
    Diogenes
    Poziom 9  

powalla napisał:
    PS: mało mnie interesuje co tam sobie kupisz i mój post napisałem tylko w celu sprostowania tych "rzeczy" które kompletnie mijają się z rzeczywistością . Gust ma każdy swój i nie mam zamiaru go komentować .

No i o to chodzi - chcę poznać opinie ludzi, którzy wiedzą o temacie więcej ode mnie.

powalla napisał:
    Możesz jaśniej?

Wydaje mi się, że napisałem jasno. :D Po prostu, w tym PIONEERze nie dało się złapać 80% stacji dostępnych w Warszawie. Kiedy nawet żądaną udało się w końcu wyłowić, to za pierwszym zakrętem radio traciło łączność i po jej odzyskaniu ryczało na cały regulator - wcale o to nie proszone. W KENWOODzie tego nie było.

powalla napisał:
    Podobno marsjanie mają lądować ... widziałeś głośniki w takim aucie? No i słuchałeś tego?

Raz jechałem tym autem, ale nie zwróciłem uwagi. Specjalnie przed chwilą wszedłem na kilka stron motoryzacyjnych i na wszystkich Lybra zbiera pochwały za wspaniałe nagłośnienie firmy BOSE, które montowane było również w Porsche i innych autach z najwyższej półki.

powalla napisał:
    Flac robił sam , czy ściągał z torenta pliki flac zrobione z MP3 128 ?

Tego, to nie wiem, ale biorąc pod uwagę, że jest informatykiem, potrafi chyba odróżnić prawdziwe pliki od podróbek i sam podobnych błędów nie popełnia, tzn nie próbuje konwertować plików gorszych, na lepsze.

powalla napisał:
    To regulacja BASS (100Hz) i +/- 6dB to te kilka zakresów?

Nie, wiem polegam na jego opinii - twierdził, że zakres regulacji tonów był bogatszy

powalla napisał:
    Tani Kenwood traci na starcie, bo nie ma filtrów HPF dla głośników pod niego podpiętych , co ZAWSZE przynosi gorsze efekty brzmieniowe

Cały czas opieram się na subiektywnej opinii kogoś, kto posiadał oba radia. Szkiełko i oko, kontra zmysły. Gusty rzeczywiście są różne - jedni słuchają łupu-cupu disco-techno, inni trash-metalu, jeszcze inni rocka. W diagnozowanym przypadku chodzi o ten ostatni gatunek i podobno dużo lepiej brzmiał KENWOOD.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME