Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CRV 1997 2.0 128KM - ECU błąd CKP i zapytanie o IMMO

keychi 25 Gru 2014 23:31 1026 0
  • #1 25 Gru 2014 23:31
    keychi
    Poziom 18  

Witam,

Interesuje mnie pewna sprawa. Hondę mam z 1997 roku z silnikiem 2.0 16V (RD1) - 128 KM. Jeżeli ufać opisowi usterek - pojawił się problem z czujnikiem CKP

Cytat:
    Kody błędów usterek DTC i ich znaczenie

W zależności od modelu silnika i roku produkcji Accorda 6 generacji kontrolka "Check Engine" może sygnalizować obecność w pamięci ECU następujących kodów błędów:

4 czujnik pozycji wału korbowego (CKP)

Jeżeli to inny problem to po zwarciu złącza diagnostycznego - komputer podaje stały komunikat 4 --- 4 --- 4.

I teraz pytanie, czy owy czujnik znajduje się gdzieś pod rozrządem, czy jest to czujnik schowany w kopułce.

1. Objawy są takie - odpalam samochód/chwilowy problem z obrotami/ - przytrzymuję dźwignie na chwilę.
    2. Na ssaniu (na zimnym silniku) obroty stabilne.
    3. W momencie nagrzewania się silnika (odczuwalne w dotyku) obroty systematycznie z około 2 tyś obniżają się.
    4. Gdy dochodzi do 1500 obroty zaczynają falować - na desce rozdzielczej pojawia się check.

Brak innych błędów.

---
    Drugie pytanie jest odnośnie immo. Czy jest możliwość wyłączenia immobilizera? Mam 2 kluczyki (z tego 1 jest immo). Chciałbym wykonać jakiś bypass aby umożliwić pracę z każdym nowym kluczykiem (mam do wymiany stacyjkę - ząbki w stacyjce są wytarte, stacyjkę można przekręcać dowolnym narzędziem).

Widziałem na allegro zestawy wkładek z kluczami, jednakże koszt programowania immo jest dla mnie zbyt wysoki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME