Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55" do salonu,ale jakiego producenta?

Rodmano80 25 Gru 2014 23:48 1689 15
  • #1 25 Gru 2014 23:48
    Rodmano80
    Poziom 13  

Witam wszystkich użytkowników tego forum.Jestem nowym userem i od razu mam prośbę o pomoc w doborze odpowiedniego tv w rozmiarze 55" do mojego salonu. Zakupu muszę dokonać w ciągu kilku najbliższych dni,więc temat stosunkowo pilny.

Główne wytyczne poniżej :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5 m2=20m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Na dzień dzisiejszy max 3, za trochę pewnie max 4.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, ewentualnie pod kątem na pewno nie większym niż 45 stopni.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?Telewizor będzie wyjeżdzał z szafki/mebla na windzie.
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony-słońce południowe i za plecami oglądającego słońce zachodnie (okna będą zasłonięte roletami, wiec chyba nie będzie problemu odbijania się promieni słonecznych od ekranu).
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakąś starą plazmę LG
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? funkcje smart, wyraźny obraz, minimum 3 wejścia HDMI, parametry jak obraz czy dźwięk możliwie jak najlepszej jakości, bezproblemową współpracę z filmami odtwarzanymi z twardego dysku USB oraz napisami w jakimkolwiek formacie.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?Najprawdopodobniej będzie UPC jeśli te kołki pójdą mi na rękę,jeśli nie to NC+ lub Cyfrowy Polsat
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Docelowo PS4, pendrive'y, dyski przenośne, inne urządzenia jak smartfon czy tablet.
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 18-23,czyli 5 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba nie ma dla mnie znaczenia...
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości,filmy,naukowe,przyrodnicze
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tv 50%, filmy z nośników 30%, konsola 20%.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie więcej wieczorami 18-23
    17. Preferencje co do wielkości? 55 " pod to jest już przygotowany mebel z windą na tv
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Grubych ramek, problemów podczas podłączania urządzeń peryferyjnych( brak kompatybilności, powolne działanie).
    19. Preferencje co do marki ? Toshiba,Sony,Panasonic,Samsung
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie ma znaczenia,lepiej NIE
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 tys zł( z lekką tolerancją)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Po lekturze w internecie udało mi się wytypować następujące modele telewizorów i w/g mojej oceny w takiej kolejności,ale jestem otwarty na propozycję :

JA ze swoich typów mam właśnie :
    Miejsce 1 ex aequo Toshiba 55L7453DG vs Sony KDL-55W829B
    Miejsce 2 ex aequo Panasonic TX-55AS750E vs Samsung UE55H7000SL

Z rzeczy istotnych dla mnie,żeby Tv miał możliwośc wyświetlania obrazu z kamer IP. Z tego co sie dowiedziałem to musi obsługiwać format Mjpeg.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkie dobrego na resztę świąt !

• #4 29 Gru 2014 08:42
    irekr
    Moderator

Panasonic TX-P55VT60E
    Klasa sama dla siebie....

• #5 29 Gru 2014 10:16
    Rodmano80
    Poziom 13  

dasej napisał:
    Sony KDL-55W829B

Możesz uzasadnić wybór ??

Dodano po 7 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:

W moim zestawieniu jest Philips,ale raczej go nie wybiorę.Telewizor posiada ambilight,a w moim przypadku jest to zupełnie nie funkcjonalne rozwiązanie,ponieważ telewizor będzie na windzie wyjeżdzał z mebla,a nie będzie na stałe wisiał na ścianie. Przy montażu na windzie "plecy" telewizora,czyli dodatkowa płyta będzie de facto wielkości telewizora,więc nie będzie płaszczyzny do świecenia ambilight.

Dodano po 14 [minuty]:

irekr napisał:
    Panasonic TX-P55VT60E
    Klasa sama dla siebie....

a to nie jest plazma ? Ja plazm w ogóle nie brałem po uwagę.

• #6 29 Gru 2014 12:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Plazm nie ma i nie będzie.
    Nowych już nie kupisz.

Nawet jak nie skorzystasz z Ambilightu to podając Ci ofertę mówiłem głównie o jakości obrazu. Philips jest super pod tym względem. Jest super czerń , głębia obrazu, skalowanie.

Spokojnie może zastąpić plazmę Panasonica.
    Nie wypala się, pobiera 5 razy mniej energii, ma bardziej stabilny obraz , lepszy do serfowania.

• #7 29 Gru 2014 13:36
    Rodmano80
    Poziom 13  

LOCOLOCO napisał:
    Plazm nie ma i nie będzie.
    Nowych już nie kupisz.

Nawet jak nie skorzystasz z Ambilightu to podając Ci ofertę mówiłem głównie o jakości obrazu. Philips jest super pod tym względem. Jest super czerń , głębia obrazu, skalowanie.

Spokojnie może zastąpić plazmę Panasonica.
    Nie wypala się, pobiera 5 razy mniej energii, ma bardziej stabilny obraz , lepszy do serfowania.

Według Ciebie Philips będzie miał lepszy obraz niż Toshiba ?
    Z tego co wyczytałem to nowy Philips ma problemy z zawieszaniem się.

• #8 30 Gru 2014 19:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten Philips to jest inna klasa i ina półka niż Toshiba.
    Nowe modele wgrywamy up date z pendrive i działa już bez zarzutu. Masz też kalibracje gratis właśnie po to aby grał rewelacyjnie.

Napisz proszę na PW - dostaniesz info

• #9 06 Sty 2015 16:40
    Rodmano80
    Poziom 13  

Rodmano80 napisał:
    Witam wszystkich użytkowników tego forum.Jestem nowym userem i od razu mam prośbę o pomoc w doborze odpowiedniego tv w rozmiarze 55" do mojego salonu. Zakupu muszę dokonać w ciągu kilku najbliższych dni,więc temat stosunkowo pilny.

Główne wytyczne poniżej :

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4x5 m2=20m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Na dzień dzisiejszy max 3, za trochę pewnie max 4.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, ewentualnie pod kątem na pewno nie większym niż 45 stopni.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?Telewizor będzie wyjeżdzał z szafki/mebla na windzie.
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony-słońce południowe i za plecami oglądającego słońce zachodnie (okna będą zasłonięte roletami, wiec chyba nie będzie problemu odbijania się promieni słonecznych od ekranu).
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakąś starą plazmę LG
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? funkcje smart, wyraźny obraz, minimum 3 wejścia HDMI, parametry jak obraz czy dźwięk możliwie jak najlepszej jakości, bezproblemową współpracę z filmami odtwarzanymi z twardego dysku USB oraz napisami w jakimkolwiek formacie.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?Najprawdopodobniej będzie UPC jeśli te kołki pójdą mi na rękę,jeśli nie to NC+ lub Cyfrowy Polsat
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Docelowo PS4, pendrive'y, dyski przenośne, inne urządzenia jak smartfon czy tablet.
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 18-23,czyli 5 h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba nie ma dla mnie znaczenia...
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wiadomości,filmy,naukowe,przyrodnicze
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tv 50%, filmy z nośników 30%, konsola 20%.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zdecydowanie więcej wieczorami 18-23
    17. Preferencje co do wielkości? 55 " pod to jest już przygotowany mebel z windą na tv
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Grubych ramek, problemów podczas podłączania urządzeń peryferyjnych( brak kompatybilności, powolne działanie).
    19. Preferencje co do marki ? Toshiba,Sony,Panasonic,Samsung
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie ma znaczenia,lepiej NIE
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 tys zł( z lekką tolerancją)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Po lekturze w internecie udało mi się wytypować następujące modele telewizorów i w/g mojej oceny w takiej kolejności,ale jestem otwarty na propozycję :

JA ze swoich typów mam właśnie :
    Miejsce 1 ex aequo Toshiba 55L7453DG vs Sony KDL-55W829B
    Miejsce 2 ex aequo Panasonic TX-55AS750E vs Samsung UE55H7000SL

Z rzeczy istotnych dla mnie,żeby Tv miał możliwośc wyświetlania obrazu z kamer IP. Z tego co sie dowiedziałem to musi obsługiwać format Mjpeg.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkie dobrego na resztę świąt !

Witam,

Byłem w kilku elektro sklepach na wizji lokalnej,żeby zobaczyć owy sprzęt na żywo i co się dowiedziałem:
    1.Toshiba L7453 i Sony 829 to nie ta sama półka,że porównywać powinienem Sony 955 z Toshibą.
    2. Jeśli chodzi o matrycę to raczej dla mnie bardziej odpowiednia będzie IPS,ze względu na kąty widzenia,mimo,że czerń będzie gorsza niż na VA.
    3. Sony 829 tak jakby sam na własne życzenie się wykluczył,ponieważ jak się dowiedziałem w sklepie,nie można go powiesić na normalnym uchwycie w standardzie Vesa,tylko to musi być specjalny uchwyt Sony. U mnie takiej możliwości nie ma ponieważ telewizor będzie zamontowany na windzie i będzie wyjeżdzał z mebla. Winda z uchwytem już kupiona.
    4. Gdybym wieszał telewizor na ścianie to w prosty sposób bym ograniczyl słabe kąty widzenia przy matrycy VA. Kupiłbym uchwyt Vogel'sa z regulacją góra/dół oraz prawo/lewo.
    5. Fakt,że Toshiba nie jest źle wykonana(mam na myśli obudowę),ale Sony,Panasonic czy Samsung są w/g mnie lepiej.
    6. Fakt,że Toshiba nie ma zbyt rozbudowanego Smart Tv,ale to można w prosty sposób cchyba rozwiązać. Można dokupić tzw mini pc. Wygląda jak większy pendrive i ona ma już w sobie pełnego androida i tym samym telewizor zyskuje tego pełnego androida.

Jaki pozostaje mi wybór ?
    Przypominam swoje pierwotne typy:
    1. Toshiba L7453DG
    2. Sony W829B (sam się wykluczył,że względu na brak możliwości powieszenia na standardowym uchwycie).
    3. Sony 955-warto rozważać ?
    4. Panasonic AS 650 lub AS 750
    5. Samsung H7000 ( w subiektywnej ocenie Pana-pracownika jednego z elektro marketów to seria F7000 miała lepszy obraz,niż aktualna H 7000).

Proszę o pomoc i poradę w wyborze. Do końca tygodnia muszę mieć zakupiony telewizor!

Pozdrawiam

• #11 07 Sty 2015 00:24
    Rodmano80
    Poziom 13  

LOCOLOCO napisał:
    Jest inaczej.
    Toshiba to jest klasa cenowa Sony W829.

Ale do zmiennika plazmy Nr 1 to Philips 55PFS8109 z Androidem.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/108204-p...powiedzial-ze-tylko-anioly-nosza-aureole.html

Czyli jak ma się jakością obrazu,funkcjami itp Toshiba L7 do Sony 955.bo u mnie w grę nie wchodzi 829.

Dlaczego tak obstawiasz Philipsa? Co ona ma takiego lepszego ?
    Byłem w Euro Rtv,w 3 salonach i w każdym jak widzieli moją listę to jak jeden mąż,wszyscy,żebym odrzucił Toshibę i Philipsy bo to słabość ...

• #12 07 Sty 2015 00:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ten Philips - sprawdź na własne oczy to się przekonasz. To Nr 1 czerń na rynku w klasie !!!!
    Masz microdiming, dual play, miracast, wifismart screen, masz 800 aplikacji z całego świata oprócz tego 900.000 aplikacji z Andorida - gry , filmy, programy , nauka języków itp...

Ale pokazali Ci tego Philipsa - domniemam, że żaden go nie miał na półce , więc nie mogą Ci oferować tego czego nie mają.
    Toshiba ma swoje fabryki, swoje procesory.
    Sony nie ma żadnej fabryki a wszystkie telewizory są zlecane do produkcji.

Co nie zmienia że w829 to bardzo dobry model Sony - polecam

• #13 07 Sty 2015 00:40
    Rodmano80
    Poziom 13  

LOCOLOCO napisał:
    Ten Philips - sprawdź na własne oczy to się przekonasz. To Nr 1 czerń na rynku w klasie !!!!
    Masz microdiming, dual play, miracast, wifismart screen, masz 800 aplikacji z całego świata oprócz tego 900.000 aplikacji z Andorida - gry , filmy, programy , nauka języków itp...

Ale pokazali Ci tego Philipsa - domniemam, że żaden go nie miał na półce , więc nie mogą Ci oferować tego czego nie mają.

Zapewne Philips to super telewizor,ale w moim odczuciu płacenie za 4 stronny ambilight,którego pewnie nigdy w życiu nie wykorzystam ze względu na usytuowanie mebla z windą pod tv. Mebel stoi na środku,między salonem a częścią jadalnianą. Wyjeżdzając na windzie ma zrobione dodatkowe "plecy" z płyty ale tylko wielkości tv,a jak się domyślam ambilight potrzebuje kawałka powierzchni(wolnej ściany),żeby na czymś wyrażać te swoje kolory.

Dodano po 4 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:

Druga kwestia,że wspomniany przez Ciebie Philips na dzień dziejszy zdecydowanie przekraca mój budżet.

Mógłbyś podpowiedzieć czym sie rózni Sony 829 i 955 ?

• #14 08 Sty 2015 03:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie oceniałem go dla ambilightu ale dla jakości obrazu
    Jest jedynie z lekką tolerancją, podobnie jak 55PFS7509 .
    Różnią się czernią , płynnością i skalowaniem.
    Wszystkie są dostępne od ręki.

• #15 08 Sty 2015 17:53
    Rodmano80
    Poziom 13  

LOCOLOCO napisał:
    Nie oceniałem go dla ambilightu ale dla jakości obrazu
    Jest jedynie z lekką tolerancją, podobnie jak 55PFS7509 .
    Różnią się czernią , płynnością i skalowaniem.
    Wszystkie są dostępne od ręki.

Dzięki za informację,ale mimo wszysstko chyba zdecyduję sie na Toshibę L7453 lub Sony 955,ze wskazaniem na Tośkę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME