Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konica Minolta Bizhub 501 - Zacina kartki przed wejściem do fusera i nie tylko

mistrzsieci 26 Dec 2014 02:05 2973 6
 • #1
  mistrzsieci
  Level 11  
  Witam,

  Mam problem z konica minolta 501 o przebiegu 320000 kartek (kupiłem używaną, miała wtedy 170 000). Wymieniłem w niej bęben i listwę około 70.000 kartek temu (zamiennik) oraz developer (oryginał) około 50000.
  Drukuję na papierze polspeed albo international paper, tylko w duplexie, tylko format A4,nie korzystam z ksero.

  Teraz mam problem z zacinaniem papieru oraz kartkami zagniecionymi które czasami wychodzą (co około 100 kopia - zdjęcie w załączniku).
  Miejsce zacięcia kartki to wejście do fusera lub wyjście z któregoś z podajników.  Konica daje też czasami ślady na papierze i brudzi brzegi kartki (dłuższy brzeg).

  Co sprawdzić lub wymienić mogę aby naprawić tą usterkę? Posiadam service manual do tej maszyny, lecz mało wiedzy i nie chcę wymienić "połowy" kserokopiarki aby zlikwidować bardzo irytujący mnie błąd.

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Konica Minolta Bizhub 501 - Zacina kartki przed wejściem do fusera i nie tylko Konica Minolta Bizhub 501 - Zacina kartki przed wejściem do fusera i nie tylko Konica Minolta Bizhub 501 - Zacina kartki przed wejściem do fusera i nie tylko Konica Minolta Bizhub 501 - Zacina kartki przed wejściem do fusera i nie tylko
 • #2
  suri1986
  Level 24  
  Prawdopodobnie zespół fusera do wymiany.
 • #3
  mistrzsieci
  Level 11  
  można kupić go na części? (w moim hp 2150 wymieniałem np. panewki albo wałek dociskowy i dalej to chodziło.

  Czy ktoś wie jakie oznaczenie ma ten fuser bo wpisując "fuser konica 501" nie mogę znaleźć ani jednego nowego, same używki.
 • #4
  suri1986
  Level 24  
  To wpisz:
  zespol grzewczy konica minolta 501
 • #5
  mistrzsieci
  Level 11  
  Nowy problem

  Wydruki się poprawiły i nie zacina kartek ale paskiem jednym (ok 1 cm) drukuje jaśniej (prawie nie widoczny tekst) oraz po około 100 kopiach pojawia się błąd C2702 i urządzenie zatrzymuje się nagle.

  Wiem co oznacza ten kod ale nie wiem jak sprawdzić poszczególne elementy
 • Helpful post
  #6
  tato56
  Level 30  
  Jasny pasek może powstawać na wałku magnetycznym wyjmij moduł i sprawdź czy wałek jest równo pokryty deweloperem(może dostał się jakiś paproch) co do drgiego problemu to proponuję rozebrać elektrodę transferową dokładnie wyczyścić obejżyj terminale czy nie mają przebicia wymień też druty elektrody na jednym zdjęciu(3) jest listwa prowadząca papier do pieca(metalowa) umyj ją do czysta(nitro lub aceton) Dla pewności wyczyść też elektrodę ładującą tę nad bębnem
  Pozdrawiam
 • #7
  mistrzsieci
  Level 11  
  elektroda wyczyszczona i 1 wymieniona, ma wałku paprochów nie było. Konica odzyskała dawną sprawność, serdecznie dziękuję za pomoc.