Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AVH-P5700DVD, PIONEER, nie trzyma ustawień pamięci

Kubix80 26 Dec 2014 08:20 4689 2
    Kubix80
    Level 7  
    Witam, zostałem niedawno posiadaczem urządzenia firmy PIONEER model AVH-P5700DVD które to znajduje się w aucie HYUNDAI TUCSON. Z moich obserwacji wynika, że poza radiem nie ma nic więcej podłączonego do tegoż urządzenia (kamera cofania, itp). Moim problemem jest to, iż radio po wprowadzeniu częstotliwości stacji (zrobieniu listy kanałów) nie trzyma tych że ustawień po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. Co więcej, idąc tropem pamięci urządzenia odkryłem, że również nie zapamiętuje innych ustawień, chociażby auto chowania ekranu.
    Poniżej opiszę pokrótce jak zachowuje się urządzenie krok po kroku:
    1 - wkładam kluczyk do stacyjki (pozycja LOCK)
    2 - przekręcam kluczyk do pozycji ACC
    3 - urządzenie uruchamia się, ekran zostaje wysunięty
    4 - z pozycji ekranu włączam radio i stroję stacje np. RADIO ZET
    5 - cofam kluczyk do pozycji LOCK, radio wyłącza się ale ekran się nie chowa
    6 - wyjmuje kluczyk i czekam ok 10 sek. po czym ponownie wkładam kluczyk i przekręcam do pozycji ACC
    7 - radio zaczyna pracować, ale najpierw chowa ekran do pozycji spoczynkowej po czym wysuwa się i uruchamia do pozycji z punktu 2 z tą różnicą, że nie ma w pamięci zapisanego wcześniej np. RADIA ZET

Czy ktokolwiek spotkał się z taka sytuacją lub miał do czynienia z takowym zachowaniem się urządzenia?
  • Helpful post
    psilos1
    Level 32  
    Żółty kabelek w kostce ISO to stały plus(do podtrzymywania pamięci)a czerwony plus" po stacyjce"
    Kubix80
    Level 7  
    Dzięki za podpowiedź, wyciągnąłem radio i faktycznie okazało się, że zasilania zostały podłączone odwrotnie. Przełożyłem i śmiga jak złoto. ;)