Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję tanich kolumn do wieży (do 100 zł) `

Maxim128 26 Gru 2014 09:57 1674 28
  • #1 26 Gru 2014 09:57
    Maxim128
    Poziom 14  

Witam! Sprawa ma się tak, że kolumny od mojej wieży padły i już raczej nie wstaną :cry: Teraz mam podłączone jakieś badziewne kolumienki od miniwieży w których nie zgadza się impedancja (wieża 8Ohm kolumny 6Ohm). Ale nie o tym temat.

Do rzeczy. Poszukuję tanich (max 100 zł) kolumn o mocy wystarczającej do nagłośnienia pokoju 10m². Słucham głównie rapu i rocka, wiem że w tej kwocie nie znajdę niczego świetnego ale nie jestem audiofilem i nie potrzebuję bardzo dobrej jakości nagłośnienia. Kolumny będą napędzane wieżą Sharp o mocy 50W i impedancji 8Ohm.

Przeszukałem OLX i znalazłem takie, moim zdaniem warte uwagi:

Aiwa

Sony

Fisher

Pioneer

Które z nich byście wybrali i dlaczego? Jeśli ktoś ma inne propozycje to też proszę o ich przedstawianie. Z góry dziękuję i Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :D

0 28
  • Pomocny post
    #2 26 Gru 2014 10:30
    phoe
    Poziom 29  

Mini wieża z kolumnami od innej mini wieży - nie będzie to dobrze grało.
    Jak chcesz żeby to ci jako tako grało, kup pełna mini wieżę z kolumnami.

0
  • #3 26 Gru 2014 12:21
    Maxim128
    Poziom 14  

Nie wiem czy to wykonalne bo większość wież które oferują na aukcjach nie ma dołączonych głośników. A nowe mnie nie interesują bo za sprzęt dobrej jakości trzeba ponad 800 zł dać (chodzi mi o Pianocrafta). A z tych co podałem które będą najlepsze?

0
  • Pomocny post
    #4 26 Gru 2014 13:10
    phoe
    Poziom 29  

Bo problem jest w tym, że te kolumny czy wieża bez zestawu jest nic niewarta, dlatego same kolumny, czy samą wieżę można dostać za nawet mniej niż 100zł.
    To są dedykowane zestawy i nie powinno się ich "mieszać" czy rozdzielać.

0
  • #5 26 Gru 2014 13:32
    Maxim128
    Poziom 14  

To co byś polecał zrobić? Tamte kolumny też nie były od tej wieży (wieża kupiona bez niczego z uciętym kablem :P) i jakoś grały. Ale chciałbym coś lepszego. Rozważam jeszcze zakupienie lepszej wieży i kolumn osobno do niej tak żeby razem wyszło ok. 200 zł. Co myślisz o takim rozwiązaniu?
    I z tych co podałem które będą najlepsze? Podobają mi się te Aiwy.

0
  • Pomocny post
    #6 26 Gru 2014 14:32
    phoe
    Poziom 29  

Te Pioneera będą najlepsze, one nie są od żadnego zestawu, ale przy mini wieży kiepsko będą grały.
    Te Aiwy to podstawkowe, na dodatek dość słabe, Sony raczej od mini wieży, Fisher nie mają zawieszenia już na niskotonowym.

0
  • #7 26 Gru 2014 15:10
    Maxim128
    Poziom 14  

A co myślisz o tych?

Life

Renaissance

ZG-15C

Samsung

I mam pytanie: przy tych Tonsila jak przerobić ten kabel na normalny głośnikowy? Uciąć wtyczkę?

Co do wieży to chciałbym kupić taką:

AIWA

Co o niej sądzisz? I dziękuję za wszystkie Twoje odpowiedzi naprawdę mi pomagasz :D

0
  • #8 26 Gru 2014 16:30
    phoe
    Poziom 29  

Co ma być źródłem dźwięku? Nie lepiej kupić zwykły wzmacniacz stereo + np tamte kolumny Pioneer'a?

0
  • #9 26 Gru 2014 17:32
    Maxim128
    Poziom 14  

Nie chciałbym wzmacniacza bo mam sporo kaset, płyt audio-cd (nieoryginalnych ale są). MP3 słucham praktycznie tylko na przenośnym odtwarzaczu. Poza tym do 100 zł nie kupię wzmacniacza , przynajmniej tak myślę.

A co sądzisz o tej wieży? Widziałem podobny model Pioneera ale nie wiem które lepsze.

0
  • #10 26 Gru 2014 18:17
    phoe
    Poziom 29  

No ale ta Aiwa nie ma CD, dlatego pytałem o źródło dźwięku.
    Taka stara wieża gra trochę lepiej niż radio, taka prawda, cudów nie oczekuj.

0
  • #11 26 Gru 2014 18:39
    Maxim128
    Poziom 14  

To co polecasz do 100 zł?

0
  • Pomocny post
    #12 26 Gru 2014 19:04
    James596
    Poziom 20  

Rany, ale mieszacie, aż niemiło się czyta.

Wielki mit, że wieża zagra dobrze tylko z oryginalnymi kolumnami. Jeśli oryginalne były kiepskiej jakości, to z innymi może zagrać tylko lepiej. Wszelkie korektory dźwięku zawsze można wyłączyć. Z podanych w pierwszym poście bierz Sony - są od "średnich wież" serii LBT-D205 albo D305 (notabene polecam, zwłaszcza modele D305/D307/D309 dobrze grają). Dobre konstrukcje, nieźle grają jak na tak budżetowy sprzęt. Pioneery też bez tragedii. Reszta szroty.

0
  • #13 26 Gru 2014 19:43
    Maxim128
    Poziom 14  

Dziękuję za odpowiedź! Poszukam tych wież w ogłoszeniach, skoro twierdzisz że nieźle grają. A co sądzisz o tej wyżej co podałem? Bo podobają mi się takie "metalowe" wieże i do tego firma z tradycjami, dobre sprzęty ponoć robi...

0
  • Pomocny post
    #14 27 Gru 2014 00:44
    James596
    Poziom 20  

Nie znam starych modeli tego producenta, więc raczej nie wypowiadam się na jej temat. Biorąc pod uwagę nowsze modele, Aiwa kojarzy mi się raczej z kolorową tandetą, aniżeli porządnym sprzętem audio. Ciężko stwierdzić.

0
  • #15 27 Gru 2014 06:49
    Maxim128
    Poziom 14  

Moim zdaniem to dobra firma, zrobiła "kultowy" model NSX-999 :D
    Ta nie wygląda na plastikową dodatkowo zestaw opcji mnie kusi... No cóż, zastanowię się jeszcze i będę szukał takiej z CD.

0
  • #16 27 Gru 2014 10:16
    phoe
    Poziom 29  

A co w tym NSX-999 jest takiego kultowego? To zwykłe chińskie plastikowe radio prawie że, do tego ta naklejka 1800W, ta jasne.

0
  • #17 27 Gru 2014 10:45
    Maxim128
    Poziom 14  

Czytałem że to jedna z lepszych miniwież jakie powstały.
    To co, brać tę AIWA czy co innego? A co sądzicie o Sony LBT-N300?

0
  • Pomocny post
    #18 27 Gru 2014 20:37
    James596
    Poziom 20  

NSX-999 ma nieprzeciętny wygar, solidne trafo i mocną końcówkę mocy. Chociaż fakt faktem, że pod względem wykonania całości, to jest wciąż tandetna miniwieża ze świecidełkami. Tak samo zresztą Sony RX-88/99/110.

LBT-N300 miałem okazję słuchać osobiście na oryginalnych kolumnach. Szczerze? Tragedii nie ma, gra nieźle. Chociaż to dość niski model, co za tym idzie ma mało rozbudowany korektor (bass, mid, treble w zakresie -4 do +4) i sama wieża też wydaje się być gorzej wykonana niż poprzednie serie - np. mechanizm kaseciaka jest wyraźnie gorszy. W środku siedzi końcówka mocy 2x25W, i tyle może faktycznie mieć. Kolumny od tego modelu są dość proste, ale grają OK. Osobiście wolałbym starsze modele, serii LBT-D, byle nie najniższe modele z jedynką na początku.

0
  • #19 28 Gru 2014 08:44
    Maxim128
    Poziom 14  

Piszę bo dużo tych wież jest w okazyjnej cenie (80-100zł) na allegro i na portalach z ogłoszeniami. Hmm, na lepszych kolumnach pewnie zagrałoby jeszcze lepiej.

Co do kolumn biorę Sony albo Pioneer. Wypadałoby zakupić do nich wieżę bo zwlekam z kupnem już kilka miesięcy (brak kasy na wszystko :P).
    Patrzyłem też na starsze modele Pioneera, podobne do tej Aiwy. Konkretnie XD-Z55T. Wygląda naprawdę solidnie ale nie wiem jak gra.
    Jaką tak ogólnie wieżę moglibyście polecić do kwoty 100 zł? Chodzi o taką solidną starszą konstrukcję. Bo tę którą mam to nie jest jakiś za bardzo porządny sprzęt (tak mi się wydaje - to wieża z "gatunku" tych z gramofonem).

0
  • #20 28 Gru 2014 10:15
    James596
    Poziom 20  

Nad tym modelem Pioneera też zastanawiałem się jakiś czas temu - wszak ktoś w moim mieście sprzedaje taką wieżę z kolumnami za całkiem atrakcyjną kwotę. Wnikałem w temat, i wychodzi na to, że sprzęt całkiem uczciwy - w środku wzmacniacz 2x30W, w kolumnach na basie jest 18 cm średnicy. Wiadomo, żadna rewelacja to nie jest, ale funkcjonalnie wydaje się OK.

Rozumiem, że nic mniejszego nie wchodzi w grę? Bo jeśli chodzi o format mini, mógłbym z czystym sumieniem polecić Sony MHC-2600/3600/6600

0
  • #21 28 Gru 2014 12:28
    Maxim128
    Poziom 14  

Hmm, wolałbym większe bo wydaje mi się solidniejsze... Poza tym mała wieża i duże kolumny nie wiem jakby to wyglądało. Ale sprawdzę te modele Sony które polecasz.
    Niestety tego Pioneera nie znalazłem w kwocie do 100 zł, a wiem że kiedyś był do sprzedania.
    Z wież które jeszcze znalazłem a wydają mi się dobrej jakości:

Shneider - nie znam marki, jednak wygląda dobrze, poza tym stan idealny

Samsung - w komplecie z kolumnami, wydaje mi się że dobra firma

Sony - jeśli mnie pamięć nie myli była już polecana przez Ciebie już

Sony 2 - jakiś starszy model, zauważyłem że często pojawia się w aukcjach.

Dla porównania teraz mam coś takiego: Wieża z gramofonem

Mam nadzieję że dobrze naświetliłem sprawę :D

PS Przepraszam że nie daję Ci już pomógł ale jakiś głupi limit się włączył :|

0
  • #22 28 Gru 2014 13:03
    James596
    Poziom 20  

Schneider również znam, była jeszcze druga wersja tego modelu, zwana 90.3, i miała lepszy wzmacniacz oraz kolumny. Model 90.1 jest słaby mocowo. Samsung raczej niska półka, jak każdy sprzęt tego producenta. Sony z kolumnami wydaje się być bardzo fajną ofertą, jeśli jest sprawna w pełni. Natomiast model LBT-V102 to raczej nic dobrego - stary i niski model, z dyktą z tyłu obudowy. :D Sporo ich, bo sprzedawali to w Pewexie. :)

0
  • #23 28 Gru 2014 13:31
    Maxim128
    Poziom 14  

To kolumny biorę Pioneera, wieżę to zobaczę jakie będą oferty, jeszcze się przejdę na giełdę elektroniczną bo mam blisko :D
    Jak nie będzie to kupię tę AIWA albo SONY :D

0
  • #24 28 Gru 2014 14:45
    James596
    Poziom 20  

Myślę, że nie zawiedziesz się na tych Pioneerach. Sam mam właśnie połączenie kolumn Pioneera (troche większe trzydrożne) i wieży Sony, i jeśli nie ma się wymagań audiofilskich - gra to bardzo dobrze. :)

0
  • #25 28 Gru 2014 15:29
    Pablo1964
    Moderator

Maxim128 napisał:
    Przepraszam że nie daję Ci już pomógł ale jakiś głupi limit się włączył

Funkcja ta ma na celu nagrodzenie tego użytkownika, który okazał się pomocny w rozwiązaniu problemu. Jeżeli nadużyłeś jej przed zakończeniem wątku, możesz poprosić o usunięcie pochopnie rozdanych podziękowań lub przekazywać pomocnym użytkownikom swoje punkty.

0
  • #26 28 Gru 2014 16:39
    Maxim128
    Poziom 14  

OK Teraz już rozumiem :) Choć w moim przypadku każda odpowiedź jest pomocna to każdą nagradzam.

0
  • #27 30 Gru 2014 18:22
    Maxim128
    Poziom 14  

Pytanie: ziomuś z bloku ma do sprzedania/na wymianę miniwieżę Sony FH-414 II z kolumnami. Przesłuchiwałem u niego na kwadracie i nawet nieźle gra jak na taką małą wieżę.
    Wyczytałem że ona jest na końcówkach mocy STK 4122II. Może ktoś powiedzieć czy to dobry model i czy nie będzie awaryjna?

Chce za nią 80zł.

0
  • #28 31 Gru 2014 03:33
    James596
    Poziom 20  

Sprzęt niewielki, ale bardzo porządny - w końcu koniec lat 80 i początek 90. Cena wydaje się rozsądna, i jeśli jest z kolumnami, to warto brać. Te małe serie FH potrafiły zawstydzić większy sprzęt. :) Sprawdź jak wygląda odbiór stacji radiowych, jeśli była sprzedawana w Pewexie, to może mieć dolne pasmo... nie pamiętam już jak to wygląda w przypadku tego modelu.

0
  • Pomocny post
    #29 31 Gru 2014 08:28
    Pablo1964
    Moderator

Wieże Sony z tego okresu miały z reguły oba pasma UKF (np. niższy model LBT-V102).

0