Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inverter Danfoss TLX Pro + 15kW

Koczi23 24 Mar 2017 15:44 33243 154
Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    a3756
    Level 11  
    Witam
    ja też mam taki problem że mam ibc i po lanie udało mi się podłączyć ale też widzę to samo jak kolega czyli stronę startową do logowania i ten sam czerwony napis że dostęp tylko dla serwisu. Hasło admin admin nie działa. W instrukcji danfosa pisze że trzeba się skontaktować z serwisem i hasło 24 h się dostaje ale nie wiem jak to dostać. I jeszcze jedno pytanie w opisie do płyt pisze że jest tam wyjście do licznika energii i zastanawiam się czy dało by się je wykorzystać do przesyłu na pvmonitor
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    Jarmie
    Level 14  
    Zaciski do licznika oznaczone na płycie inwertera So-, So+ to wejście impulsowe zewnętrznego licznika energii wyprodukowanej, po zmianie w menu inwertera (liczba impulsów), wskazania produkcji energii są oparte o ten licznik. Do podłączenia do PVmonitor tego wejścia ne wykorzystasz, jedynie dodatkowy licznik z wyjściem impulsowym podłączony bezpośrednio za inwerterem rozwiąże problem monitorowania produkcji.
    sianio
    Level 14  
    Dzięki za wskazanie kierunku,będę szukał rozwiązania mojego problemu z RS 485 i napiszę czy się udało.
    Tech132
    Level 25  
    sianio wrote:
    Dzięki za wskazanie kierunku,będę szukał rozwiązania mojego problemu z RS 485 i napiszę czy się udało.

No jak udało ci się zalogować do inwertera?
    sianio
    Level 14  
    Witam.Nie udało się.Muszę poszukać jakiegoś informatyka.
    Tech132
    Level 25  
    Witam Potrzebuję program do monitoringu inwertera IBC 15KW po RS 485 (taki sam jak Danfoss TLX Pro+15KW).
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    server2006
    Level 1  
    sianio wrote:
    Witam.Nie udało się.Muszę poszukać jakiegoś informatyka.

Witam wszystkich!
    Okazało się, trzeba podłączyć do przetwornicy ServeMaster TL +?
    Jak to zrobiłeś?
    Koczi23
    Level 13  
    Kolega robił zgłoszenie do PGE. Inwerter Danfoss 10kW TLX. Przyszło pismo ,że proszą o dostarczenie certyfikatu ( świadectwa ) w języku polskim,zgodności żródła wytwórczego z dyrektywą 2014/30/UE . Posiada może ktoś z kolegów taki certyfikat ?.
    grzegorz dob.
    Level 20  
    Danfoss a IBC ma całkiem inną płytę komunikacji. W IBC nic nie zrobisz bo port RS 485 jest do komunikacji przez serwis, a Danfoss ma na płycie komunikacji serwer. Dla pocieszenia zakładasz płytę komunikacji z danfossa do IBC i działa. Też nie do końca bo w moim przypadku wszystkie dane są widoczne oprócz produkcji dziennej.Na PV monitor wysyła lecz nie widać sumy produkcji dziennej na wyświetlaczy i na serwerze Danfossa.
    Deklaracje:
    Koczi23
    Level 13  
    grzegorz dob. wrote:
    Danfoss a IBC ma całkiem inną płytę komunikacji. W IBC nic nie zrobisz bo port RS 485 jest do komunikacji przez serwis, a Danfoss ma na płycie komunikacji serwer. Dla pocieszenia zakładasz płytę komunikacji z danfossa do IBC i działa. Też nie do końca bo w moim przypadku wszystkie dane są widoczne oprócz produkcji dziennej.Na PV monitor wysyła lecz nie widać sumy produkcji dziennej na wyświetlaczy i na serwerze Danfossa.
    Deklaracje:

Te deklaracje były właśnie dane i nie przyjeli :-( Powód " musi być zgodności żródła wytwórczego z dyrektywą 2014/30/UE "
    Tech132
    Level 25  
    Ja na tych specyfikacjach zgłosiłem 5 instalacji fotowoltaicznych w PGE i wszystko było ok.
    prose
    Level 34  
    Koczi23 wrote:
    Powód " musi być zgodności żródła wytwórczego z dyrektywą 2014/30/UE "
    Źródłem wytwórczym są panele a nie inwerter.
    Koczi23
    Level 13  
    prose wrote:
    Koczi23 wrote:
    Powód " musi być zgodności żródła wytwórczego z dyrektywą 2014/30/UE "
    Źródłem wytwórczym są panele a nie inwerter.

Właśnie od paneli też chciał ten człowiek certyfikat . Ale co zrobic z inwerterem ?. Powołać sie na dyrektywę :

[i]DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2014/30/UE
    z dnia 26 lutego 2014 r.
    w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do kompatybilności elektromagnetycznej

(6) Niniejsza dyrektywa obejmuje produkty, które są nowe na rynku unijnym w chwili wprowadzania do obrotu, tj. nowe produkty wyprodukowane przez producenta mającego siedzibę na terytorium Unii lub produkty, bez względu na to, czy są one nowe czy używane, importowane z państwa trzeciego.

Artykuł 43
    Przepisy przejściowe
    Państwa członkowskie nie utrudniają udostępniania na rynku lub oddawania do użytku urządzeń objętych dyrektywą 2004/108/WE, które są zgodne z tą dyrektywą i które zostały wprowadzone do obrotu przed dniem 20 kwietnia 2016 r.

Panele to SolarWorld 220W może ktos ma certyfikat ?>
    Slak68
    Level 22  
    Tech132 wrote:
    Ja na tych specyfikacjach zgłosiłem 5 instalacji fotowoltaicznych w PGE i wszystko było ok.

Przepraszam, ale kiedy to było?
    Teraz zmieniła się IRiESD i wyrobili sobie drogę do czepiania się każdego posiadacza instalacji PV.
    Ja czekam na przyjęcie (lub nie) wniosku o rozbudowie instalacji PV - dołożyłem tylko panele, falowniki bez zmian.
    I nie wiem, czy przyjmą bez zamontowania nowych "pudełek" kontrolujących całość.
    Koczi23
    Level 13  
    Slak68 wrote:
    Tech132 wrote:

Przepraszam, ale kiedy to było?
    Teraz zmieniła się IRiESD i wyrobili sobie drogę do czepiania się każdego posiadacza instalacji PV.
    Ja czekam na przyjęcie (lub nie) wniosku o rozbudowie instalacji PV - dołożyłem tylko panele, falowniki bez zmian.
    I nie wiem, czy przyjmą bez zamontowania nowych "pudełek" kontrolujących całość.

Tak jak pisałem powyżej ....Kazałem wydrukowac koledze tekst Dyrektywy i pojechać do PGE osobiście. Pokazał i przyjeli zgłoszenie juz bez problemu :-))).Pozdrawiam.
    beatnik
    Level 11  
    Panowie korzystacie z funkcji power limit w danfossie?, w manualu cos jest tylko czy to co chce (zeby nie wysylal do sieci wiecej niz np 10kw.)
    GrzesiekN
    Level 11  
    Mam SMA Flx Pro 15kw i ustawiłem profilatycznie limit na 10.9 po tym jak któregoś bardzo chłodnego ale idealnie słonecznego dnia 9.9Kwp paneli CanadianSolar KuPower CS3K-300P wysyłało według inwertera 12.3Kwp do Tauronu
    hainer
    Level 11  
    Witam
    Gdzie można wpisać ten limit
    GrzesiekN
    Level 11  
    W SMA Flx dostępna jest poprzez dostęp serwisowy jedynie. W tym miejscu:
    Tech132
    Level 25  
    GrzesiekN wrote:
    W SMA Flx dostępna jest poprzez dostęp serwisowy jedynie. W tym miejscu:

Podaj hasło serwisowe .
    GrzesiekN
    Level 11  
    Tego akurat nie mogę dla Ciebie zrobić, ale jak wystawisz urządzenie na 5 min w internecie i podasz mi ip to zaloguję się na nie w trybie serwisowym i będziesz miał 5 godzin na jego dowolną konfigurację
    beatnik
    Level 11  
    Kojarzy ktoś jak zresetować hasło do web w danfoss/ibc tlx pro, std admin admin nie działa, Security Level 1 też nie widzę resetu, level 2 ma ktos kody?. Lub moze jest jakas sekwencja (jest na plycie stycznik), ktora resetuje do ustawien fabrycznych?.
    safelock1
    Level 10  
    Witam
    udało się komuś zalogować po WEB do ServeMaster TL+ 15000 ? Mam stronę logowania lecz hasło admin/admin nie działą. W Menu falownika brak opcji resetu webservera. Po wejściu w level1 (pin:1761) także nie można zresetować hasła.
    safelock1
    Level 10  
    Ktoś z Państwa wie może jak zrobić reset do ustawień fabrycznych falownik IBC Servemeter 15000TL+ . Na płycie głównej znalazłem przycisk Service (probowałem na różne sposoby: prztrzymać - migły inaczej diody z LAN, przy starcie wciśnięte - nic nie stało się, jednoczesnie dwa przyciski na płycie także nie zresetowało do fabrycznych ustawień). W załączniku foto płyty głównej