Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inverter Danfoss TLX Pro + 15kW

Koczi23 30 Nov 2019 15:13 35070 158
Testo
    safelock1
    Level 10  
    GrzesiekN wrote:
    Tego akurat nie mogę dla Ciebie zrobić, ale jak wystawisz urządzenie na 5 min w internecie i podasz mi ip to zaloguję się na nie w trybie serwisowym i będziesz miał 5 godzin na jego dowolną konfigurację

Twoje hasła do SMA działają z IBC SOLAR (15000TL ) elektronika ta sama co w slma TLX?
  • Testo
    beatnik
    Level 11  
    tez sie bawilem z tym service przyciskiem bezskutecznie.
    safelock1
    Level 10  
    Witam,
    Więc udało się mi w końcu zalogować do falownika IBC TL 15000+.
    Aby to zrobić należy się zwrócić do SMA o hasło na dany dzień.
    W załączniku dołączam wszelkie screeny z falownika.
    Mając już hasło dnia można z poziomu falownika zmienić date (level1 - pin 1761) na date z którego mamy hasło i ponownie się zalogować na level3
    email do sma gdzie pisać o hasło: Jan.Stottko(malpa)sma.de (podajemy nr seryjny falownika, model oraz date logowania minimum 3 dni przed wysłać emaila)

update: z analizy kodu źródłowego firmware wynika że są 4 levely uprawnień.
    User o nazwie : par ma poziom level3
    Należy po zalogowaniu skopiować SID z linka a nastepnie go wkleic do poniższego linka:
    Wchodząc na link: http://<ip falownika>/cgi-bin/setup_web_users.tcl?sid=<tuwpisac-SID-z-linka>

powoduje to dodanie nowego usera - niestety nadal nie można zalogować się w innej dacie.

W załączniku dodaje extractowany firmware i wyciągnięte source html. Może komuś uda się coś więcej dorobić.

inna opcja jaka mi przychodzi do zdalnego odczytu z falownika to skrypt realizowany na jakimś serwerze który loguje się co 1h i ściąga dane z falownika a następnie o 23:55 zmienia datę o dzień wcześniej i resetuje wszystkie dane z produkcji .
    safelock1
    Level 10  
    W załączniku dla potomnych skrypt odbierający dane z falownika i przekazujący do pvmonitor (należy w linuxe dodać do crontaba realizację go co 5min)
    oraz skrypt reset-log który należy dodać do crontaba aby się realizował każdego dnia o 23:02 (uprzednio należy ustawić datę o dzień wcześniej niż mamy uprawnienia do logowania aby kolejnego dnia mieć prawa dostępu do konta partner). Skrypt dodatkowo pobiera log z invertera na dysk dotyczący dobowej produkcji oraz go resetuje i nalicza od nowa.

Działa na sofcie 4.13 falownik IBC ServeMaster TL+ 15000 (https://www.sma.de/en/service/downloads.html - archiwum i szukamy falownika ) - odczyt z falownika:
    Quote:
    Web version: 03.75.001
    Web date: 2015-03-26 12:29
    Web built by:

App version: 3.75
    App date: Mar 26 2015 12:18:02

Aby odczytać wchodzimy na link: http://<ip falownika>/version.txt

Należy także zmodyfikować adres ip falownika: u mnie był to 10.55.6.8

Aby skrypt działał należy posiadać hasło partnera dla danego falownika (jak go zdobyć opisałem w poprzednim poście). Hasło to jest przydzielane tylko na 1 dzień prac serwisowych dlatego trzeba resetować datę.

efekt końcowy: https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=11975#/pv0
    Attachments:
    SKArkop
    Level 11  
    Zamontowałem dzisiaj powyższy falownik. Czy z poziomu panela sterowania mogę skasować dotychczasowe statystyki wyprodukowanego prądu, aby zacząć od zera?
    prezesdjserwis
    Level 11  
    Witam czy ktos potrafi podac roznice w modelach flx a tlx 15 kw i wersjach pro i pro+ bo czytam czytam i zglupialem, gdzie jest siec po lan i da sie normalnie podpiac i skonfigurowac bez kombinacji no i oczywiscie odczyty z aplikacji i www . dzieki za odpowiedz pozdrawiam
    GrzesiekN
    Level 11  
    safelock1 wrote:
    Aby skrypt działał należy posiadać hasło partnera dla danego falownika (jak go zdobyć opisałem w poprzednim poście). Hasło to jest przydzielane tylko na 1 dzień prac serwisowych dlatego trzeba resetować datę.

Zakładam, że męczysz się z tą zmianą dat, bowiem ktoś zmienił domyślne hasło. Będąc na poziomie 3 poprzez menu Service->Backup wykonaj kopię ustawień. Plik co prawda jest objęty sumą kontrolną w ostatniej linii, ale za to patrząc od końca zobaczysz wszystkich zdefiniowanych użytkowników wraz z ich jawnymi hasłami. Sumę kontrolną liczy program o nazwie "crc" wywoływany z wiersza poleceń. Może coś dopasujesz linuxowego, bowiem ja nie znalazłem.
    mar5033
    Level 10  
    Witam, można dokonywać odczytów za pomocą meteocontrol.de?

• Testo
    a3756
    Level 11  
    witam jak zainstalować wersję oprogramowania 4,13 do ibc ?
    jgsado
    Level 2  
    prezesdjserwis
    mając TLX lub FLX bez większych kombinacji możesz robić odczyty przez:
    1. app NABTO lub Danfoss Solar
    2. pvmonitor
    3. mając stałe ip przez http
    cezaarr
    Level 11  
    safelock1 wrote:
    W załączniku dla potomnych skrypt odbierający dane z falownika i przekazujący do pvmonitor (należy w linuxe dodać do crontaba realizację go co 5min)
    oraz skrypt reset-log który należy dodać do crontaba aby się realizował każdego dnia o 23:02 (uprzednio należy ustawić datę o dzień wcześniej niż mamy uprawnienia do logowania aby kolejnego dnia mieć prawa dostępu do konta partner). Skrypt dodatkowo pobiera log z invertera na dysk dotyczący dobowej produkcji oraz go resetuje i nalicza od nowa.

Działa na sofcie 4.13 falownik IBC ServeMaster TL+ 15000 (https://www.sma.de/en/service/downloads.html - archiwum i szukamy falownika ) - odczyt z falownika:
    Quote:
    Web version: 03.75.001
    Web date: 2015-03-26 12:29
    Web built by:

App version: 3.75
    App date: Mar 26 2015 12:18:02

Aby odczytać wchodzimy na link: http://<ip falownika>/version.txt

Należy także zmodyfikować adres ip falownika: u mnie był to 10.55.6.8

efekt końcowy: https://pvmonitor.pl/user.php?idinst=11975#/pv0

Dzięki za skrypty, trochę je sobie zmodyfikowałem na moje potrzeby.
    Mam pytanie: Jak Ci się udało wysłać dane na pvmonitor z parametrem F1? Ja próbuję i pvmonitor nic nie rysuje. Wysyłam też chwilową moc pv na F101 i to się rysuje bez problemu. Coś trzeba napisać do admina?
    jarek.karniszewo
    Level 2  
    hej,
    Mam SMA FLX PRO 15+ dwuletni, z bardzo małym "PRZEBIEGIEM" jednak jest jeden problem jest zablokowany na 12,5 KW, pisałem do SMA i głucha cisza. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?? Nie wysyła również na PV Monitor ale nie wiem czy to może być wina dostawcy internetu ORANGE, bo ostatnio są z tym problemy.
    Michu1022
    Level 2  
    jarek.karniszewo wrote:
    hej,
    Mam SMA FLX PRO 15+ dwuletni, z bardzo małym "PRZEBIEGIEM" jednak jest jeden problem jest zablokowany na 12,5 KW, pisałem do SMA i głucha cisza. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?? Nie wysyła również na PV Monitor ale nie wiem czy to może być wina dostawcy internetu ORANGE, bo ostatnio są z tym problemy.

Sprawdz czy numery seryjne sie zgadzaja, to znaczy to co jest na tabliczce znamionowej i to, co jest wyswietlane na lcd
    GrzesiekN
    Level 11  
    jarek.karniszewo wrote:
    hej,

Jeżeli masz ten inwerter dostępny w internecie podaj IP włączę tryb instalatora to sobie w nim wszystko sam poustawiasz.
    Michu1022
    Level 2  
    Wentylatory w danfoss tlx pro+
    Mam pytanko, czy oba wentylatory w danfossie chodza rownolegle czy zalaczaja sie osobno w zaleznosci od temperatur?
    Pytam ponieważ zauwazylem ze u mnie zalacza sie tylko jeden, ten z lewej strony patrzac od przodu na inwerter.
    Jarmie
    Level 14  
    Każdy wentylator pracuje oddzielnie zależnie od wielkości produkcji (temperatury).
    Obroty silniczków wentylatorów można podejrzeć w menu serwisowym na pierwszym poziomie.
    Michu1022
    Level 2  
    Wentylator od prawej strony okazał sie spalony. W zalacznikach wysyłam zdjęcie starego, oraz tego, który zamierzam zamowic. I teraz pytanie, kolory pinów są mocno pomieszane i średnio zgadzaja się ze standardem, ma ktoś wiedzę jak poprawnie połączyć wentylator pwm, czy po prostu próbować do skutku? I najwazniejsze, moze coś się złego stać jeśli źle podepnę przewody :p?
    Inverter Danfoss TLX Pro + 15kW Inverter Danfoss TLX Pro + 15kW
    kotekk123
    Level 5  
    Witam.Czy ktoś może wie ile można przewymiarować maksymalnie moc na danym stringu w danfosie IBC ServeMaster 15000TL+ .
    Zastanawiam się czy np dałby radę bez złego wpływu na niego pociągnąć 24 panele po 285W na jednym stringu.
    Proszę o info jeśli ktoś się orientuje.
    Będę bardzo wdzięczny.
    Tech132
    Level 25  
    Maksymalnie przewymiarowałem 3KW ,czyli 18KW i pracuje już 5 lat i nic się nie dzieje .
    kotekk123
    Level 5  
    Zastanawiam się czy po przekroczeniu np 5 kw produkcji na jednym stringu w danym momencie jeśli takowe powstałoby
    odcina resztę ponad to ? bo łącznie 15 kw produkcji na pewno raczej nie przekroczy(panele południe zachód).6840 na jednym stringu wytrzyma?
    Tech132
    Level 25  
    Jakie będziesz miał napięcie na stringu ?
    kotekk123
    Level 5  
    jeden panel chyba ma w specyfikacji 39 czyli x 24szt =936
    Napięcie bądzie raczej ok
    Tech132
    Level 25  
    Ale napięcie rozwarcia bez obciążenia ,podaj dokładnie napięcia .
    kotekk123
    Level 5  
    Pnom 285 Wp
    Ump / Uoc 31,71 / 38,31 V
    Imp / Isc 8,99 / 9,47 A
    η 16,9%
    Takie parametry mają panele.

Dodano po 6 [godziny] 43 [minuty]:

Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanie zadane wyżej?
    Jarmie
    Level 14  
    Instrukcja - ale od Danfoss TLX15Pro mówi o mocach nominalnych na poszczególnych MPPT 6000/6000/3000 przy ustawieniach wejść na" indyvidual".
    kotekk123
    Level 5  
    czyli zamontowane 5600/5600/6840 będzie przesadzone? - chodzi o 3 string
    Tech132
    Level 25  
    Tak będzie przesadzone ja mam 6000/6000/6000W
    kotekk123
    Level 5  
    czyli na 3 stringu mogę dac max 21 paneli po 285 =5985
    zostanie miejsce na dachu na jeszcze 3 sztuki.
    Ciekawe czy nadprodukcję odcinałby jakby założone były 24.