Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza II. 98r - Samochod gasnie i nie chce palic..

robert43210 26 Gru 2014 22:03 1242 21
  • #1 26 Gru 2014 22:03
    robert43210
    Poziom 8  

Witam, mam problem z samochodem. Otoz, chodzi o Seata Ibize II. 98 rok.
    W trakcie jazdy czesto ''szarpie'' ( tak jakby nie dostawal paliwa. Przyczyna moze byc inna..nie wiem). Po czym zazwyczaj gasnie. I aby go odpalic, trzeba poczekac ladne kilkanascie minut, bo inaczej nie chce. Na zimno nie przypominam sobie abym mial takie klopoty. Dzis w trasie sytuacja taka przydarzyla sie 2 razy. Za kazdym razem spadek obrotów ( mimo trzymanego w podlodze gazu ) i zaswiecona kontrolka akumulatora, po czym po prostu gasl. Mial ktos cos podobnego ? Jaka moze byc przyczyna ?

0 21
  • #2 26 Gru 2014 22:15
    szyba20
    Poziom 19  

Witam
    Kiedy wymieniałeś filtry paliwa powietrza ? sprawdzałeś drożność przewodów od baku do silnika ? w Aucie jest jakiś alarm albo był i jakiś fachowiec za domem go odpinał ? kiedy wymieniałeś świece kable WM ? podać troszkę więcej informacji.

0
  • #3 26 Gru 2014 22:20
    robert43210
    Poziom 8  

Alarm był, został zdemontowany przez ''Mechanika'', ktory nota bene robi u siebie w domu, nie w salonie. W samochodzie nic nie sprawdzalem, bo nie bardzo sie na tym znam. Samochod byl u tego samego mechanika i powiedzial ze teraz on nic nie moze zrobic, bo on nie wie co to jest, podczas pobytu samochodu u niego tego nie bylo. Czyscilem palec rozdzielacza jedynie, to przez jakis czas tych problemow nie bylo ( Byc moze zbieg okolicznosci ).. Swiece i przewody, filtry nie byly dlugi czas wymieniane, podobno nie bylo takiej potrzeby. Tak jak wspomnialem, ja nie wiele sie znam, chcialbym cokolwiek sie dowiedziec, liznac.

0
  • #4 26 Gru 2014 22:32
    szyba20
    Poziom 19  

filtry wymieniam co rok u siebie ale to Diesel... lepiej zmień mechanika może i tani ale nie raz lepiej troszkę więcej zapłacić filtry nie są takie drogie i nie warto oszczędzać na nich. palec świece i kable WM najczęściej widać ich zużycie podczas jazdy na LGP nierówna praca silnika ale jest to również widoczne na benzynie. pierwsze co to sprawdziłbym czy po tym jak zgaśnie i nie chce za nić odpalić czy jest Iskra na świecach i czy pompka paliwa działa, nie raz można ja usłyszeć koło wlewu paliwa po przekręceniu kluczyka.

jak czyściłeś ten rozdzielacz bardzo był wypalony ?

0
  • #5 26 Gru 2014 22:45
    robert43210
    Poziom 8  

Sytuacja zazwyczaj dzieje sie po przejechaniu kilku, kilkunastu kilometrow, wiec ciezko mi w trasie sprawdzac czy jest iskra. Pompke paliwa mozna uslyszec po przekreceniu zaplonu tak ? Co do palca. Palec byl troche wypalony, styki na kopułce byly troche zasniedziale. Je tez czyscilem .. Czyli co polecasz zrobic w 1 kolejnosci ? Obserwowac? Czego to moze byc wina na chłopski rozum, wiem ze to nie jest jednoznaczne i wiele rzeczy moglo na to wplywac, ale najprawdopodobniej .... ?

0
  • #6 26 Gru 2014 22:49
    buko06
    Poziom 20  

Ja bym sprawdził filtr paliwa potem ciśnienie pompy paliwa...
    Zawsze tankujesz na stacji ? Czy lane było co innego ? Jak co innego to przyczyna wiadoma.

0
  • #7 26 Gru 2014 22:51
    szyba20
    Poziom 19  

możliwe ze jest coś jeszcze z rozrządem jak przestawiony to po rozgrzaniu może mieć problemy... ale na początek układ paliwowy na pewno do sprawdzenia.

0
  • #9 26 Gru 2014 22:53
    robert43210
    Poziom 8  

Zazwyczaj tankuje na 1 stacji, rzadko kiedy na innych.
    Generalnie to zastanawiam sie czy jest sens robic cokolwiek w tym samochodzie, czy nie sprzedac go i nie kupic innego. Tak czy siak, odezwe sie po wymianie filtra paliwa, zobaczymy jak bedzie wygladac sytuacja ;)

0
  • #10 26 Gru 2014 22:53
    szyba20
    Poziom 19  

kopułka rozdzielacza ? jak w dieslu ?

też mam kolegę co jak się psuje to sprzedać.. heh a myślisz ze używane to będzie jak nowe ? a i te nowe nie raz z serwisu nie mogą wyjechać.
    Na spokojnie bezstresowo :P a na pewno sie uda.

0
  • #11 26 Gru 2014 22:54
    robert43210
    Poziom 8  

Benzyna. A czy mozliwe zeby rozrzad sam sie przestawil ? Grzebane ostatnimi czasy przy nim nie bylo..

0
  • #12 26 Gru 2014 22:56
    szyba20
    Poziom 19  

Jeśli jest pasek stary i napinacz juz nie 1 młodości a auto było odpalana na pych to pewnie ze tak :) ale to zostaw na koniec.

0
  • #13 26 Gru 2014 22:57
    Aleksander_01
    Poziom 39  

robert43210 napisał:
    Benzyna. A czy mozliwe zeby rozrzad sam sie przestawil ? Grzebane ostatnimi czasy przy nim nie bylo..

Oczywiście że tak, a za chwilę sam się nastawia ponieważ jest na sprężynie.
    10 postów i nikt nawet nie zapytał czego brakuje - iskry czy paliwa, przecież to podstawa.

0
  • #14 26 Gru 2014 23:01
    szyba20
    Poziom 19  

sam sie nie nastawia przynajmniej nie słyszałem nigdy o tym :).
    Co do reszty kolega pisał ze sie nie zna i dopiero dopytuje się co i jak sprawdzić.

0
  • #15 26 Gru 2014 23:01
    robert43210
    Poziom 8  

A co moglo by byc powodem tego ze nagle od czasu do czasu brakuje iskry ? Wydaje mi sie ze, jakby bylo to uszkodzenie swiecy to wypadalby 1 cylinder, chyba ze wszystkie swiece uległy uszkodzeniu. Tak jak mowie, samochod po odczekaniu ok. 15 minut zapala, po którejs probie..

0
  • #16 26 Gru 2014 23:04
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Kto powiedział że brakuje iskry, a może paliwa, to trzeba najpierw sprawdzić.

0
  • #17 26 Gru 2014 23:06
    robert43210
    Poziom 8  

A moglby mi ktos łopatologicznie wytlumaczyc jak sprawdzic czy dostaje paliwo?
    I co by moglo byc powodem tego ze tylko od czasu do czasu go nie dostaje?

0
  • #18 26 Gru 2014 23:28
    sigwa18
    Poziom 28  

A może by tak pierwsze podłączyć komputer diagnostyczny czy czegoś czasem nie wykrył co pozwoliło by zawęzić krąg poszukiwań.

0
  • #19 26 Gru 2014 23:39
    robert43210
    Poziom 8  

Komputer podobno byl podlaczony i nic nie wykazal, a przynajmniej tak powiedzial mi ''mechanik''.

0
  • #20 26 Gru 2014 23:51
    szyba20
    Poziom 19  

Zmień mechanika jak auto po rozgrzaniu gaśnie to co miał za problem przejechać się nim czy zostawić aż się rozgrzeje zgaśnie i spr paliwo iskrę i co mu do głowy wpadnie ?
    przejedz się do innego mechanika jeszcze, jak sam nie czujesz się na siłach jeśli chodzi o mechanikę.

0
  • #21 27 Gru 2014 00:25
    robert43210
    Poziom 8  

Chodzi o sam fakt, ze ono nie zawsze gasnie. Tylko czasem, z dnia na dzien coraz czesciej .. Chcialem zaoszczedzic troche kasy.. Gdybym wiedzial co wymaga wymiany, zapewne bym to wymienil. Jednak ciezko mi zdiagnozowac..

0
  • #22 29 Gru 2014 16:02
    robert43210
    Poziom 8  

No wiec generalnie podlczalem komputer. Wyskoczyl jeden błąd silnika. 533 Regulacja biegu jałowego. Czyscilem styki na kostkach, nie sa zasniedziale. Czyscic przepustnice? Moze to byc przyczyna gasniecia samochodu?

0