Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW polo 1.0 1995 - nie odpala

freshu21 26 Gru 2014 23:35 1032 4
  • #1 26 Gru 2014 23:35
    freshu21
    Poziom 4  

Witam
    Mam problem z polówką sprawa wygląda nastepująco napisze wszystko co do szczegółów moze to komuś pomoze w rozwiązaniu zagadtki. Autko stało dwa dni na parkingu, po dwóch dniach z szedłem do auta odpaliła za pierwszym razem bez żadnych problemów chodź pogoda i temperatura nie sprzyjała. Po przejechaniu mniej wiecej 15 do 20 km zgasiłem auto (stało pod dość wysoką góre) nie było mnie może z 10 minut wsiadłem odpaliła bez problemu . Zawróciłem zjeżdżając na "luzie" około 20 m wjeżdżając w podwórko Polówka natychmiastowo zgasła(zaznaczam odrazu ze paliwo jest, wiec na pewno sie nie zapowietrzył). Bardzo mnie to zdziwiło , próbowałem od palić normalnie z kluczyka i nic próby trwały z 15 min. wykorzystując dość stromą górę na włączonym zapłonie wbiłem "3"wiem że nie powinno sie tak robic bo może przeskoczyć rozrząd, ale zaryzykowałem, niestety polo nie odpaliło. Pompa działa słychac ze pracuje jak tylko przekręcam klucz na zapłon, iskra tez jest a dalej nie ma efektu co do odpalenia:( próbując dalej odpalic kluczykiem zauważyłem ze odbywa sie to inaczej niz normalnie raz silnik kręci tak jak by nie miał kompresji na przynajmniej 2 cylindrach a raz kręcił tak jak powinien to mnie martwi :(Dlatego zgłaszam sie do was i licze na pomoc z góry Dzięki

0 4
  • #2 27 Gru 2014 00:29
    NOZIK
    Poziom 1  

moze byc filterek zabrudzony

0
  • #3 27 Gru 2014 00:48
    freshu21
    Poziom 4  

kurde no moze bo nie wymieniałem filtra paliwa , ale jak by był filtr zabrudzony to juz wczesniej miał bym problem z odpaleniem . Sprawdze to bo juz nie wiem co to moze byc przyczyn moze byc wiele

0
  • #4 27 Gru 2014 10:07
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

To że pompa działa to nie oznacza że jest odpowiednie ciśnienie paliwa.
    Czy świece są mokre po próbie odpalenia?
    Sprawdź ustawienie rozrządu - to 5 min roboty.
    Jeżeli jest to silnik na jednopunktowym wtrysku to zobacz czy wtryskiwacz podaje paliwo jak kręcisz rozrusznikiem - będzie to widać po ściągnięciu "dekielka" przepustnicy.

2
  • #5 27 Gru 2014 17:56
    freshu21
    Poziom 4  

ciśnienie paliwa ok ,świeca suchutka, sprawdziłem ustawienie rozrządu i wszystko sie zgadza , paliwo podaje i owszem jest to widoczne na dekielku , a auto dalej nie odpala :(

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo