Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X550C - Wymiana dysku twardego i ponowna instalacja W8+sterowników Wrocław

27 Gru 2014 11:45 2295 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    kilka dni temu mój laptop zaczął podejrzanie uderzać o coś w środku i po kilku minutach zmarł - po włączeniu pojawiał się tylko widok niebieskiego menu. Poszedłem z tym do salonu, gdzie go kupowałem ok. rok temu i po rozkręceniu powiedzieli mi, że w wyniku silnego urazu mechanicznego, dysk (HDD 500GB) jest całkowicie do wyrzucenia i nie da się z niego odzyskać ani 1% danych.
    Powiedzieli też, że jedyną drogą do naprawy jest zakup nowego dysku i ponowne zainstalowanie Win8 (mam oryginał, na dolnej klapie laptopa jest naklejka) i sterowników. Powiedzieli, że "pod stołem, bez paragonu" mogą to zrobić na 250zł z wymianą na dysk SDD 120GB. Jednak jak tak patrzę na ceny innych dysków (nie zależy mi szczególnie na SDD, może być tańcze HDD) to mocno sobie cenią swoją robociznę instalacji systemu ;d

W związku z tym chciałbym zapytać czy ktoś z Wrocławia byłby mi to w stanie zrobić taniej, bo po świętach kieeepsko u mnie z finansami, a z moimi umiejętnościami nie chcę go zepsuć jeszcze bardziej. :)

Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    bbbb94 napisał:
    250zł z wymianą na dysk SDD 120GB. Jednak jak tak patrzę na ceny innych dysków (nie zależy mi szczególnie na SDD, może być tańcze HDD) to mocno sobie cenią swoją robociznę instalacji systemu ;d

Jak na analityka gospodarczego przystało, pewnie przeanalizowałeś sprawę dokładnie; ale ja dorzucę Ci parę dodatkowych danych:

1. Koszt reinstalacji systemu dla klientów, który nie są gold VIP, u mnie w serwisie to 100 PLN (sam system + sterowniki + antywir i LibreO jeśli to klient indywidualny, jeśli biznes to instalacja antywir i office wg jego posiadanych licencji wg cennika)
    2. Koszt najtanszego używanego dysku SATA 100 PLN za 160GB
    3. Koszt najtanszego używanego dysk SSD 200 PLN za 60-120GB
    4. Najtańszy nowy dysk SATA to 190 PLN
    Ceny z VAT.
    U moich znajomych jest podobnie.

Co do kwot podanych przez Ciebie w w/w sklepie - nie uważam, że to drogo, chociaż kwestia "bez paragonu" jest niepokojąca. Powinni wydać Ci paragon jeśli robią to w sklepie i na nowym dysku.

Teraz cennik chłopaczka z liceum, po którym ostatnio parę komputerów poprawiałem:
    1. Instalacja systemu 40 (mimo iż klienci posiadają oryginalne coa, to potem mogą się zdziwić, że system jest niezgodny z coa)
    2. Dyski 320GB 60 (wszystkie z badami, aczkolwiek system zainstalować się da)

A teraz inna rada:

Podaj pełny smart.
  • Poziom 29  
    Skoro sprzęt ma rok, to ma też gwarancję producenta i na nią bym się powoływał...