Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit BAAN 12 - Żarówki nie wyłączają się po zamknięciu drzwiczek

27 Gru 2014 14:01 1602 3
  • Moderator na urlopie...
    Witam,
    Mam problem z lodówką a w zasadzie chłodziarko-zamrażarką Indesit BAAN 12. Po "spaleniu" się żarówek i wymianie ich na nowe zauważyłem, że po zamknięciu drzwiczek światło wewnątrz nie gaśnie.
    Żeby nie było żartów na temat gaszenia światła w lodówce podam dwie przesłanki, które świadczą o tym, że to prawda:
    1. Skok "wyłącznika" jest na tyle duży, że minimalne otwarcie drzwiczek nie powodowało wcześniej włączenia oświetlenia.
    2. Zaraz po otwarciu drzwiczek po uprzednim wyjęciu wtyczki z gniazdka żarówki są ciepłe.

Podejrzewam, że usterka wystąpiła równocześnie ze spaleniem żarówek (obie spaliły się równocześnie).

Naciskając ręcznie "wyłącznik", żarówki również nie gasną, ale przy kilku wciśnięciach tak jakby przygasają (mrugają) w trakcie wciskania tak jak np. podczas spawania spawarką transformatorową albo włączaniu silnika pompy hydroforu.
  • Poziom 25  
    Ten wyłącznik jest tylko wciskany. Wyjmij i spróbuj zastąpić innym. Może się rozleciał wewnątrz.
  • Moderator na urlopie...
    Mam jeszcze pytanie co do wyjęcia wyłącznika - przycisk jest cały obudowany panelem, nie widać żadnych gniazd z wkrętami/śrubami. Czy mógłbyś kolego udzielić mi jakichś wskazówek odnośnie jego zdjęcia bo nie chciałbym przypadkowo uszkodzić panelu zdejmując na siłę?
  • Poziom 19  
    Może śruby są ukryte, zaklejone albo pod czymś? Lub zatrzaski ew. na kleju.