Witam.
Jestem nowym użytkownikiem ale proszę o nie hejtowanie tylko rozsądne odpowiedzi. Szukałem na forum informacji na podany temat lecz nigdzie nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.
Otóż - dostałem stary wzmiacniacz wraz z kolumnami Vermona Regent 600G.
Głośniki w kolumnach wyglądają jak nowe- zatem chciałbym to uruchomić.
Z tego co się dowiedziałem i proszę o potwierdzenie czy aby na pewno jest to wzmacniach gitarowy.
Chciałbym go uruchomić - zatem rozkręciłem go i posprzątałem z nadmiaru kurzu przy czym zauważyłem kilka nieprawidłowości:
Bezpiecznik przy samym kablu do sieci przepalony - zwarty zewnętrzną żyłą - zatem 1 zabezpieczenie zostało ominięte. (czy aby na pewno jest to bezpieczne?)
Gdy rozkręciłem jednostkę zasilania - z stransformatorem znalazłem 2 wyłamana kondensatory:
mam problem z odczytaniem ich wartości
o ilę się nie mylę chodzi o 1000 uF i 40 V
Na kondensatorze napisane jest:
FROTYL
+ETYL 1000/40
+TGL 10586
40/085/21
1.98 (następnie w trójkąciku jedynka)
Czytałem na ten temat i słyszałem że mogą one wysychać (dlaczego?)- skąd mieć pewność że są sprawne? A jeśli są to czy mogę je przylutować do układu a następnie przykleić klejem na ciepło (nie przewodzi on prądu i jest dość mocny) bo nóżki zostały wyrwane? Zdjęcie jednego z kondensatorów postaram się dołączyć do postu.
Coś w jednostce zasilania jest przepalone - widać czarną smugę na płytce - zdjęcie. Chciałbym się dowiedzieć co to za części.
Poza tym nie mam zielonego pojęcia to to są elementy opisane symbolami
SY 171/1 k1 (zdjecie)
chciałbym też upenić się ze to dioda prostująca: - takie srebrne z opisem:
jakis znaczek SY200 znaczek diody k2
lub inne oznaczenie
ten sam znaczek SY202 znaczek diody P T
lub
(nie wiem czy coś jest - nie widać) 600/16 znaczek diody (niezakolorowany) DP
chyba opornik z ozaczeniami:
390RKK (jedynka w krójkącie) ' | '
lub
68R KV (jedynka w trójkącie)
chciałbym dowiedzieć się co to za części - aby je wymienić/sprawdzić.
Dołączyłem schemat urządzenia.
Jestem nowym użytkownikiem ale proszę o nie hejtowanie tylko rozsądne odpowiedzi. Szukałem na forum informacji na podany temat lecz nigdzie nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.
Otóż - dostałem stary wzmiacniacz wraz z kolumnami Vermona Regent 600G.
Głośniki w kolumnach wyglądają jak nowe- zatem chciałbym to uruchomić.
Z tego co się dowiedziałem i proszę o potwierdzenie czy aby na pewno jest to wzmacniach gitarowy.
Chciałbym go uruchomić - zatem rozkręciłem go i posprzątałem z nadmiaru kurzu przy czym zauważyłem kilka nieprawidłowości:
Bezpiecznik przy samym kablu do sieci przepalony - zwarty zewnętrzną żyłą - zatem 1 zabezpieczenie zostało ominięte. (czy aby na pewno jest to bezpieczne?)
Gdy rozkręciłem jednostkę zasilania - z stransformatorem znalazłem 2 wyłamana kondensatory:
mam problem z odczytaniem ich wartości
o ilę się nie mylę chodzi o 1000 uF i 40 V
Na kondensatorze napisane jest:
FROTYL
+ETYL 1000/40
+TGL 10586
40/085/21
1.98 (następnie w trójkąciku jedynka)
Czytałem na ten temat i słyszałem że mogą one wysychać (dlaczego?)- skąd mieć pewność że są sprawne? A jeśli są to czy mogę je przylutować do układu a następnie przykleić klejem na ciepło (nie przewodzi on prądu i jest dość mocny) bo nóżki zostały wyrwane? Zdjęcie jednego z kondensatorów postaram się dołączyć do postu.
Coś w jednostce zasilania jest przepalone - widać czarną smugę na płytce - zdjęcie. Chciałbym się dowiedzieć co to za części.
Poza tym nie mam zielonego pojęcia to to są elementy opisane symbolami
SY 171/1 k1 (zdjecie)
chciałbym też upenić się ze to dioda prostująca: - takie srebrne z opisem:
jakis znaczek SY200 znaczek diody k2
lub inne oznaczenie
ten sam znaczek SY202 znaczek diody P T
lub
(nie wiem czy coś jest - nie widać) 600/16 znaczek diody (niezakolorowany) DP
chyba opornik z ozaczeniami:
390RKK (jedynka w krójkącie) ' | '
lub
68R KV (jedynka w trójkącie)
chciałbym dowiedzieć się co to za części - aby je wymienić/sprawdzić.
Dołączyłem schemat urządzenia.