Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa b 93r - z pilota nie zamyka drzwi kierowcy

27 Gru 2014 16:25 5337 15
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem odnośnie otwierania auta (corsa 3d 93r) za pomocą pilota (dokładana centralka z 2 pilotami)

Auto ma fabryczny centralny zamek, otwieramy za pomocą kluczyka.
    I właśnie za pomocą kluczyka z drzwi kierowcy auto otwieram i zamykam bez problemu (drzwi kierowcy, drzwi pasażera, klapa bagażnika, klapka wlewu paliwa) wszystko działa idealnie.

Po podłączeniu dodatkowej centralki z dwoma pilotami drzwi kierowcy nie reagują gdy naciskam na pilocie zamknij/otwórz (drzwi pasażera, bagażnik, klapka wlewu działa)

Z kluczyka wszystko działa.

Czytałem temat podobny ale dotyczył Astry G lecz nie wiem czy będzie to samo bo troche przeskok lat jest, chodziło o krańcówke/mikrostyk.

Centralka jest podłączona prawidłowo, sterowanie masą, podpięte pod fabryczny sterownik centralnego zamka "kiekert"

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Model tej centralki jakieś schematy zdjęcia ?
  • Poziom 7  
    Dokładana centralka to BLOW model:s20

Schemat :

Wpiąłem się ori sterownik w brązowo-biały i brązowo-czerwony / dokładana centralka biały i biało-czarny, zółty i zółto czarny dałem mase. Czerwony stały plus, czarny minus.

• Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Haidibm napisał:
    I właśnie za pomocą kluczyka z drzwi kierowcy auto otwieram i zamykam bez problemu (drzwi kierowcy,

Norbet ja z tego rozumiem że centralny bez pilotowy i dołożył drugą centralkę na której nie działa siłownik drzwi kierowcy...
  • Poziom 7  
    Dziś byłem jeszcze raz w aucie, podałem na przewody ori centralki (brązowo/biały i brązowo/czerwony) sterowanie masą (próbnik na 12V)

- zamknięte auto, podanie masy na przewód brązowo/biały - otwiera się wszystko oprócz drzwi kierowcy
    - otwarte auto, podanie masy na przewód brązowo/czerwony - auto zamyka się na sekundę i otwiera.

Obserwowałem "cyngiel" w drzwiach kierowcy i żadnej reakcji w obydwu przypadkach podania masy.

Z kluczyka wszystko śmiga jak należy, wytłumaczy mi ktoś na jakiej zasadzie to działa ?

Zapomniałem dodać, nie wiem czy mi się wydaje ale w drzwiach kierowcy raczej słychać jak siłownik pracuje ale "cyngiel" nie drgnie :/

Pozdrawiam.

• Poziom 27  
    Wymień siłownik 5 przewodowy i nie kombinuj
  • Poziom 7  
    Siłownik wymieniony, problem nadal został.

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Sprawdź próbnikiem z żarówką na zaciskach siłownika (niebieski i zielony) wewnątrz drzwi kierowcy czy w trakcie zamykania/otwierania samochodu żarówka "błyska".
    Myślę, że kontrolka nie zapala się i trzeba sprawdzić ciągłość przewodów od centralki do siłownika - sprawdzić "gumową przelotkę" drzwi kierowcy.
  • Poziom 7  
    Dobrze, sprawdzę to jutro i zdam relacje, dodam że zdemontowałem dziś zamek, wyciągnąłem siłownik podłączyłem wtyczkę na 5 pin i gdy ręcznie go zamykałem/otwierałem wszystko było ok, ale to pewnie na takiej samej zasadzie gdy zamykałem/otwierałem z klucza.
  • Poziom 7  

Niestety nie ma takich kolorów jak podałeś.

Brązowo/biały brązowo/czerwony otwieranie zamykanie

Czarno/czerwony z brązowym gdy otwieram z pilota zapala się żarówka w próbniku, gdy zamykam nie zapala się

Czarno/żółty z brązowym gdy zamykam z pilota zapala się żarówka w próbniku gdy otwieram nie zapala się

Czarno/czerwony z czarno/żółtym gdy otwieram i zamykam zapala się
  • Poziom 7  
    Ja się na razie poddaje, głownie dlatego że warunki nie sprzyjają :|

Gumowa przelotka w drzwiach sprawdzona, wszystko wygląda bardzo dobrze.
    Napięcie dochodzi do siłownika, wyciągnąłem go po raz kolejny, trzymając siłownik w ręku otwierałem i zamykałem auto pilotem, w siłowniku było słychać jak "coś się dzieje" natomiast sam siłownik wychylał się i opuszczał lecz w nieznacznym stopniu, bardzo minimalnie, drugi siłownik to samo.

Poskładałem wszystko (cięgna tapicerka itp) i nadal to samo.
    Obserwowałem "cyngiel" w drzwiach i przy zamykaniu/otwieraniu rusza się nieznacznie, tak samo jak siłownik gdy trzymałem w ręku.

Brak pomysłów.