Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323F BJ DITD - Wyskakujący 3 bieg

yaqub2626 27 Gru 2014 17:36 609 1
  • #1 27 Gru 2014 17:36
    yaqub2626
    Poziom 7  

Witam. Mam problem ze skrzynią w mojej Maździe (Mazda 323F BJ DITD 2001r). Otóż podczas jazdy wyskakuje 3 bieg. Nie ma w tym zależności, raz wyskakuje częściej i po ponownym włożeniu znów wyskakuje, a innym razem wyskakuje rzadziej. Mechanik obejrzał i stwierdził ze jest to objaw „kończącej” się skrzyni i że najlepiej w wymienić całą skrzynię i powiedział też ze przy wymianie skrzyni trzeba by też wymienić sprzęgło.
    Koszty w takim przypadku będą sporę, chciałem się was poradzić czy rzeczywiście tak jest ze trzeba wymienić sprzęgło w takim przypadku? i czy z ta skrzynią tez nie ma rady jak wymiana?
    Ze sprzęgłem nie miałem żadnych problemów nic nie zgrzyta chodzi lekko, wszystkie biegi także wchodzą lekko.
    Na razie radzę sobie przytrzymując drążek przy wrzuconej 3 ew. przeskakując z 2na4 w miarę możliwości, aczkolwiek jeżdżę bardzo dużo po mieście i jest to dość uciążliwe no i nie wiem jak długo mogę przeciągać ta naprawę, czy zaraz nie będę mieć problemu z innymi biegami.

• #2 27 Gru 2014 20:44
    jofa-j1
    Poziom 16  

Najprawdopodobniej masz uszkodzona tuleję przesuwną 3 biegu. Mechanik ma rację, koszt naprawy może przewyższyć wartość samochodu. Sprawdź ile kosztują całe skrzynie , będzie taniej ale to tez loteria. Najlepiej niech wymienia ten który ją sprowadził i gwarantuje że jest sprawna. A sprzegło to tak chyba z rozpędu, za jedna robotą. Na pewno warto wymienić chociaż tarczę a po weryfikacji resztę jak będzie potrzeba

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME