Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać do 350/400 zł?

27 Gru 2014 18:28 1452 8
  • Poziom 8  
    Witam, poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego do użytku domowego, cena to maksymalnie 400 zł. Potrzebuje urządzenia które będzie tanie w eksploatacji [ tusz w rozsądnej cenie], jakość wydruku będzie zadowalająca oraz musi posiadać możliwość połączenia poprzez wi-fi. Nie jestem znawcą w tym temacie wiec proszę o pomoc i z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi :D
    P.S. poszperałem troche w internecie i znalazłem coś takiego http://www.ceneo.pl/25376593;02313.htm#mh=P9I9w9kg17002hpRw_BldWNB_dmRnDDpp6ariEkyhOQpTqy_2IBVGzGWSYJnBTGKUr_LJInIETjMupTz1naoIPIsEZY6iIZWU1biqq55WGmg2FE8WJqKoceI1cTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_BE-m16Z-vEI1, jest warte uwagi :?:
  • Poziom 34  
    Obecnie mam Brother DCP-J105 i jestem zadowolony.

Poprzednio miałem DCP-357C i DCP-J315W, które wcześniej lub później odmówiły posłuszeństwa ze względu iż kupowałem tanie zamienniki wątpliwej jakości.

Teraz już nikomu nie polecę nabojów za 8 zł jak to robiłem kiedyś i kładę nacisk żeby stosować oryginały.
  • Poziom 32  
    @mantoch Ma rację.
    Piszesz o taniej eksploatacji, HP 655 daje 550 stron za 31.83 zł
    tusz czarny do DCP-J105 o symbolu LC529XLBK za 26,16zł daje 2400 stron.
    epsony z serii "L" np. L200 tusz T6641 za 22,56zł daje 4000 stron.

Podaje ceny brutto dla oryginalnych tuszy, gdyż zamienniki wykańczają głowice, a tych drukarkach głowice w serwisie są droższe od drukarki.
  • Poziom 8  
    @mantoch Brother'y które podałeś troche przekraczają mój budżet :P znasz może coś jeszcze w troszeczkę niższej cenie?

@dasej Nie znam sie za bardzo na drukarkach wiec zależało mi na opinii kogoś kto sie zna :D zapomniałem też popatrzeć na eksploatacje tusze w tej w Hp :P
  • Poziom 32  
    Polityka firm jest następująca im tańsza drukarka tym droższa eksploatacja.
    Licz tak, cena tusz / ilość wydrukowanych kartek i wyjdzie Ci koszt strony.
    Pod tym względem ( chyba ) rekord pobiła jedna z czołowych firm 0.95 zł za stronę.

tusz T6641 za 22,56zł daje 4000 stron. Co daje koszt jednej strony ( czaro białej ) 0.00564 zł
    identycznie liczysz dla koloru R+G+B=cena / wydajność

Tańsza drukarka większe wydatki stale.
  • Poziom 25  
    Ja jestem zdania, że lepiej dołożyć parę złotych i kupić sprawdzone zamienniki znanego producenta niż kupować no name wątpliwej jakości, drukarka też ma swoją wytrzymałość na kicz.
  • Poziom 8  
    Mam jeszcze takie pytanie, a mianowicie jak wygląda sprawa z tuszami? Tzn. wydajność tuszu to np 2000 stron i wystarczy to np na cały rok. To gdy np przez miesiąc nic nie bd drukował to stanie sie coś z tuszami? [ zaschną czy cos? ]
  • Poziom 32  
    Oryginały wytrzymają przerwy.

Trudno powiedzieć. Zależy ile drukujesz. 2000 strom to 4 ryzy papieru po 500 kartek.
    Czyt tyle kupujesz papieru rocznie?

W pracy mam taką drukarkę która 2000 stron w kolorze robi w około 20 minut.
  • Poziom 8  
    No właśnie rocznie nie zużywam nawet jednej ryzy i zastanawiam sie czy zakup Brothera DCP-J105 jest opłacalny :P Wydajność czarnego tuszu to ok 2400 stron wiec przy założeniu że przez rok zużywam ryze to tusze powinny wystarczyć na minimum 4 lata i zastanawiam sie jak bd wyglądała sprawa z tuszami, tzn czy bd nadal działały prawidłowo? :D