Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transformator - Micro tower ctx3082 brak danych

27 Gru 2014 19:03 705 2
 • Poziom 1  
  witam mam radio pt.Micro tower ctx3082 w ktorym transformator jest przepalony, i nie byloby problemu g dyby ten transformator mial jakiekolwiek oznaczenia, ale ich nie ma.Zwracam sie wiec o pomoc do Was.Chodzi mi o informacje jake napiecie wtorne powinien miec ten transformator. transformator - Micro tower ctx3082 brak danych transformator - Micro tower ctx3082 brak danych transformator - Micro tower ctx3082 brak danych
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Podłącz tam trafo o napięciu wyjściowym około 10V do 12V i wydajności prądowej około 1A. Oczywiście może być o większej wydajności prądowej, ale napięcie powinno mieścić się w tych granicach. Takie trafo możesz wyciągnąć nawet z jakiegoś starego "jamnika", albo innego np. chińskiego sprzętu. Pozdrawiam.

  Ps.

  Do tego wszystkiego trzeba by dodać że często te transformatory mają na pierwotnej stronie zabezpieczenie (bezpiecznik) zawinięty. Jak uzwojenie nie spalone to proszę zobaczyć ten bezpiecznik.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Witam, zewnętrznie nie widać spalenia transformatora. Najprawdopodobniej przepalony jest bezpiecznik termiczny, umieszczony na uzwojeniu pierwotnym pod tą żółta folią, zazwyczaj jest on między uzwojeniem a rdzeniem. Jeżeli uzwojenie pierwotne nie ma przejścia to właśnie jest to. W takim przypadku należy zabezpieczenie wymienić na zabezpieczenie o takich samych parametrach.