Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Automat Spawalniczy MIG 285 - czy warto go kupić ?

piotr.wojciechowski 27 Dec 2014 23:00 2496 4
    piotr.wojciechowski
    Level 7  
    Witam,
    planuję zakup półautomatu spawalniczego do spawania metodą MIG. Spośród wielu modeli wybrałem dwa: inwertor TRAFILUX MIG 285 4x4 oraz półautomat na transformatorze produkcji polskiej z Bielawy 220A. Poszukuję kogoś kto posiada jeden z tych sprzętów, szczególnie zależy mi na tym pierwszym.
    Za Trafilux-em przemawia waga, większy prąd spawania oraz możliwość spawania MMA. Obawiam się jednak, że jest to chiński wyrób. Gdzieś czytałem, że jest to MAGNUM w innej obudowie. Dodam, że spawarka będzie używana okazjonalnie przeze mnie do spawania stali o różnych przekrojach (stąd MIG o tak dużym prądzie). Z góry dziękuję za wszelkie głosy!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    yozka1
    Level 16  
    Jak sam popwiedziałeś Trafilux=Magnum, problem w tym, że to loteria, będziesz miał farta będzie pięknie działać jak nie to same problemy. Używam 2ch Magnum oba inwertery i oba z opcją MMa jedna mniejsza lutospawarka do 0,8 druga duża wszystkie śmigają aż miło. Duża kupiliśmy do napawania otworów wewnątrz przez wytaczarkę do osiowania i powiem przetestowaliśmy wiele maszyn przed zakupem po przeliczeniach okazało się, że jeżeli maszyna w czasie swojej gwarancji będzie pracować to nie opłaca się kupować droższej itd.
    piotr.wojciechowski
    Level 7  
    Dzięki za odpowiedź. Mógłbyś mi polecić może jeszcze coś innego? Wymagania to minimum 200A i cena do 3 tyś.
    yozka1
    Level 16  
    Mamy jeszcze 2 bestery, powyżej 200A to tylko BESTER B18217-1 na jakim pracuje, bardzo wydajna maszyna jak kałasznikow, niestety kosztuje chyba powyżej 3k i transformatorowa.