Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco 35c13 świeca płomieniowa

27 Gru 2014 23:00 2022 7
  • Poziom 6  
    Witam,
    Posiadam Iveco 35c13 2.8, i mam taki problem ze świecą płomieniową. Po przekręceniu kluczyka na rozruch prąd dochodzi do świecy jednak nie dochodzi do elektrozaworu, i teraz mam pytanie czy prąd na elektrozawór powinien dochodzic w tym samym momencie co na świece, czy dopiero po rozgrzaniu tej świecy?
  • Poziom 39  
    Po włączeniu rozrusznika.
  • Poziom 6  
    A gdy w czasie rozpalania nie dochodzi napięcie na elektrozawór, a co za tym idzie elektrozawór nie otwiera się i nie przepuszcza paliwa, gdzie może tkwić przyczyna? Dodam że świeca płomieniowa jest zepsuta, ale dopiero jutro będą ją mieć, a problem z elektrozaworem chciałbym dziś rozwiązać
  • Poziom 39  
    Rozpala to się w piecu... :D Masz czujnik temp. prymitywny sterowniczek i zasilania do sprawdzenia. Nie pamiętam czy bez sprawnej świecy, sterownik wystawi prąd zasilania, chyba czas pracy ustalany jest na podstawie poboru prądu. Podłącz w miejsce świecy żarówkę h4, obydwa włókna.
  • Poziom 6  
    Podłączyłem tak jak mówiłeś tą żarówkę i świeciła się, jednak w czasie uruchamiania silnika nadal elektrozawór nie przepuszczał paliwa. Jutro kupie tą świece i zobacze co będzie się razem z nią działo. A czujnik temperatury gdzie się znajduje? Jest to oddzielny czujnik dla samej świecy?
  • Poziom 31  
    Świecę mozna sprawdzić, wykręcić, powinna przepuszczać paliwo jest w niej dysza potem podłączyć pod aku i powinna się zagrzać do czerwoności. Elektrozaworek też można łatwo sprawdzić podając prąd na cewkę i sprawdzając jego drożność. W starszych autach świecą sterował oddzielny sterownik miał też swój czujnik temperatury w nowszych wszystkim steruje sterownik pracy silnika.
  • Poziom 6  
    Tak tylko mam problem z tym, że prąd nie jest podawany na elektrozawór w czasie uruchamiania silnika
  • Poziom 6  
    Więc tak założyłem nową świece, grzeje, tylko jest problem że nie jest podawany prąd na elektrozawór podczas uruchamiania, elektrozawór działa sprawdzałem jego drożność. Co może być przyczyną że prad nie dochodzi? Jest tam jakiś oddzielny bezpiecznik do tego elektrozaworu?