Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Piszczy manipulator DSC LCD 4500 w trakcie odliczania czasu na wejście

szymonz95 28 Gru 2014 00:23 837 4
  • #1 28 Gru 2014 00:23
    szymonz95
    Poziom 7  

Witam.
    To mój pierwszy post, dlatego, jeżeli założyłem go w złym dziale,bardzo proszę o jego przeniesienie.
    Mój problem dotyczy manipulator DSC LCD-4500 podłączonego do centrali DSC PC-4020.
    W trakcie czasu na wejście brzęczyk manipulatora "piszczy" w sposób ciągły, dodatkowo w ostatnich 10 sekundach oprócz powyższego dźwięku następuje również "pikanie" (z częstotliwością 3 razy na sekundę).
    * Po czasie na wejście i wywołaniu alarmu manipulator cichnie, pokazując tylko informacje o naruszeniu linii, co również mnie niepokoi.
    W przypadku czasu na wyjście, nie jest realizowany żaden efekt dźwiękowy, a jedynie odliczanie czasu na wyświetlaczu manipulatora.

Przewertowałem instrukcję obsługi i programowania (co prawda dla centrali PC-4020A), jednakże funkcje są podobne. Szukałem rozwiązania w ustawieniach klawiatury, jednakże i to nie przyniosło pożądanego rezultatu.
    Przyznam, że taki system sygnalizacji jest bardzo niekomfortowy.
    Jeżeli, ktokolwiek spotkał się z takim problemem, lub zna odpowiedź na jego rozwiązanie byłbym bardzo wdzięczny. Proszę o każdą sugestię.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 28 Gru 2014 11:49
    konradw
    Poziom 19  

To jest jak najbardziej prawidłowe działanie. Tak właśnie w DSC wygląda czas na wejście - sygnał ciągły a ostatnie 10 sek dodatkowe pikanie.
    Jedyne wyjście to całkowite wyłączenie sygnalizacji czasu na wejście.

0
  • #3 28 Gru 2014 15:04
    szymonz95
    Poziom 7  

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
    Rozumiem, że ciche odliczanie czasu na wyjście (tylko na wyświetlaczu manipulatora) również jest prawidłowym działaniem, charakterystycznym dla DSC?
    Intryguje mnie jednak jeszcze jedna sprawa. Czy również naturalne jest zaprzestanie jakiejkolwiek sygnalizacji dźwiękowej manipulatora w momencie wywołania alarmu z linii?
    W urządzeniach Satel, manipulatory sygnalizują alarm dźwiękiem ciągłym, a w przypadku DSC taka reakcja nie występuje.
    Zauważyłem również, że załączenie czuwania może nastąpić dopiero w momencie, gdy żadna czujka nie jest w stanie naruszenia. To mocno uciążliwe, gdy domownicy poruszają się po domu. Czy istnieje możliwość pominięcia takiego sprawdzania stanu gotowości systemu?
    Trochę nadużywam uprzejmości, ale bardzo zależy mi na wyjaśnieniu tych kilku kwestii.
    Dziękuję i pozdrawiam

0
  • #4 28 Gru 2014 15:12
    konradw
    Poziom 19  

Odliczanie czasu na wyjście może być sygnalizowane piknięciem co 1 sekundę oraz przyspieszonym pikaniem w czasie ostatnich 10 sekund.
    Alarm nie jest sygnalizowany w manipulatorze (w założeniu alarm sygnalizują sygnalizatory podłączone do BELL-a). Zaprzestanie sygnalizacji wiąże się zapewne z zakończeniem odliczania czasu na wejście.
    Co do możliwości załączenie czuwania u czasie wykrywania przez czujniki ruchu to da się wyłączyć kontrolę dla każdego z czujników (tzw. wymuszenie), jednak nie jest to polecane (oprócz czujnika opóźnionego) gdyż taka funkcjonalność może doprowadzić do niezauważenia naruszenia któregoś z czujników spowodowanego uszkodzeniem/brakiem zasilania czujnika.

0
  • #5 28 Gru 2014 17:25
    szymonz95
    Poziom 7  

Dziękuję za udzielone informacje. Całkowicie wyczerpały one mój temat, dlatego też go zamykam.
    Pozdrawiam

0