Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie laptopa do tv

jaszczu171992 28 Gru 2014 01:53 1008 14
  • #1 28 Gru 2014 01:53
    jaszczu171992
    Poziom 9  

Witam!
    Posiadam netbooka samsung nc-np110p z racji tego że ma mały ekran chciałbym podpiąć go do tv, no i zaczynają się schody.. Laptop posiada wyjścia hdmi i vga, TV za to wejście euro, composite i s-video. Chciałbym zrobić kabel konwerter z vga na composite i chciałbym posłużyć się oto tym schematem: www.nexusuk.org/projects/vga2scart/circuit czy to ma prawo zadziałać? Łatwiej by było zapewne puścić to component em ale tv nie posiada component tylko composite, co prawda są na allegro przejściówki z scart na component ale jak się ma to działania to nie wiem. Z góry dzięki i liczę na pomoc:)

0 14
  • #3 28 Gru 2014 02:23
    Polon_us
    Poziom 40  

jaszczu171992 napisał:
    Łatwiej by było zapewne puścić to component em ale tv nie posiada component tylko composite

Wejścia video typu Component telewizor może mieć na gnieździe Euro.

0
  • #4 28 Gru 2014 08:45
    KStanek
    Poziom 21  

Jaki posiadasz TV? Taka przejściówka działa z rozdzielczości 640x480 przy 50Hz.

0
  • #5 28 Gru 2014 23:24
    jaszczu171992
    Poziom 9  

TV to Funai LC5-D20BB która przejściówka byłaby najlepsza component scart czy ta co podałem w linku? A może jeszcze inna?

0
  • #6 29 Gru 2014 04:19
    Polon_us
    Poziom 40  

Coś mi tu się nie podoba ...

jaszczu171992 napisał:
    ... przejściówka byłaby najlepsza component scart ...

Nie ma przejściówki VGA -> Component. Ale są dostępne konwertery tych sygnałów.
    jaszczu171992 napisał:
    Chciałbym zrobić kabel konwerter z vga na composite i chciałbym posłużyć się oto tym schematem: www.nexusuk.org/projects/vga2scart/circuit czy to ma prawo zadziałać?

Jako konwerter VGA na Composite to nie ma prawa to zadziałać. Tak po prawdzie, to jest konwerter VGA na sygnały RGB. Aczkolwiek autor tego konwertera podaje w tytule VGA na SCART.

I jeśli te rozwiązanie działa, jak zapewnia autor tego projektu, to chyba będzie dla kolegi najlepszym (najłatwiejszym?) rozwiązaniem.
    Przy lutowaniu połączenia SCART proszę zwrócić uwagę na rozkład pinów w zależności czy kolega użyje wtyczkę (Plug) czy gniazdo (Socket). Mozna łatwo pomylić się.

Powodzenia :_)

0
  • #8 29 Gru 2014 14:24
    Polon_us
    Poziom 40  

jaszczu171992 napisał:
    Bo ja bym chciał to puścić czinczem do wejścia composite

Jak kolega chce, to proszę bardzo. Nic z tego nie będzie.

Proszę uważnie przeczytać cały projekt.

0
  • #9 29 Gru 2014 16:25
    jaszczu171992
    Poziom 9  

Czyli że sygnał composite na scart puszczony jest inny niż czinczem? A ten adapter co zalinkowalem spełniałby moje oczekiwania?

0
  • #10 29 Gru 2014 19:46
    Polon_us
    Poziom 40  

Heh, kolega chce się zabrać za rzeczy, o których ma minimalne (lub żadne) pojęcie.
    Na schemacie i w tabelce poniżej jest pokazane wyraźnie, że na wejście composite będzie wprowadzony zespolony sygnały synchronizacji pionowej i poziomej. Te impulsy są niezbędne, aby telewizor prawidłowo odtworzył sygnały RGB podawane z VGA.
    Niestety standard synchronizacji RGB w sprzęcie RTV jest inny niż w sprzęcie komputerowym. Stąd potrzeba dodatkowego układu.
    Także, czy kolega podałby sygnał z tego układu na composite Scart czy composite Cinch, efekt będzie ten sam - czarny ekran.
    Wszystko jest tam opisane przecież ...

A co do kabla z znanego portalu nie wypowiadam się. Nie miałem okazji używać, a opis jest bardzo ogólny i niczego nie wyjaśnia. A to zawsze wzbudza moje wątpliwości.
    Ale można przejrzeć forum, parę razy zauważyłem pytania o ten kabel. Ale nie pamiętam, czy pytający odpowiedzieli czy zadziałało czy też nie.

0
  • #11 29 Gru 2014 20:49
    jaszczu171992
    Poziom 9  

Po przeczytaniu i dokładne zagłębienie się w wątek zgadzam się mój błąd:) sygnał ten służy do synchronizacji sygnałów RGB. Pojęcia trochę mam, niekoniecznie z danego działu ale jak to się mówi człowiek uczy się całe życie:) lecz nadal jestem w kropce czy istnieje jakieś pewne rozwiązanie dla mnie:(

0
  • #12 29 Gru 2014 21:07
    Polon_us
    Poziom 40  

Napisałem powyżej:

Polon_us napisał:
    I jeśli te rozwiązanie działa, jak zapewnia autor tego projektu, to chyba będzie dla kolegi najlepszym (najłatwiejszym?) rozwiązaniem.

Telewizor obsługuje standard RGB - tak wynika z serwisówki, którą przejrzałem.
    Kolega może to sprawdzić włączając wejście AV1 na telewizorze - powinna tam być opcja RGB. Tak mniemam :_)

O ile kolega pójdzie na to rozwiązanie, to testowanie telewizora prosze przeprowadzać na niskich rozdzielczościach, jak to było wspomniane powyżej.

Powodzenia :_)

0
  • #13 29 Gru 2014 21:59
    jaszczu171992
    Poziom 9  

przejsciowka z allegro niestety nie zadziala. zadalem pytanie sprzedajacemu, wyslal mi program powerstripa i nie dalo sie skonfigurowac go wiec juz wiem ze nie zadziala. co do tego av1 to jest tak ze mam podlaczony dekoder dvbt do scart, gdy zmieniam w ustawieniach wejscie na Scart(RGB) to kolory sa takie blade.. nie wiem czy to ma jakies powiazanie..

0
  • #14 29 Gru 2014 22:25
    Polon_us
    Poziom 40  

jaszczu171992 napisał:
    przejsciowka z allegro niestety nie zadziala. zadalem pytanie sprzedajacemu, wyslal mi program powerstripa i nie dalo sie skonfigurowac go wiec juz wiem ze nie zadziala

Mógłby to kolega bliżej wyjaśnić? Nie kojarzę o czym kolega pisze ...

Czy zmianę na RGB kolega również zrobił po stronie dekodera?

0
  • #15 30 Gru 2014 00:11
    jaszczu171992
    Poziom 9  

Mowie o tym kablu z allegro. Sprzedający wysłał mi program i podał instrukcje jak skonfigurować program bez kabla, lecz niektórych opcji się nie dało wybrać w programie stąd wiadomo ze kabel nie zadziała na mojej grafice. Dlatego wysłał mi ten program żeby w ten sposób sprawdzić. A dekoder to inna sprawa, to taki przykład podałem z tym RGB, że przez złącze scart źle kolory odbiera po zmianie ustawień wyjścia video w dekoderze na system: Scart(RGB)

Dodano po 4 [minuty]:

A w tv nie ma ustawień RGB jeśli o to chodzi. Są tylko ustawienia kontrastu, głosu itp. I dwa tryby av1 i av2. Ni jak się idzie dostać do jakiś konkretnych ustawień.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo