Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace 2,2 diesel 2004 rok - opilki w oleju

28 Gru 2014 11:49 1062 10
  • Poziom 7  
    Renault Espace 2,2 diesel 2004rok zauważyłem w kilku modelach opiłki koloru panewek.
    Sprawdziłem panewki korbowodowa, były OK.
    Silnik startuje na strzała.
    Podobna sytuacja w Lagunie.
    Również z silnikiem 2,2 diesel.
    Ma ktoś jakąś ideę?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    teresja napisał:
    koloru panewek.
    jaki to kolor dla ciebie?
    teresja napisał:
    korbowodowa
    nie jedną a wszystkie sprawdź
  • Poziom 7  
    sprawdzilem naturalnie wszystkie panewki,sa ok. a opilki sa koloru zloto-szarego. Dziekuje i Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Ten silnik słynie ze słabego smarowania na panewkach. Sprawdź dokładnie jeszcze raz.
  • Moderator Samochody
    są jeszcze panewki podpory wału.
    i panewki zarówno górne jak i dolne trzeba sprawdzić.
  • Poziom 7  
    Dzieki, sprawdzilem panewki korbowodowe sa OK. Czy moga to byc rowniez panewki glowne ??? tych nie sprawdzalem ,bo tu jest wiekszy problem.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    teresja napisał:
    Czy moga to byc rowniez panewki glowne ???
    nie spotkałem przypadku
  • Poziom 7  
    no wlasnie Kolego,wiec gdzie szukac przyczyny.przy nastepnej wymianie oleju zrobie Fotki i wstawie.

PS. jak najlepiej wymontowac Alternator w tym Autku,czeka mnie wymiana regulatora napiecia.

Dziekuje i Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    uswto napisał:
    teresja napisał:
    Czy moga to byc rowniez panewki glowne ???
    nie spotkałem przypadku

Co nie zmienia faktu, że się zdarza. oczywiście nie w takim stopni jak korbowodowe z wiadomych przyczyn.
  • Poziom 7  
    Witam, problem do końca nie rozwiązany, najprawdopodobniej opilki pochodzą z panewek glownych i to z sil wzdłużnych walu korbowego przy wyciskaniu SPRZEGLA ,,korbowodowe-sprawdzone, sa 100% OK``.
    Na pocieszenie,,silnik pracuje nadal dez zarzutow`` niedawno zmieniłem olej no i we Filtrze nadal ,,OPILKI`` co prawda nieduzo ale sa. Mam przejechanych 210 000 km.

Pozdrawiam Wszystkich z Mainz ,,D``: