Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon z baterią atomową

28 Gru 2014 13:47 579 1
  • Poziom 7  
    Witam,

Kilka razy spotkałem się z informacjami o bateriach atomowych i udało mi się trafić na firmę, która takie produkuje (http://www.citylabs.net/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=20).

Nie mam pojęcia o budowie układów, dlatego zwracam się do ekspertów czyli do forumowiczów, a dokładniej chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe zbudowanie telefonu gsm z podstawowym ekranem(nr tel, sms, kalkulator, kalendarz - tyle opcji wystarczy) albo przerobienie już istniejącego aby wmontować taką baterię.

Dużo jeżdżę i nie chce mi się nigdy ładować telefonu bądź nie mam jak tego robić, a za obecny prosty telefon philipsa musiałem dać ponad 3 tysie (do 40h rozmów oraz do 100 dni czuwania).

Taka bateria to ok 1000 $ i nawet jak układ pod to miałby kosztować drugie tyle to mógłbym takie coś sobie zrobić, a jeżeli bateria będzie trzymała chociaż połowę z tego co producenci napisali(20 lat) to i tak mega fajne rozwiązanie.

Proszę o nie udzielanie się szyderców i pseudo ekspertów, ponieważ istnienie tych baterii jest nie do kwestionowania, a zanim trafiły do ogólnodostępnej sprzedaży były używane np. w rozrusznikach serca :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp
    Daniel
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Taka bateria to w locie 2,4V i 350 nA , jak za taką dać 1000USD, a potrzebne byłoby ich 3 w szeregu i po 571428 równolegle (dla źrudła 7,2V/200mA) to da ci w sumie 1714284 ogniwa za cenę w sumie 1714284000 USD. Jednym słowem fajny pomysł, ale raczej nie opłacalny :(