Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części

Patrick345 28 Dec 2014 14:43 2829 15
    Patrick345
    Level 10  
    Jakiś czas temu kupiłem traktorek B&S 7hp i skrzynią 3 biegi w przód + wsteczny rocznik bodajże 1973

Poszukuje kompletnego szarpaka, noża i pasków napędowych oraz danych o regulacji gaźnika.

Na silniku ciężko o jakieś oznaczenia chętnie dowiem się jaki to typ i rodzaj.

Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części
    User removed account
    Level 1  
    Patrick345
    Level 10  
    Na silniku: 170702 12 0-01 73091911

Wydaje mi się że silnik jest nowszy wsadzony w późniejszym czasie

Natomiast na furmance znalazłem iż jest to Murray made in USA

jakiś numer z tabliczki 4-2513x42

oraz data produkcji 10-12-73

Kupiłem go od gościa który dba o utrzymanie porządku w sporej firmie stał zapomniany w kącie garażu.

Na razie zależy mi na założeniu nowego szarpaka, uszczelnienia gaźnika i zrobienie gaszenia ale to w następnym odcinku
    User removed account
    Level 1  
    Patrick345
    Level 10  
    Nie zwija sznurka a mocowania sprężyny są tak przerobione że nowa już się w nich nie trzyma.

Jakieś sugestie co wpisywać w wyszukiwarkę żeby znaleźć podzespoły na Ebay?
    User removed account
    Level 1  
    Patrick345
    Level 10  
    Jak najbardziej, po przywiezieniu i podlaniu paliwa pod świece odpalił bez problemu, ujeżdżałem go i bez problemu jeździ na każdym biegu. Tylko rozebraniu, wymyciu i złożeniu pojawił się wyciek z pod komory pływakowej. po dokupieniu kilku części mam nadzieje że od wiosny będzie kosił moje hektary
    User removed account
    Level 1  
    Patrick345
    Level 10  
    Nie ma, gdyby był zakładał bym rozrusznik a tak trzeba nowy szarpak za 170zł
    Patrick345
    Level 10  
    Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części

Traktorek powoli zaczyna wracać do żywych

Prawie poskładany do kupy

Założone 2 nowe dętki, stacyjka, linka gazu, zlikwidowane wycieki i dobrane paski.

Wbrew pozorom większość części nadal można do niego dostać.

Szarpak wyrzeźbiony od B&S 5KM grunt że działa i po taniości.

Zostało dokupić i nóż jego wałek z ułożyskowaniem.

Silnik na tym ustawieniu gaźnika chodzi byle jak, jak powinien być ustawiony? Krótki filmik z pracy, dźwignia którą się bawię to ssanie tak?

https://www.youtube.com/watch?v=3r4ckPWualI&feature=youtu.be
    User removed account
    Level 1  
    Patrick345
    Level 10  
    Spadła sprężyna która jest na łączeniu mechanizmu linki i gaźnika
    User removed account
    Level 1  
    Patrick345
    Level 10  
    Jednak wszystko jest na swoim miejscu, będę próbował zwiększyć naciąg sprężyny w regulatorze tak aby silniej przyciągała przepustnicę dzięki czemu nie powinna falować.

Ustawiłem gaźnik na 1 i 1/2 obrotu ale przy każdym puszczeniu gazu i na wolnych obrotach strzela w wydech, zbyt dużą ilość paliwa dostaje?
    User removed account
    Level 1  
    Patrick345
    Level 10  
    Falowanie obrotów prawdopodobnie było spowodowane brudnym układem paliwowym, zbiornik mocno skorodowany.

W sumie złożony do kupy, nóż osadzony na nowym wałku i łożyskach.

Mam problem ze znalezieniem do niego noża, podrzucam wymiary w obrazku, może komuś rzucił się gdzieś takowy w oczy.
    Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części Traktorek z silnikiem B&S 7hp - Rozpoznanie silnika, regulacje i części