Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford/Seat - Jaki kupic akumulator

Southparker 28 Gru 2014 17:14 867 5
  • #1 28 Gru 2014 17:14
    Southparker
    Poziom 2  

Witam posiadam 2 auta i w obu mam ten sam problem,nie wiem jaki kupić do nich akumulator dokładnie jakich parametrów. Zima przyszła i w końcu trzeba wstawić dobre baterie żeby kiedyś rano się nie zdziwić.

Ford Fiesta Mk6 2005 r /51kw/ 1.3/ 3-dzwiowy kw/klima/el-szyby/centralny

obecnie jest do niej wsadzony akumulator od malucha,wystarczy że pogra radio ok godz bez odpalonego silnika i kaplica padł.
    Tak wiem akumulator jest stanowczo za mały bo maluchy dużo prądu nie potrzebowały,ale tylko taki miałem pod ręką.

Drugie auto to Seat Toledo I 96 r/1.8 / 66 kw.

Około 2 dni temu przy próbie odpalenia okazało się że akumulator podczas mrozu się rozładował,więc co prostownik i ładujemy nie pomogło akumulator wysiadł po naładowaniu nie ma siły zakręcić. Po wstawieniu sprawnego aku. z innego auta pali jak marzenie. Problem jest w tym że tabliczka znamionowa jest już starta od eksploatacji i nie wiem o jakich parametrach kupić nowy.

Czekam na waszą fachową pomoc i z góry dziękuje.

Ps.Jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym dziale założyłem temat.

0 5
  • #2 28 Gru 2014 17:49
    jofa-j1
    Poziom 16  

Wydaje mi sie że do Fiesty 1,3 benz. wystarczy ok 40 Ah, do Tpledo 1,8 benz 50-60 Ah

1
  • #5 29 Gru 2014 12:20
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Idź do sklepu , to Ci dobiorą wg katalogu i poproś o marke, która nie robi problemów podczas reklamacji i wymienia bez focha na drugi na czas weryfikacji. Nie koniecznie znaną, bo w wiekszość tzw markowych akumulatorów podają jak muchy tuż po gwarancji więc czasem nie warto przepłacać.

1
  • #6 30 Gru 2014 16:38
    Southparker
    Poziom 2  

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Można zamknąć.

0