Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corolla E12 1.6VVTi 2002 - montaż instalacji gazowej okolice Warszawa, Mińsk Maz

Krakus2205 28 Gru 2014 19:11 807 2
  • #1 28 Gru 2014 19:11
    Krakus2205
    Poziom 7  

Witam serdecznie, :D

Zamierzam założyć instalację gazową w mojej Corollce jak w temacie.
    Chciałbym aby koszt całkowity opierał się mniej więcej w wysokości 2800zł.
    Bardzo proszę o sugestie doświadczonych kolegów, jaką instalację polecacie założyć - konfiguracje, producenci itd. Mile widziane również oczywiście sugestie warsztatów montażowych.

0 2
  • #2 28 Gru 2014 20:23
    gimak
    Poziom 37  

Krakus2205 napisał:
    jaką instalację polecacie założyć

Ja w swojej corolli mam założonego Prinsa, instalacja droga, ale wg mnie warto.
    Proponuję zameldować się na http://lpg-forum.pl/ poczytać krytycznie co tam piszą i samemu podjąć decyzję.
    Ode mnie rada. Przed zagazowaniem radzę sprawdzić nie tylko luzy zaworowe, ale również jaki jest zapas regulacji w sposób przewidziany przez producenta silnika. Bo może się zdarzyć, że krótko po zagazowaniu konieczna będzie wymiana lub regeneracja głowicy (wymiana gniazd zaworowych).

0
  • #3 05 Sty 2015 21:39
    Krakus2205
    Poziom 7  

Dzisiaj odwiedziłem warsztat montażowy.
    Instalację jaką mi zaproponowano to:
    STAG 4 QBOX
    wtryski HANA
    oraz reduktor Alaska bądź jeżeli chce to w cenie zamiana na reduktor chyba KM.
    Cena 2400zł.
    Uważam, że jest to chyba dobre rozwiązanie ze względu na sterownik, który jest bardziej zaawansowany niż STAG 4+.
    Bardzo proszę o opinnie co o tym sądzicie.

Dodano po 20 [minuty]:

Jeszcze słowo o zaworach. Jestem umówiony już na sprawdzenie luzów zaworowych u pana specjalisty pracującego w serwisie Toyoty. Jak będę miał jakieś przydatne info to oczywiście opiszę.

0