Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amiga 500 - Brak dyskietki Workbench

Pan_Tofian 28 Gru 2014 19:20 1017 6
  • #1 28 Gru 2014 19:20
    Pan_Tofian
    Poziom 8  

Witam!
    Dostałem niedawno konsole od wójka Amiga500.
    Podpiąłem ją do TV i wszystko działa.Kiedy załączam konsolę na ekranie
    pokazuje biały ekran i niebieska dyskietka z napisem WorkBench 1.3.
    koniecznie potrzebuje tą właśnie dyskietkę. Jeśli ktoś ma ją w domu i może ją dać to bardzo serdecznie proszę o kontakt ze mną.
    Mój email: dawid_piatek(malpa)interia.eu

0 6
  • #2 28 Gru 2014 19:29
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

WorkBench to tylko system operacyjny.
    Większość gierek uruchamia się bezpośrednio.

0
  • #3 28 Gru 2014 19:33
    Pan_Tofian
    Poziom 8  

Wiem ale potrzebuje także WorkBench . Aby kożystać z pełnej możliwości konsoli.

0
  • #4 28 Gru 2014 19:36
    tronics
    Poziom 36  

Żeby wyjaśnić - Amiga startuje z tzw. Kickstartem (1.2, 1.3, 2.0, 3.0, 3.1 w zależności od wersji amigi) czyli podstawowym systemem, a la bios (ale lepszym bo zawiera główne biblioteki odpowiadającej mu wersji AmigaOS oraz AmigaDOS - Workbench to zasadniczo tylko blat czyli interfejs użytkownika tego systemu). Większość gier to NDOS tudzież gry bootowalne z dyskietki (więc nie potrzebują do uruchomienia systemu operacyjnego - i dobrze, bo ten zjada pamięć CHIP nie dając wiele w zamian). Jeśli masz gry na ten komputer to się nie przejmuj brakiem Workbencha, jeśli nie masz - oo, tutaj może być problem, bo nawet jeśli znajdziesz obrazy freeware/shareware gier dla Amigi w ADF/DMZ to żeby to nagrać i tak potrzebny jest albo bootowalny dysk ze specjalnym programem (transdisk?) albo właśnie workbench i żmudne kopiowanie obrazu przez nullmodem (o ile dysponujesz 1MB CHIP). Jeśli nie masz ani workbench, ani gier, ani transdiska to najlepiej zapytać o pomoc na ppa.pl albo po prostu kupić emulator gotek i zmodyfikować wsad urządzenia. Otrzymamy możliwość używania obrazów dyskietek amigowych na pendrive jako dysków prawdziwej amigi.

0
  • #5 28 Gru 2014 19:41
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

Kiedyś coś czytałem że są sterowniki do obsługi pecetowskiej dyskietki.

0
  • #6 28 Gru 2014 19:53
    tronics
    Poziom 36  

Tak, Crossdos obsługuje, ale 1. tylko 720KB i 2. tylko bodajże w wersjach AOS 2.0+, co dla typowej pięćsetki jest poza zasięgiem (tam jest AOS1.3 lub dokładniej 1.3.3). Dodatkowo na takiej dyskietce nie zmieści się cały obraz dyskietki Amigi (880KB).

0
  • #7 31 Gru 2014 16:53
    Pan_Tofian
    Poziom 8  

Zamykam temat znalazłem workbencha na Ebay

0