Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e39 523i rozładowywanie akumulatora

28 Gru 2014 20:22 3957 7
  • Poziom 2  
    Witam mam problem ze swoim bmw e39 523i 99rok samochód rozładowuje akumulator po dłuższym albo krótki postoju nie ma to znaczenia wsiadam do samochodu rozrusznik tyka kontrolki przygasają tak jak akumulator był by rozładowany po odpaleniu auta na kable i zgaszeniu po chwili odpala normalnie kręci bez problemów myślałem że to akumulator wymieniłem i przez 3 dni było ok i problem znowu powrócił dodam że jak odłączę akumulator i podłącze do prostownika to nie jest całkowicie rozładowany i po ładowaniu go przez 10 minut auto odpala tak jak by coś rozładowywało go ale nie do końca z góry dziękuje za pomoc
  • Użytkownik obserwowany
    Takich tematów było już kilkadziesiąt jak postępować.
  • Poziom 16  
    Proponuje podjechać na jakiś warsztat i podłączyć pod komputer.
  • Poziom 10  
    może radio ciągnie prąd na postoju miałem tak w oplu przepiąłem kable i przestało tylko, że już później nie trzymało pamięci no ale problem z głowy
  • Poziom 2  
    radio nie było seryjnie teraz zmieniłem je na inne i problem pozostał i po zamknięciu auta wszystko gaśnie przed chwilą znowu miałem problem auto odpaliło bez problemu przejechałem jakieś 2 kilometry zgasiłem i już nie odpaliło
  • Poziom 2  
    sprawdzałem ładowanie to ma 13,9,14 volt wydaje mi się że jest ok przy włączonych światłach nawiewie i radiu myślę czy to nie rozrusznik lub styki przy rozruszniku

Dodano po 12 [minuty]:

zapomniałem dodać że czasami jak odłączę akumulator na chwile i podłącze z powrotem to auto odpali
  • Moderator Samochody
    W takim razie zaprowadz auto do mechanika, niech zbada akumulator, posprawdza połączenia, zmierzy prąd jałowy pobierany przez auto i w końcu naprawi i wyda sprawne.