Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pc w samochodzie - Montaż, podłączenie, dzwięk

28 Gru 2014 20:46 2052 3
  • Poziom 10  
    Przeglądając portale w celu kupna nowego radia do samochodu wpadłem na pomysł zamontowania w samochodzie komputera stacjonarnego. Po dłuższym przeglądaniu ofert wybór padł na fujitsu-siemens esprimo Q9000 (Link). Komputer bardzo mały, zwarty i po wymianie hdd na ssd myślę że najbardziej odpowiedni do samochodu tym bardziej że jest zasilany zwykłym zasilaczem do laptopów (4,5A, 20V). Zestaw zamierzam rozbudować o mocna kartę wifi WiFi WiDi INTEL CENTRINO WIRELESS-N+ WiMAX 6150 (Link) + aktywna antena usb, do tego modem LTE 4G HUAWEI E3372 HiLink aero2 E3272 , dobry tuner dvbt z silną anteną. Całość zamierzam zamontować za tylnym nadkolem w samochodzie, w desce rozdzielczej zamierzam zamontować pełny panel z gniazdami (usb,czytnik kart etc) oraz dodatkowy napęd dvd-rw (szczelinowy). Oprogramowanie Winows7 lub 8.1 z programem obsługi samochodów Centrafuse (Link). Ktoś by pomyślał że projekt zwariowany, ja myślę że nie biorąc pod uwagę jakie daje możliwości. Problem jaki staram się rozwiązać to znalezienie odpowiedniego monitora w rozsądnej cenie z panelem dotykowym 7-10 cali pod pc z zasilaniem 12v. Drugi problem jak podłączyć to pod wzmacniacz samochodowy z zachowaniem układu 5.1. Czekam na Wasze sugestie i pomoc . Pozdrawiam.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 13  
    No ogólnie ciekawy pomysł dający spore możliwości jak już wspomniałeś.
    Tego PC powinieneś bez problemu podłączyć do swojego systemu 5.1, bo ja mam w swoim kompie takie same wyjścia (3x mini jack) i mam to w domu podłączone pod kino domowe właśnie 5.1 zrobiłem to tak że zamieniłem wyjście mikrofonowe (różowe) na suba i centralkę. Niebieski to stereo lewy, prawy przód,
    a zielony to stereo lewy, prawy tył albo odwrotnie ale mniejsza o to.
    Jest taka opcja w sterownikach karty dzwiękowej u mnie Realtek HD na Win 7, działa bardzo dobrze.
    Więc o to się nie musisz martwić.
    Co do monitora to ci za bardzo nie pomogę.
    Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
  • Poziom 10  
    A to model komputera który zakupiłem.
    Pc w samochodzie - Montaż, podłączenie, dzwięk Pc w samochodzie - Montaż, podłączenie, dzwięk
  • Poziom 10  
    Od strony audio zamierzam wykorzystać cztero-kanałowy wzmacniacz peiying + jedno-kanałowy do głośnika centralnego i płaski subwofer. CO do monitora zastanawiam się nad wykorzystaniem tabletu z systemem androi , rzecz w tym iż wolałbym by go podłączyć poprzez usb ( nie wiem czy takowe oprogramowanie jest), w domu używam teamviever ale co do tego programu mam mieszane uczucia. Może ktoś z Was wie jak ten temat rozkminić.