Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dwóch attuatorów do centralki bingo S4

Filip 1.2 8v 28 Gru 2014 22:59 870 10
  • #1 28 Gru 2014 22:59
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Witam, otóż po długiej walce z lpg doszedłem do wniosku podłączenia silnika krokowego do blosa ( na zasilaniu) wszyscy odradzali a jednak udało sie i samochód na bierząco koryguje skład mieszanki. Problem jest jedynie z wydajnością krokówki powyżej 4,5 tys. przy bucie w podłodze. Mieszanka przechodzi z bogatej na optymalnie ubogą. Teraz moje pytanie, czy jak dam szeregowo obok siebie na węża zasilającego blosa dwa silniki krokowe do lpg i rozdwoję jedną wtyczkę zasilającą attuator i zrobię z jednej dwie, czy nie ulegnie uszkodzeniu centralka? Ogólnie czy bingo zasili 2 attuatory jak rozdwoję wtyczkę ? Pozdrawiam.

0 10
  • #2 28 Gru 2014 23:08
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

1.A co attuator ma za mały prześwit? 2.Czy reduktor nie wydala.

Bo z tym pierwszym się jeszcze nie spotkałem.

0
  • #3 28 Gru 2014 23:23
    ociz
    Moderator Samochody

Można do Bingo drugi driver silnika krokowego dołożyć, L293 jak się nie mylę, ale nie sądzę że taka kombinacja coś pomoże.
    Sebastian Sarre coś takiego niedawno zmajstrował żeby 6.3 litrowego Cadillac-a wykarmić z dwóch reduktorów.

0
  • #4 28 Gru 2014 23:26
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Reduktor brc at90e ma 60 koni zapasu. Auto to mazda 323f 1.6 16v. Jak dam śrubę na wąż zamiast attuatota i jest ona gdzieś w połowie otwarta to gaz jest na bogato do 6.5 tys. Tylko blos jest tak prymitywny że żle mi dobiera cały czas składy bo silnik za mały chyba, znaczy się podciśnienia za małe generuje. Naprawdę polecam krokówkę do blosa do mniejszych silników nareszcie zaczęło oscylować przy różnych obciążeniach i różnych warunkach atmosferycznych. Nie ważne, wiem że jak dam jakiś silnik o większym przelocie lub 2 obok siebie będzie idealnie bo bingo ogarnia blosa lecz nie wiem czy ogarnie zasilanie 2 krokówek.

0
  • #5 28 Gru 2014 23:33
    ociz
    Moderator Samochody

Jak podłączysz tak jak pisałeś to nie ogranie. Równie dobrze możesz spróbować dać równolegle register i zobaczysz czy to ma w ogóle sens.

0
  • #6 28 Gru 2014 23:45
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Nie, nie już to przerabiałem. Przy małych obciążeniach np 60 km/h na prostym żeby oscylowało to muszę mieć koło 50 kroków a potem przy pełnych obciążeniach ponad 180 kroków i więcej. Tyle mam zadane a ile to ustrojstwo się otwiera nikt tego nie wie. na pewno trochę za mało ale nie brakuje mu dużo. Są z OMVL silniczki pod duże pojemności o przekroju 20mm tylko 120zł impreza kosztuje. A czy jestem sam w domu jakoś przerobić to bingo na 2 zwykłe krokowce ? Jak w ogóle dołożyć ten driver ? Czy po jego dodaniu bingo będzie widziało 1 attuator? Czy to będę musiał wlutować czy to jest jakiś zewnętrzny patent?

0
  • #7 29 Gru 2014 06:44
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Oczywiście będziesz musiał zmienić nastawy bo przelot będzie się zmieniał 2x.

A jak się upali drivr to wymieniasz scalaczka i śmigasz dalej.

0
  • #8 29 Gru 2014 23:21
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Oczywiście będziesz musiał zmienić nastawy bo przelot będzie się zmieniał 2x.

Tego jestem świadom, jak najbardziej.

Strumien swiadomosci swia napisał:
    A jak się upali drivr to wymieniasz scalaczka i śmigasz dalej.

To znaczy że podłączać po prostu pod bingo 2 krokowce bez żadnych przeróbek?

Nie ukrywam, że chciałbym wykonać to po bożemu i to przerobić i dorobić driverek ale nie wiem jak się za to zabrać. Kupię chip i co dalej? Mam go dołożyć do tedo na płytce i od niego puścić kable do krokowca? Teraz interesuje mnie techniczne wykonanie patentu. Może ktoś jakiś schemacik podsunie... dziękuje za zainteresowanie z góry.

0
  • #9 30 Gru 2014 01:07
    ociz
    Moderator Samochody

Filip 1.2 8v napisał:
    Mam go dołożyć do tedo na płytce i od niego puścić kable do krokowca?

Dokładnie, najprościej odgiąć te nóżki co pójdą do silnika, położyć scalaka jednego na drugim i przylutować pozostałe nóżki.

0
  • #10 30 Gru 2014 02:49
    Filip 1.2 8v
    Poziom 6  

Przepraszam że męczę, ale ja to tak rozumiem, że kupuje ten sam scalak co siedzi oryginalnie na płytce , potem patrze które ścieżki wychodzą do sterowania krokowcem i te na scalaku odginam i do nich bezpośrednio lutuje kable sterujące drugim attuatorem. W chipie L293 jest 16 nóżek i te 12 pozostałych w z nowego chipa lutuje bezpośrednio miejsce w miejsce oryginalnego procesorka (pozostawiając stary jednocześnie) Czyli wychodzi na to że na tych samych punktach na płytce scalonej będą po 2 nóżki po jednej z każdego chipa.
    Byłoby wspaniale gdyby to wszystko okazało sie działać ale wydaje mi się to podejrzanie za proste. Czy w takim razie przy takim modzie reszta "bebechów" centralki wydoli? Czy starczy zasilania itp?
    PS L293 występuje w wersji A,B,C,D. Który się nada ? A programowanie na koniec??? Jestem słaby z elektroniki dlatego wszystko potem jest nie jasne jak opisane jest w skrócie. Pozdr.

0
  • #11 30 Gru 2014 09:52
    ociz
    Moderator Samochody

Z zasilaniem to właśnie bym proponował poprawić mizerne ścieżki lutując do nich kawałek przewodu. Ewentualnie jeszcze do 4 środkowych nóżek (masa) kawałek blaszki, bo one odprowadzają ciepło.

Filip 1.2 8v napisał:
    Który się nada ?

E ma chyba największy dopuszczalny prąd i zakres temperatur w których może pracować.

0