Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S1 - Zepsuty przycisk "power"

Klisos 29 Gru 2014 11:24 4734 0
  • #1 29 Gru 2014 11:24
    Klisos
    Poziom 9  

Jak w temacie, problem dotyczy telefonu samsung galaxy s pierwszej generacji. Mojej narzeczonej wylała się woda w torebce i lekko się zalał. Dopóki był włączony, działał mniej więcej dobrze. Ekran dotykowy działał trochę jak chciał, ale dało się go używać. Problem polega na tym, że zepsuł się przycisk "power" (po prawej stronie obudowy). Wpadłem na genialny pomysł, że może na problemy z ekranem dotykowym pomoże restart (proszę nie komentować :D ). Ponieważ przycisk "power" nie działa, wyjąłem baterię. Po włożeniu jej z powrotem zorientowałem się, że telefonu już nie włączę, bo nie mam czym. No i teraz pytanie. Czy ktoś wie, jak ten telefon uruchomić, albo jak bez uruchamiania wyciągnąć z jego pamięci kontakty z książki adresowej? Nie zależy mi na samym telefonie, bo mamy już inny, więc metoda może być nawet destrukcyjna. Zależy mi tylko na tym, żeby odzyskać numery zapisane w książce. Po ich odzyskaniu telefon może być nawet całkowicie zniszczony. Ktoś ma jakiś pomysł? :)

EDIT:

Sam rozwiązałem ten problem, ale może komuś się przyda. Po zdjęciu tylnej części obudowy odkręciłem widoczne pod nią śrubki i zdjąłem plastikowy panel przykrywający całe wnętrze telefonu. Obok wspomnianego wcześniej przycisku ( "w dół" telefonu) są dwa zwykłe punkty lutownicze. Zwarłem je śrubokrętem i telefon ożył.

2 0