Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tajga 245- nowy zapłon. -

jacek363 14 Sty 2015 14:20 8871 43
    jack63
    Poziom 42  
    Rycho T napisał:
    Ludzie przeważnie uczą się na swoich błędach.

To prawda, ale lepiej uczyć się na cudzych. :D
    Temat stał się już tak długi, że nie zaszkodzi poczekać. Może się czegoś nauczymy?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    jacek363
    Poziom 8  
    Dziś właśnie zmontowałem wszystko do kupy , niby prowizorycznie ale jest. Nawet ujrzałem iskrę. Nie odpalałem jeszcze bo nie mam paliwa wlanego ale jutro popróbuje oraz postaram się te przewody jakoś stosowniej poupinać. No i ciekaw jestem czy odpali, ale z drugiej strony iskra jest wiec powinno coś z tego wyjść. A jak nawet nie będzie działać to zakupione części przydadzą się do budowy zapłonu w WSK więc nie będę stratny.
    Motorbike
    Poziom 23  
    @jacek363

Iskra jest ale czy w tym momencie co trzeba ? Trzymam kciuki ale coś nie wierzę że to zadziała.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    jacek363
    Poziom 8  
    A teraz mam pytanie , w którym momencie powinna być iskra ?? Na razie jest tak na 2,5mm ustawione przed GBP. Szukałem w necie ale każdy pisze inna różnicę wyprzedzenia , zapewne trzeba będzie to robić metodą prób i błędów aż znajdę najlepszy rezultat.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    jack63
    Poziom 42  
    Ciekawe gdzie ten impulsator się znajduje i na co reaguje?
    Jaki jest schemat połączeń?
    Jaka długość osiągana iskry?
    Nawet jak będzie w odpowiednim momencie ale "słaba" to ...kicha.
    jacek363 napisał:
    Na razie jest tak na 2,5mm ustawione przed GBP.

Ciekawe też jest, jak udało się zmierzyć wyprzedzenie zapłonu bez lampy stroboskopowej i to w mm???
    Kolejne z pytań bez odpowiedzi to: Ile jest iskier na obrót wału?
    jacek363
    Poziom 8  
    # Tak jak już wcześniej pisałem wyprzedzenie zapłonu ustawiam czujnikiem zegarowym który wskazuje położenie tłoka. Impulsator znajduje się obok cylindra , wyznacznikiem jest blaszka przykręcona malutką śrubką do osłony która kręci się razem z kołem magnesowym. Na razie trochę haniebnie to wszystko polutowałem i umieściłem na kawałku deski, ale to tylko do testów. Zatankowałem dziś i próbowałem odpalić ku memu zdziwieniu odpaliła , lecz jeszcze jest problem z gaźnikiem. Bo tak jakby gaźnik nie podawał paliwa tak jak trzeba albo dysza jest przytkana. Ponieważ odpala , pochodzi chwilkę i gaśnie - tak jak gdyby paliwa miała mało. Juto spróbuję wyczyścić gaźnik i się okaże.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    jacek363
    Poziom 8  
    Zapewne nabyć takie membrany to już nie realne , ciekawe czy od innego gaźnika spasują :) .
    Mam jeszcze jakiś jeden gaźnik od niej ale pewnie też niedobry.
    Motorbike
    Poziom 23  
    Jak odpaliła to gratuluje, ciekawe czy dalej będzie działać, po usunięciu usterki z gaźnikiem, może jakiś inny podpasować, membrany nie podpasują z innego gaźnika chyba że będzie to gaźnik urala bo jest prawie taki sam.
    grzesiekw12
    Poziom 20  
    Witam!!
    Co do gaźnika to orientuje się ktoś skąd wziąć cienkie nagumowane płótno jakie jest używane na membrany. Potrzebuje tą dolną membrane pompującą z zanitowanym aluminiowym kółkiem. Może da się z czegoś dopasować taką, rozstaw otworów 35mm a całość ma postać kwadratu o wymiarach 48x48mm.
    jacek363
    Poziom 8  
    Chyba Grzesiu lepiej by było gdybyś kupił sobie jakiś nawet chiński nowy gaźnik. Bo moim zdaniem membrany samemu nie zrobisz.
    A co do mego projektu to ostatnio się rozwija, bo znalazłem jeszcze prostszy schemat do CDI który będzie zajmował mniej miejsca , i tylko zakupić potrzebne elementy i można zaczynać prace :) .

Z góry przepraszam za niewłaściwe dodanie zdjęć ale moja prędkość internetu mi nie pozwala na więcej.