Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWG 650 - Nie zatrzymuje się pralka po skończonym praniu

nowym 29 Gru 2014 14:08 990 6
  • #1 29 Gru 2014 14:08
    nowym
    Poziom 10  

Witam,
    mam pralkę jak w temacie. Po skończonym praniu programator się nie zatrzymuje tylko "leci" dalej z praniem.
    Muszę ręcznie ją wyłączać, co jest strasznie niewygodne bo trzeba pilnować czasu prania a chyba nie o to chodzi...
    Czy ktoś jest w mi w stanie pomóc/doradzić jak to naprawić?

0 6
  • #3 08 Cze 2015 09:38
    nowym
    Poziom 10  

:D :D :D to normalnie też bym na to nie wpadł.
    Dzięki. :D

0
  • #4 26 Paź 2015 19:01
    nowym
    Poziom 10  

Witam ponownie w tym temacie.
    Pralka z którą miałem problem - zepsuła się i kupiłem nową.
    I teraz mam dylemat: czy podpinać tą nową na przedłużaczu do innego sprawnego kontaktu w innym pomieszczeniu, czy próbować coś zmienić w tym "niesprawnym" tylko co?, żeby nie zepsuć sobie nowej pralki.
    Oto one:

0
  • Pomocny post
    #5 27 Paź 2015 01:31
    georgebraun
    Poziom 10  

Tamta pralka miała prawdopodobnie, jak pisałem na PW niewielkie przebicie na grzałce lub filtr zasilania się zużył i skutkiem tego brak symetrii zasilania (kondensatory). Upływność, u mnie było to samo. To gniazdko będzie, tylko pasowało by przerobić "zerowanie". Odizolować troszkę wcześniej przewód neutralny (lub zerowy jak kto woli) i podłączyć ten odizolowany kawałek do zacisku, który jest połączony z bolcem a dopiero później końcówkę tego kabla do gniazda z prawej strony. Bo u Ciebie jak widzę jest mostek. Pralek nie podłączamy przedłużaczami. Jeśli nie wiesz o co chodzi to weź jakiegoś elektryka. 5 min roboty. A nowej pralki nie zepsujesz podłączając do tego gniazdka (tu chodzi o bezpieczeństwo), tylko pasowało by go troszkę przerobić.

0
  • Pomocny post
    #6 27 Paź 2015 10:02
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

nowym napisał:
    I teraz mam dylemat: czy podpinać tą nową na przedłużaczu do innego sprawnego kontaktu w innym pomieszczeniu, czy próbować coś zmienić w tym "niesprawnym" tylko co?, żeby nie zepsuć sobie nowej pralki.

georgebraun napisał:
    Pralek nie podłączamy przedłużaczami. Jeśli nie wiesz o co chodzi to weź jakiegoś elektryka. 5 min roboty. A nowej pralki nie zepsujesz podłączając do tego gniazdka (tu chodzi o bezpieczeństwo), tylko pasowało by go troszkę przerobić.

I tej rady się trzymaj.

0
  • #7 28 Paź 2015 20:22
    nowym
    Poziom 10  

Wezwałem elektryka coś tam posprawdzał i jest już ok.
    Dzięki za pomoc.

0