Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Laguna 2 - po wymianie oleju w skrzyni biegów ciężko wchodzą biegi

29 Gru 2014 14:22 8898 17
  • Poziom 11  
    Witam
    Posiadam Lagune 2, 1.9dci 120km z 6 stopniową skrzynią biegową.
    U mechaników został wymieniony simering z półosi od razu przy okazji został wymieniony olej, ,mechanicy stwierdzili że starego oleju było około 1,5l był bardzo gesty i został wymieniony na rzatszy i wlali około 3,5l. Czytając na tym forum inne tematy w których podawane było że do skrzyni Pk6 wchodzi od 2,4 do 2,6l zasugerowałem mechanikom ze chyba wlali za dużo i nie powinno się lać w pk6 aż do przelania no ale nic to nie dało.
    Od tego czasu skrzynia chodzi dużo ciszej ale ciężko wchodzą biegi, gównie 1 i wsteczny ale nie zawsze, np gdy z trudnościami wejdzie 1 bieg to od razu następne wbijanie ponownie na bieg odbywa się bez problemów.
    Moje pytanie czy nadmiar oleju sam się wydostanie z skrzyni np przez odpowietrznik, czy samemu trzeba zlać do 2,6l? i czy nadmiar może mieć coś wspólnego z trudnościami wbijania biegów ?? Wydaje mi się że po przejechaniu paru km jest odczuwalna poprawa.
    Ciekawostką może być to że po podaniu nr Vin w Iso stwierdzono że powinno wejść 3l oleju.
    Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Nawet nie podałeś rodzaju oleju.
    W zimę gęste oleje będą powodować że będzie ciężej chodzić.

Dodano po 1 [sekundy]:

Nawet nie podałeś rodzaju oleju.
    W zimę gęste oleje będą powodować że będzie ciężej chodzić.
  • Poziom 11  
    nie wiem jaki, powiedziano mi że był za gęsty i zmienili na bardziej rzadszy
  • Użytkownik obserwowany
    To co gdybać mamy dalej ?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Z tego co mi wiadomo to wiem na pewno że 6 biegowa skrzynia biegów w lagunie nie kocha przypadkowej marki oleju przekładniowego.....do tej skrzyni jest dedykowany olej i jest do kupienia w ASO.Coś w tym oleju jest bo cena za niego nie jest niska.... . Wierz mi bo to przerabiałem w peuegocie 406. Wylej to co tam wlali i zalej dedykowanego z ASO a zobaczysz że skrzynia ożyje.
  • Poziom 18  
    Jakie oznaczenie oleju?

Dodano po 1 [minuty]:

Podaj nr VIN
  • Poziom 11  
    dowiedziałem się że był wlany pełny syntetyk ale nie pamiętają jakiej firmy, za sam olej zapłaciłem coś 140zł, może coś z wysprzęglikiem ?
  • Użytkownik obserwowany
    A ty się nadal nie słuchasz tylko tylko opowiadasz jakieś pierdoły co nikomu się nie potrzebne.... ogarnij się jak chcesz dostać pomoc.
  • Poziom 11  
    jeśli chodzi o oznaczenie oleju które pisze od spodu skrzyni biegów to dopiero jestem w stanie wieczorem odczytać i napisać
  • Poziom 31  
    cezars65 napisał:
    Z tego co mi wiadomo to wiem na pewno że 6 biegowa skrzynia biegów w lagunie nie kocha przypadkowej marki oleju przekładniowego.....do tej skrzyni jest dedykowany olej i jest do kupienia w ASO.Coś w tym oleju jest bo cena za niego nie jest niska.... . Wierz mi bo to przerabiałem w peuegocie 406. Wylej to co tam wlali i zalej dedykowanego z ASO a zobaczysz że skrzynia ożyje.

Chyba nigdy nie pracowałeś w ASO.
  • Poziom 24  
    Coby zaspokoić ciekawość kolegi z postu powyżej to potwierdzam że nie pracowałem nigdy w ASO.....ale wiem co piszę,po prostu chciałem koledze pomóc. Uważam że post kolegi powyżej poza tym że zacytowano mój wpis nic nie wniósł,takie coś to mógł mi wysłać na priv.....
  • Poziom 11  
    i jak narazie to od ciebie cezars65 najwiecej sie dowiedziałem,
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    PK6 -pojemność 2.4l Tranself TRP 75W80
  • Poziom 11  
    uswto Dzięki, krótko i na temat w przeciwieństwie do innych mędrców co pisali ino nie to co mieli. Można zamknąć temat
  • Poziom 1  
    Ciekawe czy pomogło - możesz kolego odpowiedzieć?
  • Poziom 11  
    Pomoglo
    2.4l Tranself TRP 75W80