Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung MM-N4 - słabo czyta płyty po wymianie lasera.

10 Maj 2005 17:51 1691 3
  • Poziom 13  
    Mam problem z odczytem płyt CD w wieży SAMSUNG MM-N4.
    Wymieniłem laser , silnik spindel, Laser występujący w tej wieży to SOH/APU .Miałem możliwość wyboru z trzech nowych optical.PO wymianie tych elementów sprzęt czyta , ale bardzo kiepściutko
  • Poziom 12  
    za problemy z odczytem w tych sprzetach bardzo czesto odpowiada tasma CABLE FLAT pomiedzy elektronika a PICK UPem, moze wtedy nic nie czytac lub zawieszac czytanie, poza tym pozostaje jeszcze elektronika do zbadania...
  • Poziom 13  
    zakupiłem laser z pwenego zródła
  • Poziom 22  
    nie szkodzi. zadaża sie że laser nawet nowy a będzie uszkodzony . nawet bywa ze u ciebie ledwo ciągnie a włożysz do tego samego sprzętu i modelu ale z innej parti i będzie śmigał jak lala. poprostu coś nie tak jest z tym laserkiem. jak ci chodzi jak kolwiek choć byle jak to przy elektronice nie bardzo masz co grzebać. chyba że podczas odczytu masz jakieś zakłucenia bądź nie takie efekty dźwiękowe to można poszperać ale jeśli nic takiego nie występuje to raczej podmień laser nawet jeśli jest nowy. jak zaczniesz kręcić nowym laserem tzn. zwiększysz mu jasność świecenia peerkiem na jego płytce i się poprawi to masz pewniaka że to laser jest nie taki ale jak go tak zostawisz to długo nie poświeci.pozdrawiam