Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Unifon Laskomex LM-8W - Regulacja g這郾o軼i wywo造wania

29 Gru 2014 19:02 6999 6
  • Poziom 1  
    Witam!

Posiadam w mieszkaniu unifon Laskomex LM-8W, kt鏎ego d德i瘯 wywo造wania jest za g這郾y (budzi mi dziecko). Wiem, 瞠 jest mo磧iwo嗆 ca趾owitego wy陰czenia domofonu, ale to rozwi您anie mnie nie satysfakcjonuje, bo w闚czas nie ma si wiedzy o tym, 瞠 kto dzwoni. Jedyna regulacja jak dotychczas uda這 mi si namierzy w tym aparacie to odwieszenie s逝chawki (zwisa sobie swobodnie), po kt鏎ej d德i瘯 wywo造wania jest nieco cichszy (w miar akceptowalny). St康 pytanie czy jest mo磧iwo嗆 ustawienia na sta貫 cichszego dzwonka (np. takiego jak po odwieszeniu s逝chawki) lub te zamontowanie potencjometru na g這郾iku? Chcia豚ym unikn望 sytuacji w kt鏎ej po regulacji g這郾o軼i wywo造wania (czy to na p造tce, czy monta瞠m dodatkowego potencjometru), wyciszeniu uleg豚y r闚nie g這郾ik podczas rozmowy (przez g這郾ik w s逝chawce idzie r闚nie d德i瘯 wywo造wania). Na zdj璚iach wida jak to wszystko jest u mnie rozwi您ane.

Z g鏎y dzi瘯uj za pomoc!

P.S. Przepraszam za miejscami banalny opis, ale dla mnie niekt鏎e sytuacje nie s oczywiste (nie mia貫m dotychczas za wiele wsp鏊nego z domofonami)
  • Specjalista Domofony
    Jest kilka dr鏬 doj軼ia do celu:
    1. kombinacja z wk豉daniem dodatkowej rezystancji przy uk豉dzie wyciszania
    2. zakup unifonu z fabryczn mo磧iwo軼i 軼iszenia np. LM 8W/5, LY-8 itp.
    3. je瞠li jest to system Laskomexa (np. CD-2502), to mo積a 軼isza dzwonek z poziomu kasety wywo豉wczej, ale jest to troch upierdliwe, bo wymaga wsp馧dzia豉nia 2 os鏏 i troch
    wiedzy klawiszologowej

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    hej, uda這 si rozwi您a ? mam ten sam model i te taki problem, z wymienionych preferuje opcje 1 lub 2 , je郵i opcja 1 to gdzie zamontowa t rezystencje? i czy nie wyciszy od razu po陰czenia g這sowego?
  • Pomocny dla u篡tkownik闚
    Rezystor regulowany nie s逝篡 do regulacji g這郾o軼i dzwonka, a do regulacji wzmocnienia mikrofonu. Zworki natomiast ustalaj numer mieszkania i nie powiniene ich inaczej ustawia (ustawione s na nr 19).
  • Specjalista Domofony
    A 軼iszenie tym czarnym suwaczkiem nie wystarcza?

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Wg. foto postu 1i 4.
    Gdy pozycja prze陰cznika K2 b璠zie:
    -z lewej tj. 50 % dzwonienia
    - w 鈔odku tj. wy陰czone dzwonienie
    - z prawej strony tj. 100 % dzwonienia