Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gitara - Gitara + Laptop, podlączenie

29 Gru 2014 19:21 2040 5
  • Poziom 8  
    Witam posiadam laptopa lenovo z710 i chciałbym do niego podłączyć gitarę elektryczną (vintage vs6) - laptop posiada tylko jedno wejście 3.5mm (ze znakiem słuchawek z mikrofonem w jednym). Gdy podłączam gitarę to nic się nie dzieje - tylko wyłącza się dźwięk z laptopa, chyba traktuje ją jako głośniki.
    GuitarRig5 też nic nie wykrywa.
    Zainstalowałem też najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej lecz nie pomogło
    Po podłączeniu gitary sytuacja w ustawieniach dźwięku wygląda tak(załącznik):

Co muszę zrobić by laptop zaczął wykrywać gitarę? Bardzo proszę o pomoc Gitara - Gitara + Laptop, podlączenie
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Nigdy nie podłączałem gitary. Wydaje mi sie jednak ze wejście pod mikrofon czy słuchawki nie jest do gitary.. Poczytaj na Internecie moze trafisz na rozwiązanie.
  • Poziom 11  
    Kiedyś coś takiego robiłem, przez jakiś program z przeróżnymi efektami gitarowymi ale nie mogę sobie przypomnieć co to było. Jedyny minus to masakryczne obciążenie głośników. Na jakimś forum wyczytałem, że po dłuższym używaniu tego programu można pozbyć się głośników.
  • Poziom 16  
    Lepiej poczytaj do jakiego to jest wejścia , najwyzej kupisz kabel lub przejsciowke . Bo takto glosniki walna ale nie wiadomo czy nie pociągnie za sobą innych elementów.
  • Poziom 42  
    Można wyposażyć się w tzw DI Box, można wtedy podłączyć np przez line-in.
    Powyższy program jednak powinien wykryć nawet bez DI Boxa [ pamiętając, że gitara nie jest raczej stworzona do podłączania bezpośrednio do takich sprzętów jak karta dźwiękowa], spróbował bym w innym komputerze [ takim by miał w miarę dobrą kartę muzyczną] lub z zewnętrzną kartą.
  • Poziom 43  
    Dra98 -> Chyba tylko acery miały line-in. Pozostaje Ci karta studyjna, a być może wystarczy Ci guitar link. Karta muzyczna w kabelku z wyjściem usb. Mnie to nie działało.
    Nie zgodzie się, że karta muzyczna nie nadaje się do gitary, gdyż istnieją zawodowe karty muzyczne na USB do gitary, basu, wokalu itp. Z line6. Z symulacja wszystkiego. Są tez gitary z wejściem USB, np behringer. Najbardziej klasyczny system nagrania gitary to powiedzmy mikser na USB z mikrofonem gitarowym położonym przed wzmacniaczem gitarowym. To wtedy gra najżywiej.
    Jeśli byloby wejscie line in to dobry efekt dalby stereofoniczny procesor gitarowy typu zoom g1. Lepsze efekty mają juz USB na pokładzie